Jak dobrać odpowiedni oksydant do farby?

Farbujesz włosy sama w domu? Masz za sobą nieudane historie farbowania? Może winą nie  był odcień farby, ale stężenie oksydantu? Za co odpowiada oksydant podczas koloryzacji? Skąd wiedzieć jakiego stężenia musisz użyć do farby? Jakie stężenie wybrać do rozjaśniacza?

Co to jest oksydant?

To nadtlenek wodoru- substancja chemiczna, wzbogacona o zagęstniki i środki pielęgnacyjne.
To biała emulsja, którą mieszasz razem z kremem koloryzującym (lub z rozjaśniaczem).
Inaczej utleniacz, aktywator koloru, deweloper lub woda utleniona. Występuje w stężeniach 1%-12%.
W farbach z drogerii oksydant jest już dołączony do opakowania z farbą. Jeśli kupujesz farbę profesjonalną, czy to w hurtowni, czy przez internet, musisz dodatkowo dokupić oksydant.

Po co oksydant w farbie?

Jeżeli nałożysz na włosy sam krem koloryzujący, włosy się nie pofarbują.
Aby zmieniły kolor potrzebny jest krem koloryzujący, który zawiera barwniki, środek alkalizujący oraz oksydant. Barwniki i środek alkalizujący zawarty w kremie wchodzą w reakcję z oksydantem przechodzą kilka etapów i włos zmienia barwę. Tak samo przy użyciu rozjaśniacza. Proszek rozjaśniający wchodzi w interakcje z oksydantem powodując rozpad melaniny- naturalnego barwnika.

Puść wodze fantazji 🙂

Wyobraź sobie, że włos jest jak dom pełen lokatorów- barwników. Domek zostaje sprzedany. Ma już nowych właścicieli, jednak starzy lokatorzy nie chcą się z niego wyprowadzić. Starzy lokatorzy to barwniki, które muszą się wynieść, przed wprowadzeniem się nowych ładniejszych. Stare barwniki same nie chcą się wyprowadzić, więc potrzebna jest policja, aby ich usunąć. Policją jest właśnie oksydant. Policja usuwa niepotrzebnych lokatorów, robi miejsce dla nowych. Dzięki policji- oksydantowi nowe barwiki będą mogły zamieszkać nowym domku.


Dlaczego ważny jest dobór odpowiedniego stężenia oksydantu?

Bo widzisz, to zależy jak mocną jednostkę policyjną wzywasz do wyrzucenia starych lokatorów w domu.
Jeżeli przyjedzie oddział antyterrorystyczny i wyrzuci wszystkich co do jednego, dom stanie się pusty. Nowych lokatorów-barwników może okazać się za mało, aby wypełnić cały dom. Ten domek w środku ma żółte tapety na ścianach, będzie rzucać się to w oczy.
Natomiast jeśli przyjedzie tylko jeden patrol policyjny, nie będzie mieć tyle sił, aby wszystkich niechcianych eksmitować. Wtedy nie starczy miejsca w domku dla wszystkich nowych ładniejszych lokatorów, bo starzy zajmują miejsce.

Czyli:
Jeśli wybierzesz za słabe stężenie oksydantu do farby, włosy mogą nie rozjaśnić się na tyle ile oczekujesz.

Jeśli wybierzesz za mocne stężenie, barwniki we włosie w początkowej fazie farbowania rozjaśnią się za mocno. Sztuczny barwnik nie będzie w stanie ich zneutralizować. Kolor będzie bardziej żółty.

Mimo mojej barwnej opowieści, żeby lepiej zrozumieć działanie oksydantu przeczytaj: „Jak działa farba do włosów?”.

Jakie stężenie oksydantu wybrać do farby?

No to konkrety 🙂

Poniżej 3%

Oksydant, aktywator koloru lub rewelator („co to jest rewelator?”) poniżej 3% zastosuj kiedy chcesz:

3%

Użyj do:

 • rozjaśnienia o 1 ton,
 • przyciemnienia koloru,
 • stonowania,
 • koloryzacji na tym samym poziomie co obecnie jest na włosach (tak jak wyżej napisałam, dla odświeżenia koloru)

6%

Użyj kiedy chcesz:

 • przyciemnić kolor,
 • rozjaśnić o 2 tony (welloxon 6% rozjaśnia o 1 ton)
 • przy koloryzacji na włosach, które mają powyżej 50% siwych włosów.

9 %

Zastosuj kiedy chcesz:

 • rozjaśnić włosy o 3 tony

12%

Użyj kiedy chcesz:

 • rozjaśnić włosy o 4 tony.
  Jest to najwyższe stężenie dopuszczalne do stosowania w produktach fryzjerskich.

Co to są tony? 

Tak się mówi też na poziom kolorystyczny. 

W artykule o numeracji farb do włosów znajdziesz wszystko-tutaj. W zależności który poziom masz obecnie na włosach a do którego chcesz dążyć, tyle poziomów musimy się “przesunąć” i dobrać odpowiedni procent oksydantu.

Jeżeli masz kolor (swój naturalny) na poziomie 6, czyli ciemnego blondu, a chcesz uzyskać kolor na poziomie 9, czyli bardzo jasny blond. Te kolory różnią się 3-ma poziomami. Tak więc do farby dobierasz stężenie 9%. Kiedy natomiast masz kolor na poziomie 7, czyli blond a chcesz przyciemnić o 2 tony, czyli do poziomu 5-jasny brąz wybierzesz oxydant 6% lub 3%.
Przyciemnianie koloru jest prostsze o tyle, że możesz przyciemnić każdy kolor, również ten farbowany.
Natomiast kiedy chcesz stworzyć jaśniejszy kolor, pamiętaj farba, farby nie rozjaśni. Farbą rozjaśnisz tylko naturalny kolor włosów. Tutaj potrzebna jest wcześniej dekoloryzacja.

Do siwych włosów, powyżej 50 %, wybierz bez wahania oksydant 6%. Nieważne czy rozjaśniasz włosy, czy je przyciemniasz. Tutaj też potrzebna jest mieszanka odcienia żądanego z naturalnym.

Oksydant w farbie z drogerii

Nie masz wpływu na to, jaki oxydant jest dołączony do opakowania w farbie z drogerii.
Znajdziesz tylko zdjęcia na opakowaniu, jak ten kolor wychodzi na jakiej bazie. To jaki oxydant jest dołączony do opakowania, możesz rozczytać z haseł na opakowaniu. Pisałam o tym już w artykule, w którym porównywałam farby profesjonalne i drogeryjne. tutaj


Znajdziesz też takie stężenia jak: 1,9 %, 4,5%, 7,5%. Wszystko zależy od marki i serii produktów. Są linie farb, które mają już przeznaczony oksydant tylko do nich i tego też pilnuj. Np. Linia farb Luo Color L’oreal Professionnel ma swój specjalny oksydant o stężeniu 7,5% i tylko on musi być używany do tej farby.

Bardzo dużo firm stworzyło też ostatnimi czasy modne farby bez amoniaku na bazie oleju. One także posiadają swoje osobno stworzone oksydanty, które również są przeznaczone tylko do tej charakterystycznej oleistej farby.

Jeżeli kupujesz farbę marki x to oksydant również powinien być marki x. 

„Czy możesz dodać oksydant innej firmy?”– to też warto wiedzieć.

Ile tego oksydantu?

W farbie z drogerii oksydant dołączony do opakowania jest już w gotowej, odpowiedniej ilości. Wystarczy tylko wymieszać dwa składniki, krem koloryzujący i oksydant, i już tworzą mieszankę w odpowiednich proporcjach. Chodzi o proporcje pomiędzy ilością farby a ilością oksydantu. W profesjonalnych farbach jest to trudniejsze bo nie wszystkie miesza się w takich samych proporcjach. Ta informacja o proporcji napisana jest na opakowaniu farby.

Może być ona:

1:1 czyli na przykład: 50g farby i 50 ml oksydantu.

1:1,5 czyli na przykład: 50 g farby i 75 ml oksydantu.

1:2 czyli na przykład: 50 g farby i 100 ml oksydantu.

Musisz trzymać się tych odpowiednich proporcji. Tutaj niezbędna jest waga aby prawidłowo odmierzyć ilości.

Rodzaj włosów też ma znaczenie

Cienkie, delikatne włosy będą bardziej reagować na działanie oksydantu. 3% oksydant na takich włosach może je rozjaśnić, a każde inne może podjaśnić o dodatkowy ton.
Włosy grube maja więcej warstw łusek, czasem rdzeń w środku. Dlatego tutaj lepiej sprawdzi się wyższe stężenie. Na przykład kiedy chcesz przyciemnić włosy lepsze będzie 6% niż 3% i mniejsze.

Mała rada- Jeśli chcesz uzyskać zimny kolor na poziomie któregoś blondu, użyj mniejszego stężenia oksydantu. Kolor będzie ciut ciemniejszy ale też bardziej zimny i dłużej będzie taki na włosach. 

A jeśli nie jesteś pewna swojej wiedzy i umiejętności dotyczących farbowania, lepiej idź do fryzjera 🙂

No dobra, to na tyle informacji, ale jeśli masz jakieś pytanie napisz w komentarzu, z chęcią na nie odpowiem 🙂

Przeczytaj też: 15 technicznych wskazówek, jeśli farbujesz włosy w domu”.

Ściskam, Ada


161 Replies to “Jak dobrać odpowiedni oksydant do farby?”

 1. Hej, proszę o pomoc w doborze odpowiedniego koloru na długość. Zawsze farbowałam włosy u fryzjera – dodam, że moje naturalne to poziom 6 ze sporą ilością siwych włosów ok. 40%, miejscami są to całe pasma. Fryzjerka na odrost zawsze nakłada mi mieszankę Inoa 5.0 i 6.11 z oksydantem 6%, a na długości mam tzw. koloryzację 3d, czyli jasne refleksy/pasemka na poziomie 7 i 8. Ze względu na szybkie pojawianie się odrostu chciałabym sama ufarbować włosy. Zależy mi na ciemniejszym odroście, ale też lekkim przyciemnianiu długości i tu mam problem, bo nie wiem czy na długość nałożyć farbę Inoa 7.11 czy 8.11 z oksydantem 3% czy też 6%. A może powinnam użyć w ogóle innego odcienia? Mam grube włosy i po rozjaśnianiu raczej średnio, a nawet wysokoporowate. Proszę o pomoc, zależy mi na chłodnym odcieniu włosów.

  1. Hej, Na odrost nałoż Inoa a na długości lepiej Dia Light. Np. 7.18 albo 8.1 z aktywatorem 1,8%. 🙂

 2. Hej! Schodziłam jakiś czas temu z blondu (airtouch), wszystko u fryzjera. Najpierw napigmentowanie, a później już koloryzacja docelowa – czekoladowy brąz. Na odrost miałam nakładaną lżejszą farbę (mam pojedyncze siwe włoski, prawie niewidoczne), niż na długość – najpierw odrost 10min, potem fryzjerka dodała farbę na długość i rozmasowała trochę z odrostem i tak siedziałam jeszcze 15min. Farba na odroście wypłukała się już na mój naturalny kolor na poziomie 5/5.5, a na długości przebija mi lekko złocisty blond ze starego rozjaśniania (określiłabym na poziom 6). Czy nałożenie na odrost farby Mila 4.14+oksydant 3% oraz na długość mix 5.14+4.14+ oksydant 3% jest dobrą opcją? Chciałabym uzyskać czekoladowy brązik, naturalnie wyglądający, z mlecznym odcieniem. Z góry dziękuję!

  1. Hej!
   To zależy jaki efekt chcesz uzyskać docelowo. Chcesz zapuscić swój kolor naturalny a tylko przyciemnić włosy na długościach? Czy nie zależy Ci na swoim kolorze i chcesz po prostu ładny czekoladowy brąz?
   Jeśli chcesz zapuścić swój odrost to wystarczy że naożysz farbę półtrwałą w wybranym odcieniu na długości i końce. Oczywiście musisz co jakiś czas powtarzać, bo farba półtrwała jest max do 20 myć. Niestety nie znam farb Mila, nie pracowałam na nich ale wnioskuję z teorii, że użycie oksydantu 3% może zmienić Twój kolor naturalny. Czyli użycie tej mieszanki będzie dobre jeśli nie zależy Ci na zapuszczeniu Twojego koloru. Natomiast poziom 4 jest ciemny, na włosach z 3% może wyjść ciemno więc rozważ też czy może nie nałożyć o ton jaśniejszych kolorów. Czyli od nasady poziom 5 a na końce 5+6.
   Masz jeszcze jakieś wątpliwości to pisz 🙂

  2. I jeszcze jedna sprawa, włosy które były wcześniej rozjaśniane, przy przyciemnieniu będą potrzebować więcej ciepłych pigmentów. Do mieszanki na długościach możesz dorzucić 5-10g farby 7/43 czyli miedzianego albo troche czerwieni. To „podkręci” odcień czekoladowy.

 3. Dzień dobry. Dosyć niedawno trafiłam na Twojego bloga i jestem pod ogromnym wrażeniem! Nie ma w internecie miejsca z taką ilością rzetelnej, fryzjerskiej wiedzy😀 Moje włosy to jasny blond rozjaśniany przez fryzjerów wiele lat. Odrost od kilku miesięcy Wella Illumina 7.81 z wodą 6% odświeżany regularnie co 4 tyg. Włosy naturalne poziom pomiędzy 7-8. Jedyny problem to ocieplanie odrostu dosłownie po 3 myciach od farbowania. Zaświtał mi pomysł nałożenia Illuminy 8.69 z wodą 3% na odrost? Czy efet będzie chłodniejszy? Chciałabym utrzymać włosy w typie sombre- ciemniejsxy odrost, jaśniejsze długości.
  Pozdrawiam serdecznie

  1. Dzień Dobry! Bardzo mi miło, rozgość się i bierz co potrzebujesz 😀
   Na początek spróbowałabym 7/81 z 4%. Możesz też spróbować 6/16 (albo 6/19) zmieszać z 8/1 (albo 8/69). W proporcji 1:1. Samo 8/69 nawet z niskim oksy może być za jasne i będzie widoczna różnica.
   Miłego dnia!

 4. Witam serdecznie,
  bardzo proszę o radę, chcę przyciemnić siwe włosy na odroście (3cm) farbą Milk Shake SMOOTHIES bez amoniaku (mam zamiar kupić 4N średni brąz) i mam problem z doborem Oksydantu. Z tej firmy dostępny jest Oksydant Z.One Creativ między innymi: 1,5 % oraz 3%. Dodam, że naturalny mój kolor włosów to ciemny brąz. Czy lepiej kupić 1,5 % czy 3% ? Bardzo dziękuje za odpowiedź.

  1. Cześć, jeśli masz dużo siwych włosów to potrzebujesz 6%. Jeśli siwe są pojedyncze to 3% powinno dać radę 🙂

 5. Dzień dobry,
  planuję zacząć farbowanie w domu i trafiłam na Pani bloga:) wow mega dużo wiedzy na ten temat i zaczęłam się zastanawiać czy czasem sobie krzywdy nie zrobię z farbowaniem.
  Obecnie moje włosy sa zafarbowane u fryzjera na jasny blond. Fryzjer rozjaśnił moje odrosty na żółtko, a potem kolorami: u nasady troszkę ciemniejszy blond,(nie lubię mieć od nasady tak jasno) na pozostałą część zimny jasny blond, który już się spłukał.
  Za miesiąc będę miała odrosty koloru ciemny blond-mysi i trochę siwych. Przez ostatni rok fryzjer nakładał mi na odrosty farbę rozjaśniającą i przeciągał w dół, nie stosując za każdym razem rozjaśniacza. Fryzjer pracował na farbach Loreal.
  Chciałabym za miesiąc sama zrobić sobie kolor, czyli bede wtedy maiła odrosty mysi ciemny blond i trochę siwych włosów i pozostałe po długości jasny blond włosy po farbie. Chciałam użyć do tego: na odrosty majirel 8.1 lub 9.1 z palety popielate i na całą długość 10.1. Bądź 8.1 na odrosty i na całą długość 9.1. Tylko nie wiem jaki do tego oxydant użyć? I czy to wyjdzie? I czy mogę tak przeciągnąć na już rozjaśnione włosy kolejny raz i z którym oxydantem? Czy u nasady będzie inny oxydant niż na te rozjaśnione?
  Z tego co kojarzę z rozmów u fryzjera ona mi kładła farby rozjaśniające z loreala tylko nie wiem które, był to kolor chłodny na pewno i od nasady ciemniejszy.
  Co by mi Pani poradziła ? Zależy mi na chłodnym odcieniu. Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.
  Serdecznie pozdrawiam.

  1. Dzień Dobry 🙂
   Jesli chodzi o farby rozjaśniające to loreal ma MAJIREL HIGH LIFT. Odcień popielaty w tych farbacj to ASH lub ASH+. Miesza się te farby z oxy 9% lub 12 %. Możesz nałożyć na odrost i kilka minut przed zmyciem farby dodac wody z kranu i spienić wszystko jak szampon po końce przytrzymać kilka minut i spłukać. Da to efekt odświeżenia, ochłodzenia na długościach i końcach.
   Majirel high lift wyjdzie jaśniej niż 8.1 czy 9.1.

   1. Dziękuję ślicznie za szybką odpowiedź, jeszcze dopytam. Czyli te farbe majirel high lift nakładam tylko na odrosty z oxy 9%( dodam że moje włosy są delikatne i cienkie) pozostałe moje włosy blond są suche i mają czekać? Kilka minut przed zmyciem przeciągam ten sam kolor na resztę włosów dodając trochę wody? Czy dobrze zrozumiałam?
    Czy odrost nie wyjdzie żółty?

    A co w przypadku farb majirel 9.1 i 8.1 popielate jaki by był efekt i z jakim oxydantem połączyć aby był chłodny blond? Czy wtedy nie wyjdą żółte? Jaki by był oxy na ciemniejszy odrost i na pozostałe blond włosy? Czy wtedy użyć 6% żeby żółte nie wyszły na odrost I na całe włosy??
    A może lepsze z serii cool cover?

    1. High lift nakłada się z 9% lub 12% według zasad. Przy cienkich delikatnych włosach ja pracuje na niskim oksydancie. Ostatnio nakładałam 8.1 cool cover+ 9.1 zwykły majirel z 6% na odrosty (włosy cienkie) no i wyszło ciepło. Ja na swoje włosy a też mam cienkie nakładam 8.1 majirel cool inforced z 3%. robię tak bo bardziej niż na jasności zależy mi na zimnym odcieniu, od nasady wtedy mam ciemniejszy a długości jaśniejsze.
     Jeśli chcesz jaśniutkie włosy to high lift a jeśli chcesz naturalny efekt- troche ciemniejszy od nasady ale chłodny to użyj 9.1 lub 8.1 z 3%. I może być z serii cool cover.

 6. Agnieszka86 says: Odpowiedz

  Hej. 6 tygodni temu rozjaśniałam włosy u fryzjera. Mój naturalny kolor to mysi blond. Pojawił się odrost i chciałam sama zafarbować teraz włosy w domu. Wybrałam farbe koleston wella 10.1 i do tego welloxon 9%. Myslałam żeby go nałożyć tylko na odrost a na resztę włosów tą samą farbę ale z welloxonem6%. Czy kolor bedzie sie różnił na całości od odrostów? Czy może lepiej przeciągnąć farbe z odrostu na 5 – 10 min na całe włosy?

  1. Hej 🙂 Niestety nie jestem w stanie przewidzieć efektu bo nie widze Twoich włosów. Jednak dla odświeżenia koloru na długościach czasem wystarczy zmalaksować farbę z odrostu. Czyli kilka minut przed zmyciem farby dodać wodę z kranu i spienić wszystko jak szampon po końce. kilka minut przytrzymać i spłukać.

 7. Hej mam 2 pytania
  1.Mam wlosy naturalne 8 nakładałam 10.1 i l11 glow z lorealnq z 9% woda. Wycofali L 11 glow. Znasz może z innej firmy taki sam refleks mocno popielaty?
  2.co zrobic by pokryc siwe włosy nakladam odcien docelowy z naturą 1:1 i 6% woda i mi nie pokrywa. Dodaje czasami wiecej podstawy woda zostaje ilosciowa taka sama i dalej nie pokrywa.

  1. Hej,
   Spróbuj może 10.11 Cool cover loreal professionel?
   Generalnie na poziomie 10tym farby nie pokrywają siwych włosów. Spróbj dodać naturę na poziomie 9. I na 6% oksy.
   Pozdrawiam 🙂

 8. Heyka po wielu trudach w końcu znalazłam złoty środek. Rozjaśniam włosy rozjaśniaczem z oxy 6% I tonuje je farba 10.21 z alfaparf ( najlepsza jak dla mnie ) z oxydantem 3% przez jakieś 10 min. Usłyszałam że farb rozjaśniających nie miesza się z niskim oxy bo rozsadza łuskę od środka gdyż takie farby potrzbuja wyższych stężeń. Dodam że włosy mam zdrowe i nie widzę żeby były zniszczone, kolor wychodzi zawsze mega. Myślę że lepsze to niż użycie do rozjaśniania oxydantu 3% a potem trzymanie dłużej farby z oxy 6% by rozjaśniło mi tak jak bym chciała. (Mam oporne włosy) co sądzisz o tym? Jak to w końcu jest czt rzeczywiście tonowanie farba z poziomu 10 z oxydantem 3 % jest takie złe ? Z góry dziękuję za odp 🙂

  1. Hej!
   Wiesz co, nigdy tego nie słyszałam. I ja uważam, ze to nie jest prawda. Farba na poziomie 10 z niskim oksy ma sens. Może taka teoria przypisana jest do konkretnego produktu ale ja pracowałąm na kilku markach farb i w żadnej na szkoleniach takich rzeczy nie słyszałam.
   Co do Twojego rozjaśniania włosów to lepiej jak robisz to teraz. Czyli rozjaśniacz na 6% oksy i farba z 3%. Jeśli nie rozjaśnisz dobrze i czysto włosa to nie pomoże dłuższe przytrzymanie farby ani wyższe w niej oksy. Najważniejsze jest stworzenie czystej podstawy żeby ładnie się stonowały. I potem nie potrzebujesz wyskiego oksy, wystarczy farba na poziomie 10 i 3% oksy. Jestem za tym połączeniem, też stosuje je w salonie 🙂

 9. Dzień dobry. Farbuje włosy farba matrix 6m, wczoraj zrobiłam sobie refleksy rozjaśniaczem ale chyba za krótko trzymałam bo kolor wyszedł zolto- pomarańczowy. Czy mege na takie włosy położyć farbę z matrix 8m czy to w ogóle coś złapie? Proszę mi coś doradzic chciałabym przyryc te nieładne odcienie. Pozdrawiam

  1. Cześć, możesz spróbować z oksydantem 3%. Przyciemnić, nie przyciemni ale odcień będzie ciut ładniejszy. Choć wg mnie lepszy byłby odcień na poziomie 7 i w chłodnym, zneutralizuje bardziej pomarańczowy. Pamiętaj też, że na rozjaśnionych włosach farba szybciej się wypłukuje.

 10. Chce zafarbować włosy na jasny blond, obecnie mam jasny rudawoblond kolor po rozjaśnieniu henny. Czy przed pofarbowaniem muszę użyć rozjasniacza czy sama Farba jasny blond i woda 9% poradzi sobie z henną?
  Obecnie brudny rudy na poziomie 9
  Chcialabym uzyskać jansy blond 10 lub jeśli się da to wyzej

  1. Hej,
   W twoim przypadku na pewno lepszy będzie rozjaśniacz. Zrobiłabym próbe rozjaśnienia koloru na jednym paśmie ze względu, że wcześniej miałaś farbowane henną a to może spowodować jakąś niespodziankę. rozjaśniacz + 3% oksy na jednym paśmie włosów. Oceń jak się rozjaśniają, czy nie wybija jakiś niefajny odcień, czy 3 % wystarczy, zanim nałożysz na wszystkie włosy. Nie nakładaj też od samej nasady włosów- 2 cm od skóry. Na nasadę nałóż mniej więcej w połowie czasu trzymania, tam włosy szybciej się rozjaśniają.

 11. Dobry wieczór,
  Proszę mi doradzić, bo nie wiem już co mam robić i co robię źle ze swoimi włosami. Farbuję włosy farbą Fanola. Odrosty farbuję kolorami 5,1 pół na pół z 5.0. Woda 6%.Trzymam 35 minut. Po czym robię mieszankę 5,1 z wodą 1,5% i kładę na resztę włosów na 10 minut. Góra wychodzi trochę ciemniejsza ale to mi nie przeszkadza. Dodam, że mam już tyle siwych włosów, że gdybym ich nie farbowała to byłabym siwa. Cała. Po tygodniu pojawiają się siwe odrosty. Jestem załamana. Włosy, owszem, rosną mi szybko ale odrost? Po tygodniu?! Już nie nadążam. Może Pani mi coś doradzi, bo mam już dosyć. Mój fryzjer poradził mi Palette. Mówi, że to jest mocna farba, która pokryje mi dobrze siwe włosy ale ja wiem,że ona strasznie przyciemnia włosy i zamiast jasnego popielatego brązu zafunduje sobie czarny i odrost będzie jeszcze bardziej widoczny. Oczywiście w salonie nie farbuję włosów bo chyba pieniędzy by mi nie starczyło. Proszę o poradę.

  1. Dzień Dobry 🙂
   Wydaje mi się,że tutaj problem będzie w farbie do włosów. Fanola ma to do siebie ,że się wypłukuje szybko. Na swoich włosach też to odczułam. Proponuję zmianę farby. Odcienie mogą zostać, trzymaj się poziomu 5, oksydant 6% jak najbardziej też. Spróbuj profesjonalną farbę innej firmy (nie palette!). Z podobnej półki cenowej co fanola: Alfaparf Ewolution, Ce-ce, Matrix socolor- matrix też ma paletę odcieni typowo do siwych włosów, nie trzeba ich mieszać z naturalnym kolorem.

   1. Bardzo dziękuję. Mam nadzieję, że po zmianie farby problem zniknie a ja odetchnę. Dziękuję.

    1. Nie ma sprawy. Niestety może tak być, że metodami prób i błędów musisz znaleźć tą jedną jedyną 🙂

   2. Bardzo dziękuję. Mam nadzieję, że po zmianie farby problem zniknie a ja odetchnę. Dziękuję.
    Kupiłam farbę Matrix do włosów siwych 505 NA. Na odrosty oksydant 6%. Jak postępować z resztą włosów? Jaki oksydant użyć?

    1. Super 🙂 Na długości i końce nałożyłabym coś innego, Matrix sync to farba półtrwała, tylko dla odświeżenia koloru 4A+ 6A (niestety nie ma 5A i trzeba pomieszać dwie) + 2,7% aktywator matrix na 20 min. Druga opcja to, ta farba Matrix którą kupiłaś 505 NA + 6% tylko… na mokre włosy i max na 15 min. Żeby ich nie przyciemnić.

    2. Dzień dobry
     Chciałam spytać o poradę , jakiś czas temu pofarbowalam włosy farba drogeryjna na chłodny brąz po jakimś czasie wypłukał się i mam miedziana poświatę. Chciałam zafarbować je alfaparf 9.1 z oxy 6% od nasady i alfaparf 8.1 z oxy 6% lub 9% na długości po konce . Czy to w ogóle przyniesie jakiś dobry efekt czy najpierw powinnam te włosy rozjaśnić żeby nałożyć te farby?

    3. Dzień Dobry,
     Musisz najpierw rozjaśnić włosy, wykonac dekoloryzacje żeby nałożyć jaśniejszy odcień 🙂

 12. Witam ,Proszę o rade. Mam włosy na poziomie 6 (ciemny mysi blond) . Chciałabym zrobić odcień Matrix Socolor 8CC i nie wiem jakie stężenie oxydantu wybrać , 6% czy 9% ?
  Z góry dziękuje za odpowiedź

  1. Cześć 🙂 Teoretycznie chcesz uzyskać kolor 2 poziomy jaśniej więc 6% będzie okej. Natomiast kiedy weźmiesz 9% będzie jaśniej i intensywniejszy odcień. Bardziej marchewkowy 🙂

 13. Wczoraj położyłam 10.11 z 3% oxy. Zaskoczona byłam, iż farba nie przyciemniła mi choć troszkę włosów. Odrost tez jest rozjaśniony. Upewniłam się, ze następnym razem 9.11 z 3% albo nawet poziom 8 🙂 Pozdrawiam serdecznie

  1. Dokładnie, następnym razem wiesz co wybrać 🙂 dziękuję, że napisałaś mi jaki efekt uzyskałaś 🙂

 14. Witam Cię Ado serdecznie. Moje włosy to wg mnie poziom 6-7. Farbuję włosy (cienkie i raczej delikatne) farbą Inoa 10.11 z oxy 6%. Wcześniej dużo używałam Alfaparf na poziomie 11.
  Inoa 10.11 wychodzi dobrze, jest zimno.
  Mam pytanie czy chcąc troszkę przyciemnić koronę to mam zastosować farbę 10.11 z oxy 3% czy 9.11 z oxy 3%? I czy ewentualnie po 9.11 z 3% wodą nie wyjdą za bardzo szaro-bure?? Ostatnie moje pytanie 😌 Czy wg Ciebie (na dłuższą metę) lepsze są farby bez amoniaku czy z amoniakiem? Pozdrawiam serdecznie.

  1. Cześć Ala 🙂
   Inoa jest fajna, kolory wychodzą też ładne, lubię 🙂 Jeśli dasz 10.11 z oxy 3% to będzie pół tonu ciemniej niż z 6%. Natomiast 9.11+3% to będzie ciemniej i zdecydowanie chłodniej, na odroście nie zrobi szaro-buro, ale na rozjaśnionych końcach nie daje gwarancji.
   Farby z amoniakiem mają swoje plusy i minusy, farby bez amoniaku tak samo. Przyjęło się, że amoniak to takie zło, ale w farbach bez amoniaku za to jest monoetyloamina, to też jest środek chemiczny. Podrzucę link do tekstu o tym https://fryzjada.pl/czy-czeste-farbowanie-niszczy-wlosy/ 🙂

   1. Dzień dobry , proszę o poradę . Moje włosy mają od nasady odcień na poziomie 4 jednak od słońca bardzo delikatnie rozjaśniły się końce i mają cieplejszy odcień od mojego naturalnego odcienia . Marzy mi się bardzo chłodny odcień brązu dlatego zdecydowałam się na zakup farby Revlon 4.11 jednak nie chce ich przyciemnić bardziej niż są a jedynie ochłodzić te ciepłe tony , podoba mi się że ten dół jest troszkę jaśniejszy i tak chciałabym zostawić . Jaki oksydant w takim przypadku 3% czy 6%? I jaką technikę zastosować aby uzyskać pożądany efekt ?

    1. Cześć 🙂
     3% i 6% możesz przyciemnic włosy. 3% może dać efekt głębszego koloru, chłodniejszego i lepiej sie sprawdzi w przypadku włosów cienkich, ale nie zakryje duzej ilosci siwych. Jeśli masz grube włosy to lepszy będzie 6%. Jeśli chodzi o technikę to nałoż na odrost, po 10 min przeciągnij farbe dalej na długościach na 15 min i później masz dwie opcje. 1- Na same końce nałoż farbę na 5-8 min i spłucz, lub 2- 5 min przed zmyciem dodaj wody z kranu, spień całą farbę na włosach jak szampon po końce. Przytrzymaj 5 min i spłucz.

   2. Jestem Ci Ado bardzo wdzięczna za odpowiedz 😌 Naprawde ucieszyłam się ☺️ Z tymi odcieniami to bardzo ciężko trafić.. opalizujące fiolety np 9.2 wychodzą u mnie ciepło, rudawe. Popiele 9.1 niby zimne ale troszkę za ciepłe na odrośnie, a podwójny popiel .11 już zimny. Ogólnie moje włosy maja dużo czerwonego pigmentu. Mam zapytanie.. czy skazana już jestem na podwójne popiele aby uzyskać chłodny blond? ☺️Czy beż np 9.13 wyjdzie również zimno czy bardziej ciepło? 🤔 myślałam o farbowaniu już na stałe oxydantem 3 %. Ale dobranie farby to już kłopot. Spróbuje 10.11 z 3% . Może na dłuższa metę 9.1 z 3% będzie dobre? Może nie będzie przy tej wodzie wybijać tak na rudo? Pozdrawiam serdecznie! ☺️

    1. 9.13 ma w sobie złoto, więc jak opalizujące wychodziły na Twoich włosach ciepło, to ten też wyjdzie ciepło. Myslę, że spróbuj 10.11 z 3% i zobacz różnicę, a potem możesz też zejśc poziom niżej czyli 9.1 z 3%. 🙂

 15. Witaj, co myślisz o połączeniu dwóch farb sayoss nr 9.5 i 12.59. Siostra chciałaby uzyskać jasny, chłodny blond. Włosy ma rozjaśniane dosyć jasne, farbuje u fryzjera ale nie wie jaki to poziom (wg mnie coś ok 11). Pozdrawiam 🙂

  1. Cześć,
   Nie znam tych farb, nie miałam możliwości testowania tych odcieni. Wszystko zależy na jakie włosy chcesz nałożyć. Na jakim poziomie jest odrost?
   Oba kolory są chłodne, więc pomieszac je myślę, można. Natomiast różnica w nich jest taka, ze do 9,5 dołączony jest oksydant 9% a do 12.59 jest 12%.

 16. Cześć!
  Mam swoje włosy w kolorze ciemny blond, taki klasyczny mysi. Farbowanie farbami drogeryjnymi zawsze dawało katastrofalny zółty kolor.
  Aktualnie mam włosy rozjaśnione przez fryzjerkę do poziomu 9 – niestety jak opuszczałam salon kolor miał zupełnie ciepły odcień (9.0?). Na pewno nakładana była jedynie farba z oksydantem, bez wcześniejszego rozjaśniania.
  Położyłam na całą długość Matrix Color Sync SPF z dedykowanym oxy 3% i kolor jest zadowalająco chłodny. I co dalej? Jak uzyskać ten sam efekt samej, na odroście?
  Nie chciałabym ryzykować z rozjaśnianiem i potem tonowaniem, nie ufam sobie na tyle, wolałabym chyba farbę, której nie da się przetrzymać i potem tonowanie ewentualnie. Czy to da się zrobić? Jaki odcień polecasz? Na jakiej wodzie?
  Jesteś fryzjerskim światełkiem, pozdrawiam ciepło!

  1. Cześć 🙂 fryzjerskim światełkiem, jakie to ładne 🙂
   Twoje włosy są na poziomie 6- ciemny blond. Po ostatnim farbowaniu na długościach jest ciepły odcień na poziomie 9. Chcesz uzyskać chłodny poziom 9, prawda? Pomiędzy poziomem 6 a 9 są trzy poziomy różnicy, więc powinnaś użyć oksydantu 9%. Ale to teraz też zależy od farby i od Twoich włosów. Jęsli są cienkie delikatne i użyjesz 9% to zawsze będzie ta poświata złota. Co ja mogę polecić? Wella Illumina chłodny odcień 8/69+ 10/69 (nie ma niestety tego odcienia na poziomie 9 -proporcje 1:1) możesz spróbowac z oksydantem 9% lub 6%. przy 6% odcień może być ciut ciemniejszy ale jest gwarancja, że pozostanie chłodny. przy 9% może gdzieś tam być prześwit złota ale będzie jaśniejszy.

   1. Czesc.Mam długie włosy 100%siwe nakładałam kolor 9.0 na 9%Fryzjer nakładał mi wella 12.1 na 12% kolor rownież wychodz żółty i nie do konca jestem zadowolona.Co moge nałozyc zeby wyszedł ładny blond? Dziekuje

    1. Cześć 🙂 Najlepiej chłodny odcień pomieszany z naturalnym. Np. Majirel Loreal 9.1+ 9.0 pół na pół (jeśli chcesz efekt na poziomie 9)+ 6% oksydant. Do siwych włosów tylko 6%. Możesz spróbować też farby typowo do siwych włosów, ich nie trzeba mieszać z naturalnym odcieniem, pokrywają siwe w 100% np. Inoa Suprime ładny jest 10.13, czy Montibello recover 9,23 lub 10,23 (one mają specjalny swój oksydant, nie można mieszać z zastępczym).

 17. A co w sytuacji, kiedy u nasady mam ok 2 cm odrost w okolicy 6, następnie ombre z 4 mniej więcej do 8 (ale blond jest żółtawy…).
  Chciałabym calosc ujednolicić i zrobić chlodny brąz, myślałam o kolorze 5.1. Zastanawiam się czy powinnam dobrać oksy 3% czy 6% i czy jednak odrost w tej sytuacji zrobić kolorem 4.1 a resztę włosów 5.1 ? Czy wystarczy jeden odcień ale z odpowiednim oksy….

  1. Jeśli poza odrostem masz kolor na poziomie 4 to powinnaś teoretycznie nałożyć farbę na poziomie 4, żeby ten kolor sie wyrównał. I wtedy kiedy użyjesz np.4.1 to z oksydantem 3% lub 6% zależy jaki oksydant przewiduje producent danej farby. Jednak czasem używając 3% zamiast 6%, kolor jest o pół tonu ciemniejszy. Zależy to jednak jaką farbę nałożysz, oraz od Twoich włosów. Kiedy włosy są niskoporowate i mają dużo warstw łusek warto jest wziąć wyższy oksydant. Więc mozesz spróbować nałożyć 5.1+3% oksy jest szansa, że kolor się wyrówna a jeśli nie, następnym razem od nasady 4.1 a na resztę 5.1 🙂

 18. Dzień dobry,moje pytanie jest następujące: Czy jeśli rozjaśnię włosy z poziomu 7 rozjaśniaczem z oxy 9% a następnie nałożę Alfaparf Evolution (11.10) z oxy 3%,czy będzie to poprawne? Czy lepiej użyć tonera lub większe stężenie oxy przy farbie z Alfaparf?

  1. Dzień Dobry,
   Kolejność koloryzacji jest odpowiednia. O ile poziomów chcesz rozjaśnic włosy? Mam wątpliwość jednak do farby. Myślę, że będzie za jasna i nie zniweluje podkładu rozjaśniającego na poziomie 7, który pojawia sie podczas rozjaśniania, czyli żółtego odcienia. Lepiej użyj farby na poziomie 8 lub 9 w chłodnym odcieniu. np. 8.1 lub 9.1 + 3% oksydant.

  2. Dzień dobry, mam włosy farbowane, kolor na poziomie 5,oksydant 6%,ale na włosach wyszedl kolor ciemny brąz poziom 3. Chcialabym rozjasnic włosy o 2 tony, tak zeby widoczny kolor byl jasny brąz. Czy wystarczy do tego uzycie farby 5,0 i oksydantu 9%?

   1. Dzień Dobry,
    Niestety w ten sposób nie da się rozjasnic koloru. Jeśli wyszedł za ciemno to musisz najpierw się tego koloru pozbyć, zrobic dekoloryzacje lub kąpiel rozjaśniającą i dopiero na takie włosy położyć jasniejszy odcień farby. Wtedy możesz wybrać odcień 6+ 6% oksydant.
    Podsyłam link do artykułu o kąpieli rozjaśniającej https://fryzjada.pl/jak-zrobic-kapiel-rozjasniajaca/

 19. Hej 🙂 odwiedziłam wielu fryzjerów, droższych i tańszych i nie mam nigdy tego czego chce. Więc piszę o poradę, bo chcę sama się pofarbować! Aktualnie mam długie do połowy pleców, naturalne, mysie włosy, coś między poziom 6 a 7 ( pod karkiem są ciemniejsze), natomiast końcówki (jakoś od ramion) to pozostałości po rozjaśnianiu (ostatnie rozjaśnianie było 1,5 roku temu), końcówki są poziomu 8/9, z włosów zawsze wybijają mi się rudości i żółcie, które niweluje płukankami. Chce uzyskać delikatne rozjaśnienie włosów o 1 ton i ogólne odświeżenie całości. Chiałabym użyć farby Alfaparf Evolution 10.1 i Oxydant 3%. Czy to dobry pomysł?

  1. Cześć 🙂
   Swoje włosy naturalne od nasady też chcesz rozjaśnic o 1 ton? Czy tylko uzyskać to rozjaśnienie na długościach i końcach a od góry zostawić swoje naturalne?

   1. Tak myślę, że chyba wolałabym od nasady zostawić swój naturalny kolor ale chyba taka akcja będzie już bardziej skomplikowana 😀

    1. okej. Jeśli nałożysz 10.1+ 3% na całość to podejrzewam, że wyjdą ciepłe, z poświatą rudą. Co ja bym proponowała to rozjaśnienie wlosów tylko na długościach i końcach rozjaśniaczem. Rozjaśniacz daje Ci gwarancje że włosy sie rozjaśnią lepiej i bez tej rudej poświaty -będą ciepłe, pomarańczowe czasem po rozjaśnieniu, to normalne natomiast możesz to potem stonować. Tutaj lepiej pójść do fryzjera, bo samemu dasz radę nałożyć rozjaśniacz na włosy i rozjaśnić je ale sama nie jesteś w stanie zrobić łagodnych przejść między Twoim kolorem naturalnym a rozjaśnionym.

   2. Dzien dobry
    Z powodu lockdownu jestem skazana na własnoręczne farbowanie wlosow.Zakupilam farbe Paul Mitchell Hair Colour The Color XG 90ML w odcieniu 3 N.Dodam, ze jestem brunetką i mam nieco siwego odrostu.Niestety nie udalo mi sie dostac oksydantu tej samej firmy:(.Czy moge zakupic innej firmy,a jesli tak czy moglaby Pani polecic jakis i jakie stężenie powinnam wybrac?dodam ,ze jestem weganka ,wiec zalezy mi ,aby byl cruelty free
    Dziekuje

    1. Dzień Dobry,
     Najbezpieczniej jest jeśli oksydant jest tej samej firmy co farba. Oba produkty sie wzajemnie uzupełniają. Nie znam niestety marki Paul Mitchell więc nie wiem czy możesz dodać inny oksydant. Do zakrycia siwych włosów powinnaś użyć 6% oksydantu, możesz spróbowac z jakimś innej marki, wiem że sporo dziewczyn miesza firmy i ja też czasem tak robię. Jedyną markę z cruelty free jaką znam to Kevin Murphy ale te produkty nie są łatwo dostępne.

  2. Witam,
   ja również proszę o radę. Mam farbę Matrix Color Sync 6 WN i 6% oksydant. Mam włosy koloru ciemny braz i 20% siwych włosów. Czy u mnie wyjdzie kolor jaśnieszy (ciemny ciepły blond) czy raczej włosy zostana przyciemnione?
   Dziękuję serdecznie i pozdrawiam!

   1. Cześć,
    Nie wyjdzie ciemny blond. Color sync to farba półtrwała ton w ton, nie ma ona właściwosći rozjaśniających. Wybierz Matrix SoColor farbę trwałą np. 6N +6%.

 20. Witaj, bardzo się cieszę, że trafiłam na Twoją stronę. Kolejny lockdown tuż tuż a ja zaraz zostanę z odrostami na nie tak dawno rozjaśnianych włosach. Na rozjaśnione włosy została nałożona farba na poziomie 8, odcień naturalny. Tak myślałam aby na odrost nałożyć farbę wella koleston perfect me 8.00 z oxy 6% (mam bardzo dużo siwych włosów), czy może lepszy byłby 8.0? A jak zrobić z pozostałymi wlisami? Zemulgowac po prostu farbę z odrostów? Jak długo trzema się wtedy zemulgowana farbę (chodzi tylko o odświeżenie koloru). Włosy były rozjaśniane i farbowane prawie miesiąc temu. Pozdrawiam 🙂

  1. Cześć 🙂 Miło Cię tu widzieć 🙂
   Z odcieniami naturalnymi w Kolestonie jest tak, że 8/0 mniej kryje siwe niż 8/00. Natomiast jest jeszcze 88/0 który jest przeznaczony dla siwych, opornych włosów. Tutaj nie widząc Twoich włosów, nie jestem w stanie doradzić który numer byłby najlepszy. Jeśli potrzebujesz mocnego pokrycia siwych i często farby mają problem żeby w 100% pokryły siwe, to wybierz 88/0. Gdy na długościach włosy potrzebują tylko odświeżenia, to tak, wystarczy zemulgować farbę. Dodać wody z kranu i spienic jak szampon wszystko. Jesli włosy są rozjaśnione to szybko łapią pigmenty, więc tutaj wystarczy minuta, dwie i spłukać.

  2. Dzien.dobry swoje wlosy mam malowane na blond od samej góry teraz kupiłam.farbe matrix.510N i nie wiem jaka wodę użyć dodam że cały.moj odrost jest siwy wcześniej chodziłam do fryzjera ostatnio pomalowałam farba drogeryjna sayos poziom 9 i siwych wogole mi nie złapało

   1. Dzień Dobry,
    Dla siwych włosów 6%. W Sayos pewnie była woda 9% stąd siwe nie zostały pofarbowane.

    1. Witam serdecznie.Chcialabym zapytać o taką rzecz ,a mianowicie kupiłam farbe palette intensive color creme k17 i zawiera ona oxydant o stężeniu 9% ,mam w domu oxydant innej firmy 6% i chciałabym go użyć do kremu koloryzującego palette by tamten nie rozjaśnił za bardzo moich włosów i nie wiem czy mogę dodać oxydant firmy renee blanche 6% do kremu koloryzującego palette k17 ? Bardzo proszę o pomoc..

    2. Cześć 🙂
     Podsyłam Ci artykuł na ten temat 🙂 https://fryzjada.pl/czy-mozesz-dodac-do-farby-oksydant-innej-firmy/

 21. Cześć Ada! Widzę, że systematycznie odpowiadasz więc ja również chciałabym zapytać o radę. Moje włosy składają się z następujących kolorów: naturalny odrost w kolorze średniego, mysiego blondu, później wielka pomyłka czyli drogeryjna farba Casting Creme Glass w kolorze satynowy blond (wyszedł jakiś taki złoty blond), a na długości mam wypłukany jasny blond (kolor robiony u fryzjera więc nie wiem jaki dokładnie). Chciałabym uzyskać na całych włosach ładny, naturalny średni blond. Jaką koloryzację byś poleciła?😊 Jaka farba, z jakim oksydanetem i jak nakładana? Myślałam o goldwell 7NA, ale przeczytałam ze na tych farbach nie pracujesz więc może polecisz coś innego? Pozdrawiam🥰

  1. Cześć Alicja 🙂
   Ja kocham Wella Illumina i szczerze ją polecam. Z tego co piszesz, to chcesz przyciemnić kolor, do swojego podobnego? Na poziomie 7?
   Jeśli na włosach tam gdzies przebija złoy odcień, to musisz coś chłodnego nałożyć. Może 7/81 Wella illumina? I jęsli chcesz przyciemnić to nawet możesz dodać oksydant 1,9%.

   1. Właśnie rozważałam ten kolor o którym napisałaś 🥰 A może lepiej spróbować najpierw trochę jaśniejszy np. 8/1? Troszkę się obawiam czy 7/31 nie będzie za ciemny. Natomiast jak 8/1 okaże się za jasny to zawsze będę mogła przyciemnić.

    1. To też jest bezpieczne wyjście. 8/1 na niskim stężeniu oksydantu. Dokładnie tak jak piszesz, zawsze możesz przyciemnić kolor 🙂 Daj znać, jaki wyszedł efekt 🙂

    2. Zamówiłam oba kolory, więc będę kombinować. Proszę podpowiedz jeszcze jak je nakładać i na ile czasu. Mam od góry odrost naturalny 3cm, później złoty średni blond ok 6cm i końcówki bardzo jasny blond(bez żółtych tonów) ok 20 cm😊

    3. Nałoż na odrost naturalny, potem od razu przeciągnij na te złote partie (przytrzymaj z 20min) i teraz jeśli chcesz aby końce były trochę jaśniejsze to nałóż na nie farbę na 5 min lub dodaj wody z kranu i zemulguj, spień wszystko jak szampon. Przytrzymaj kilka minut i spłucz. Natomiast jeśli chcesz końce też przyciemnić, to po nałożeniu farby na złote partie od razu nałoż też na końce i przytrzymaj 15 min.

 22. Dzien dobry,

  Odrost z bardzo duza iloscią siwych wlosow – jaki oksydant powinnam wybrac?
  Zdecydowalam sie na farbę goldwell 5 N, bo zalezy mi na neutralnym jasnym brazie- jak nalozyc farbe, aby odrost i reszta wlosow wyszla jednolita?

  1. Oksydant 6%. Najpierw na odrost potem przeciągnij farbę dalej tak do połowy długości na 10 min i potem na końce na 10 min. Chyba, że włosy są mocno wypłukane lub przyciemniasz to najpierw odrost i od razu na całe włosy.

   1. Czy mocno zniszcze włosy farbą wella illumina 10.69 na oxy 9%? Odrost mam ciemny blond, wyglada jak brąz i nie wiem na ile czasu to nałożyć aby wyszedl mi jasny blond 25 min będzie bezpiecznie? I czy na długość włosów moge nałożyć na 5 minut resztę farby aby wyrównać kolor? Wlosy mam farbowanie farbą drogeryjną loreal excellence 01 proszę o pomoc

    1. Illuminę trzyma się 35 min. I tyle trzymaj, żeby kolor wyszedł ładny. Jeśli zmyjesz szybciej to mogą być ciepłe/żółte. Jeśli reszta włosów jest jasna i chcesz tylko je ochłodzić, odświeżyć to dodaj wody z kranu, spień farbę na włosach jak szampon, przytrzymaj 5 min i spłucz wszystko. 🙂

 23. Witam . Super strona 😁
  Mam pytanie odnośnie farby MATRIX FARBA SOCOLOR beauty SoRed , czy mogę dodać do niej oxydant 9% z innej firmy i czy stężenie 9 nie jest za mocne?
  Chce kupić kolor rudy z tej farby by uzyskać mocna marchewkę by kolor był mocno wyrazisty rażący. Włosy wcześniej rozjaśnilam z czarnego do rudości i położyła z drogerii farbę rudą z olli. Teraz kolor już się wypłukał i jestem po keratynowym prostowaniu. Chce uzyskać mocna marchewkę i położyć ta farbę .Odrost mam w kolorze, hmm taki mysi ciemny blond czy jasny brąz, ciężko mi określić przy tym rudym .Nie wiem czy kupić oxydant do farby 6% by położyć na długość włosów a na Odrost położyć z oxydantem 9%? No i czy może być to oxydant z innej firmy ?
  Pozdrawiam

  1. Cześć! Dziekuję, cieszę się 🙂
   Jesli chcesz uzyskać mocny odcień jak piszesz, to 9% jest lepszy. Przy 6% kolor będzie ciemniejszy a odcień mniej intensywny. Teoretycznie oksydant musi być tej samej firmy z tej samej gamy co farba do włosów. Te dwa elementy ze sobą sie uzupełniaja. W praktyce natomiast ta zasada często jest łamana. Ja zachęcam, zeby oxy jednak był tej samej firmy 🙂

   1. Dziękuję 😘 za odp. Pozdrawiam

 24. Od roku farbuję odrost farbami na poziomie 8 z dodatkiem natury i oksydantem 6%( przy skroniach i na czole mam powyżej 70 %siwych włosów). Resztę włosów tonuje wellą touch na poziomie 9 z dodatkiem 1,9%. Cały czas nie mogę uzyskać chłodnego odcienia i często włosy wychodzą mi zielonkawe. Chciałabym spróbować Welli Illumina 8/69. Czy na odrost nałożyć z oksydantem 6% 1:1 a na resztę włosów z oksydantem 1,9 w proporcji 1-farba2-ostdant. Obecnie mam na włosach następujące farby :odrosty 1:1 88/0 i 8/97 Koleston a na końcach 9/97 wella touch. Mam bardzo cienkie włosy których nie mogę rozjaśniać rozjaśniaczem ponieważ bardzo się niszczą i plączą. Raz miałam zdejmowany kolor w profesjonalnym zakładzie- nie mogłam przez miesiąc po tym zabiegu rozczesać włosôw.

  1. Przy takiej ilości siwych włosów ja wymieszałabym na odrost Illuminę 8/69 z naturalnym odcieniem. Illumina kryje siwe włosy tak nie do końca, one gdzieś tam pod światło będą widoczne. Więc jeśli chcesz żeby zakryć siwe mocniej, wymieszaj Illuminę 8/69 z odcieniem 7/ (pół na pół) + 6% oksydant. Jeśli chcesz troszkę jaśniejszy efekt to wymieszaj 8/69 z odcieniem 8/ (pół na pół) + 6% oksydant. W obu przypadkach na odrost proporcje farba-oksydant 1:1. Co do końcy, to nałożyłabym samo już 8/69 + 1,9%. Illuminę miesza się zawsze w proporcji 1:1. Tak bym też nałożyła na długości i końce ale nie na pełny czas,na 15 min. 🙂

   1. Czy farbę Koleston Wella np nr 8/97 lub 8/96 można wymieszać z oksydantem 1,9 i nałożyć na końce? W jakiej proporcji 1: 1 czy 1:2?

    1. Można wymieszać z oksydantem 1,9%. Możesz i tak i tak. Jesli przyciemnic to 1:1 a jeśli tylko odświeżyć to 1:2. Możesz też zemulgować farbę z odrostu, czyli dodać wody w kranu i spienić jak szampon po całych włosach, co daje też efekt odświeżenia koloru.

  2. Dziękuję-nie wiedziałam że illumina ma serię naturalną 7/,8/. Mam jeszcze pytanie. Czy znasz farby blond które pojaśniają włosy już wcześniej farbowane? Chodzi mi o uzyskanie stopniowe jaśniejszych włosów bez użycia rozjaśniaczy i przy użyciu oksydanta na poziomie nie wyższym niż 6%. Chcialabym uzyskać blond zimny tzw mushromowy żeby nie były bardzo widoczne siwe odrosty. Teraz mam wrażenie że farbując włosy farbami z serii natura niepotrzebnie je ocieplam (bo przecież siwe są zimne) a później mam problem żeby je ponownie ochłodzić.

   1. Są farby rozjaśniające takie jak: majirel High Lift, Koleston też ma serię Special Blond. One mogą podjaśnić włosy wcześniej farbowane, jednak ja nie stosowałam ich w ten sposób, nie wiem jaki efekt wyjdzie.

 25. Mam naturalny odrost w kolorze mysiego blondu. Zawsze farbowalam farbami z drogerii na poziomie 10 jednak odrosty wychodziły rudawe. Chcialabym spróbowac farbe fryzjerską np illuminę tylko nie wiem jaki %oksydant wybrac i jaki odcien zeby nie wyszedł rudy odrost. Mam wlosy cienkie i najlepiej czuję sie w kolorze blond na poziomie 9 lub 10. Moze mi pani polecić jakieś odcienie zeby blond nie wyglądał żółto i sztucznie tylko naturalnie? Z góry dziękuję za pomoc.

  1. Agnieszko, a teraz kolor jest rudawy tylko na odroście a reszta jasna? Czy na całych włosach jest rudawo a moze bardziej żółto?

 26. Czy mogę do farby Matrix ColorSync użyc utleniacza 6% włosy mam gęste, kręcone, kolor na poziomie 7,teraz kupilam 7AM, zależy mi na odświeżeniu i pokryciu odrostu bo sporo siwych przebija

  1. Nie, ja jestem na nie. To farba do koloryzacji ton w ton, przeznaczony jest do niej aktywator 2,7%. 6% podjaśni włosy, może wyjść też cieplejszy odcień.

   1. Jejku jak się cieszę ze znalazłam ten wpis! Jestem w trakcie zakupu profesjonalnej farby i mam mały mętlik w głowę. Nie potrafię do końca zdecydować jaka farbę i wode wybrać. Fryzjerka nakładała mi na odrosty 6.1 lub 6.12 shwarzkoph igora a na końce 8.1. Docelowy odcień miał być chłodny i faktycznie był przez ok 2tyg. Aktualnie moje włosy są w ciepłym odcieniu (farba widocznie się wypłakała). Chciałabym odświeżyć odrost i dodam ze na bokach mam 20% siwych włosów i naturalny kolor włosów na poziomie 6. Czy wybierając farbę 6.12 i woda 6% włosy na odrostach bede znacznie ciemniejsze? Czy lepiej wybrać wode 3%? Jaka kombinacje byś polecała?

    1. Cześć Ewa!
     Miło Cię tu widzieć 🙂
     Ja bym zrobiła na 3% oksydancie. Właśnie doczytałam też, że Igora kryje do 70% siwych więc oksydant 3% pokryje siwe i jest większa szansa, że kolor będzie dłużej chłodny.

    2. Dziękuje Ci bardzo za odpowiedź 🙂 a czy chłodny odcień na odrostach nie będzie się gryzł/odróżniał w porównaniu do ciepłego odcienia reszty włosów?

     Ps. Cały wieczór siedzę na twojej stronie i czytam wszystkie wpisy. Zostaje tu na dłużej 🙂

    3. A nie chcesz nakładać farby na całość?
     Ja bym nałożyła najpierw na odrost a potem przeciągnęła na resztę włosów. Żeby ochłodzić całe włosy, bo będzie sie odróżniał chłodny odcień od nasady i ciepły na długościach.

     Bardzo, bardzo mi jest miło i mam uśmiech na buzi 🙂

    4. Chciałabym zostawić jasne końcówki i zrobić tylko odrost bo siwki zaczynaja już być widoczne. Może powinnam użyć 8.1 + 3% na końcach żeby je te odświeżyć?

    5. Tak, 8,1+ 3% na resztę włosów to świetny pomysł! Zostaną jaśniejsze i się ochłodzą 🙂

    6. Dziękuje za wszystkie podpowiedzi! Dam znać jak wyszło 😀

    7. Koniecznie daj znać 🙂

 27. Witam, przeczytałam Twoje wskazówki, ale jeszcze nie do końca wiem jak poradzić sobie z moimi włosami, proszę więc o pomoc w odświeżeniu balejażu.
  Na moim naturalnym ciemnym blondzie 6, mam zrobione rozjaśniaczem pasemka. Dodam, że moje włosy są gęste, grube, rozjaśniają się bardzo opornie i zaczynają już siwieć.
  Fryzjerki najczęściej zawijają pasma w folię aluminiową i jeszcze podgrzewają suszarką.
  Miałam kiedyś wykonywane ombre na folię bez podgrzewania i trwało to 4 godziny, fryzjerka uwijała się z moimi włosami jeszcze godzinę po zamknięciu salonu. Próbowalam robić te pasma farbą super rozjaśniającą alfaparf 11.11 na wodzie 12 %, ale pasmo zrobiło się tylko rude. Drogeryjny rozjaśniacz daje raczej kiepski żółtawy efekt.
  I tutaj moja gorąca prośba o podpowiedź, jaki rozjaśniacz wybrać i z jaką wodą?, a potem co mogę położyć na włosy, aby rozjaśnione pasma miały jasny popielaty odcień jakiś toner czy farba? z jaką wodą wtedy i jak to technicznie zrobić? położyć na całość czy na wybrane pasma?

  Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie,

  1. Dzień dobry,
   Farbą nie uzyskasz takiego efektu jak rozjaśniaczem, więc to nic dziwnego, że były rude. Dobry produkt też ma duże znaczenie przy rozjaśnianiu. Możesz kupić taki w saszetkach w hurtowni fryzjerskiej. Jeśli włosy są oporne na rozjaśnianie to wybrałabym 9%. Ale musiałabyś szybko nałożyc pasma. Bo kiedy oststnie pasmo zawiniesz w folie, to pierwsze może być juz do zmycia. Bezpieczniej jest użyć najpierw 6% a potem w połowie nakładania pasemek zmienić mieszankę, wymieszać ją z 9%. Generalnie też, lepszy efekt rozjaśnienia na włosach uzyskasz dając mniejszy oksydant, a dłużej będziesz go trzymać na włosach. Włosy będą mniej żółte.
   Co do toneru, nie powiem Ci jaki konkretnie, to zależy jak się włosy rozjaśnią. Prawidłowo rozjaśnione włosy, powinny mieć kolor jak wnętrze skórki banana. Dopiero jak pasmo ma taki kolor możesz zmywać.
   Po zmyciu rozjaśniacza, umyciu szamponem oczyszczajacym, na mokre włosy (osuszone ręcznikiem) możesz nałożyć toner, w odcieniu popielatym. Głównie na te rozjaśnione pasma ale spokojnie, jeśli nalożysz też na na naturalne włosy, nic sie nie stanie. Nie pofarbują się. Toner tylko działa na rozjaśnione włosy.
   Jeśli coś jeszcze dopowiedzieć, pytaj proszę 🙂

   1. Bardzo dziękuję za tak szczegółowe wyjaśnienia i wskazówki. Teraz już wiem co robić.
    Pozdrawiam serdecznie.

    1. Nie ma sprawy 🙂 Pozdrawiam 🙂

 28. Witam
  Mam problem A zarazem pytanie chciałabym zmienic kolor wlosow na brąz nie musi być ciemny ważne żeby był chłodny A mam włosy od góry pofarbowane na ciemno dalej rozjaśnione z tonerem który już się wyplukał nie mogę znieść już tego kokoru:)jakiej farby użyć jakiego poziomu z jakim oksydantem
  Pozdrawiam

  1. Hej 🙂
   Brązy zaczynają sie od poziomu 5 w dół. 5- jasny brąz, 4-brąz, 3-ciemny brąz. W zależności jaki ciemny kolor chcesz uzyskać taki poziom wybierz, i jeśli to farba firmy loreal to wybierz po przecinku 1 lub 12. Np. farba Majirel Loreal 5,1 albo 5,12 (ładny kolor!). Jesli ciemniejszy to 4,1. Z oksydantem 6%. Nałóż na odrost i jeśli chcesz wyrównać cały kolor to od razu przeciągnij na całość. Jeśli końce chcesz by były delikatnie jaśniejsze, nałoż farbę na odrost, przeciągnij tak do połowy na długościach przytrzymaj 20 min, potem zmocz końce wodą zwykła z kranu i na takie mokre nałóż farbę na 5/10 min. 🙂

 29. Witam,
  Swój naturalny kolor mam taki mysi. Farbowałam włosy na poziomie 10, zaś na 9. Ostatnio fryzjerka pofarbowała mi na poziomie 8. Kolor przyjął ciemno. Ostatnio pofarbowałam farbą 8.11 z wodą 6% i jak końcówki mi ładnie przyjęły tak górę mam ciepły odcień i za ciemny dla mnie. Gdybym chciała jaśniejsze to wyjdzie jeśli użyję farby 9.11 z wodą 9%? Czy konieczne by było rozjaśnienie.
  Z góry dziękuję za odpowiedź 🙂
  Pozdrawiam 🙂

  1. Niestety trzeba rozjaśnić włosy. Jesli teraz nałożyłabyś 9,11 z 9%, może i byłyby jaśniejsze (podejrzewam też, że nie równomiernie) ale odcień byłby zdecydowanie ciepły.
   Pozdrawiam i miłego dnia 🙂

 30. Dziękuję za cenne rady🙂. Jesteś super👍

 31. Jeszcze jedno, sorki że tak zawracam glowe ale jesli chodzi o to przyciemnianie wlosow farbami poziomu 9 to ile minut trzymac na odrostach po ilu minutach przeciagnac na polowe (kolejna partia rozrobionej farby czy przeciagac z odrostów) i też ile je trzymac. A koncowki zamoczyc i przeciagnac na calosc z dlugosci czy na zasadzie emulgowania czyli w trakcie zmywania?

  1. Dokładnie w taki sposób jak ja na filmiku, podsyłam link 🙂
   https://www.facebook.com/2409851172581445/videos/1501947323315577

 32. A z tej welli jakie numeracje bys poleciła, bo piszesz ze sa inne?🙂

  1. Jest inna numeracja farb. Chłodne odcienie to /69, /1, /60. Na poziomie 9 niestety w palecie jest tylko 9/60 ale nie polecam go na rozjaśnione włosy bo może wybić fiolet. Fajnie wygląda odcien /69. Wtedy musiałabys zmieszać 8/69 + 10/69 w proporcji 1:1 i wyjdzie 9/69. Na odrost super, natomiast na długości jak pisałam złamałabym czymś odrobinę ciepłym czyli wymieszałabym 8/69 z np.10/05 też w proporcji 1:1. Sama farba z odcieniem /69 na mocno rozjaśnionych włosach może wyjść sino. I do tej mieszanki na długości dałabym oxy o mniejszym stężeniu: 4% lub nawet 1,9%. 😉

 33. Dziekuję Ci bardzo za pomoc 🙂👍. Pozdrawiam.

 34. Hej. Proszę o pomoc. Mam odrosty na poziomie 6-7 braz okolo 4 cm reszta blond rozjasniane farbami alfaparf 11.11 i 11.20 czasami 11.11 i 11.21 w proporcji 1:1 na wodzie 9. Odrosty robie rozjasniaczem z joanny, niestety farba 11.11 z alfaparf z oksy 12% nie daje rady, wychodzą rudawe. Teraz chcialabym blond na poziomie 10. Zakupilam alfaparf 10.21 i 10.1, mam w planach je zmieszac 1:1 ale nie wiem co z tego wyjdzie i jaki oksy użyć. Czy rozjasniacz na 9 bedzie ok a potem na calosc mieszanka tych farb na 6 lub 9 czy moze jakis inny sposób. Nie chce bialych wlosow sa juz za jasne takie lalkowe. Wole bardziej naturalny kolor.Dziekuje za pomoc.

  1. Hej 🙂 To jest jakby różnica jednego poziomu więc one na 10 poziomie nadal będą super jasne. Możesz użyć do rozjaśniania mniejsze stężenie oxy lub zostawić 9% a wtedy farbę nałożyć z 6 % a nawet 3%. Nie znam osobiście farb alfaparf więc nie wiem jak wychodzą na włosach, zwłaszcza na rozjasnionych. Natomiast jesli chcesz przyciemnić włosy to może spróbuj nie rozjaśniać ich przed farbowaniem a nałożyć na odrost farbę na poziomie 9 chłodnym czyli 9,1 lub 9,12 na 6% oxy i potem delikatnie farbe przeciągnąć na długości (max do połowy). W ten sposób aby ciemniejszy kolor z odrostu łagodnie przechodził w jasne. Końce tylko stonować (czyli nałożyć mieszankę farby na mokre włosy) na minutę. Efekt będzie naturalniejszy. Tutaj z pewnością mogę polecic Ci farby Illumina Wella (w welli numeracja jest ciut inna). Druga sprawa jest taka, na przyszłość, że polecam Ci do rozjaśniania użyć innego rozjaśniacza- innej firmy, na rozjaśniaczu nie warto oszczędzać. Przy dobrym jakościowo produkcie możesz zmniejszyć stężenie oxy- wtedy na 6% super sie rozjaśnią. 🙂

 35. Witam serdecznie
  Bardzo dziękuję za ogrom wiedzy
  Chciałabym się Pani doradzić,
  Mam włosy naturalne, cienkie,
  na poziomie 6 ciemny blond,
  a chciałabym uzyskać poziom 10
  coś w rodzaju beżowego,
  Czy jest to możliwe używając
  farby rozjaśniającej? Czy
  czy bez rozjaśniaczy się nie obejdzie?
  Pozdrawiam

  1. Cześć 🙂
   Nie ma sprawy, weź dla siebie tyle tej wiedzy, ile tylko potrzebujesz 🙂
   Masz naturalny kolor na całych włosach? Docelowo chcesz poziom 10 też na całych włosach? Nie obejdzie się bez rozjaśniacza. Masz gwarancje wtedy, że kolor wyjdzie jasny i nie zółty. Gdybys nałożyła na swoje włosy taka farbę, kolor do połowy wyszedłby ładny, ale końce będą ciemniejsze i na pewno ciepłe. Dzieje sie tak, ponieważ przy skórze głowy jest cieplej i tam farba zadziała bardziej. Przy takiej koloryzacji w pierwszej kolejności musisz rozjaśnić długości i końce- rozjaśniaczem, potem na odrost możesz już użyć farby.
   Pozdrawiam 🙂

 36. Koronę głowy mam w 90% siwe, od skroni w dół siwym mniej, są ciemniejsze + moje naturalne ciemny blond/jasny brąz. Farbuje farbą 8 +6%. Te na górze są fajne jasne a pod spodem dość ciemne. Jak rozjaśnić te ciemne? Przechodzę na farbę na poziomie 9. Czy mogę koronę potraktować 9+6% a pozostałe 9+9%? Czy farba z wodą 9% pokryje mi siwe włosy? A może lepiej całość zrobić 9+9%? I jeszcze jedno: normalnie zawsze trzymam farbę na włosach ok 45min, czy w przypadku wody 9% ma być krócej?

  1. Dzień dobry 🙂
   proponuje zastosować dwie mieszanki. Oddziel partie siwą na koronie, zwiąż, zabezpiecz. Mieszanke 9+9% nałóż najpierw na ciemniejsze partie, zaczynając od tyłu. Potem na partie siwe mieszankę 9+6%. Do siwych włosów zawsze używa się 6% stężenia. Kiedy skończysz nakładać zacznij liczyć czas, określony jest na opakowaniu lub ulotce. Każda farba w zależności od firmy ma swój czas działania. I nie zależnie czy użyjesz 6% czy 9% czas jest taki sam. Chyba że odcienie super rozjaśniające trzyma się dłużej, ale to też napisane jest na opakowaniu. Gdyby partie ciemniejsze włosów po użyciu 9+9% były za ciepłe, lub już teraz chcesz zeby były chłodniejsze, to możesz dodać odcień 9,1 (ale nie wiem jakiej firmy masz farby, więc nie sugeruj się tylko tym numerem. Ważne żeby był to odcień zimny, popielaty). Wtedy wymieszaj 9+ 9,1(lub inny chłodny) w proporcji 1:1 (tyle samo każdego odcienia) +9% oksydant.

 37. Cześć! Czytam i czytam przeróżne blogi i już wiem ze nie rozjaśnie wcześniej położonego blondu nawet jeśli był mega jasny który stał się rudawy. Bo zrudzieją jeszcze bardziej.
  Ale moje pytanie dotyczy oxy 12%. Na paru stronach wyczytałam iż oxy 12% będzie nadal lepszy dla włosów niż rozjaśniacz z 3% oxy. Czy to prawda?
  To bardziej z ciekawości ponieważ u mnie żaden blond nie wyjdzie bez rozjaśniacza, chyba że chodzi o rudy blond 😂 taki pigment, cóż zrobić.

  1. Hej 🙂 Zależy co nałożysz na te jasne rudawe włosy. Czasem, samą farbą jasny odcień blond, możesz rozjaśnic o jeden poziom, a jeśli dodasz do tego odcień przeciwstawny do tego co masz obecnie, to jest on w stanie zneutralizować ciepło na włosach. To są takie wyjątki ale trzeba wiedzieć co na jakie włosy można nałożyć. Ja się nie zgodzę z tym, że farba z 12 % oksydantem jest lepsza niż rozjaśniacz z 3%. Choć to też zależy od samego produktu. Rozjaśniacz nie jest taki zły, kiedy wiesz jak go prawidłowo użyć i użyjesz dobrego jakościowo produktu. To prawda, niektóre włosy maja w sobie więcej ciepłych pigmentów od innych. Wtedy najlepszym rozwiązaniem jest rozjaśniacz 🙂

 38. Hej 🙂 Dziękuję za ten artykuł, ułatwiasz ludziom życie w obecnych czasach 😀

  Pisałam tu komentarz, ale gdzies mi ostatecznie zniknął, wiec napiszę jeszcze raz 🙂 Będę farbować mamie włosy. Zawsze ma robiony odcien cieplejszego blondu na poziomie 9-10. Obecnie ma odrostu około 4-5cm na poziomie około 6 + 15% siwych, pozostałe włosy własnie we wspomnianym odcieniu blondu – ale juz splukane i zżółknięte.
  Posiadam oksydanty: 3%, 6% i 9% z matrixa. Zamówilam rowniez z tej samej firmy farby SoColor w odcieniach 10P i 10G. Dodatkowo posiadam Loreal Blond Studio – proszek do rozjasniania.

  W jaki sposob powinnam postępowac z tym odrostem tak, aby kolor wyszedł mi w miare spójny z pozostałą częścią włosów oraz aby był jasny na poziomie 10?
  Czy powinnam rozjaśnic włosy, a następnie nałożyc farbę (jesli tak to na jakim oxy)? A może powinnam działać jedynie na farbie (jesli tak, to na jakim oxy)? W każdym z tych przypadków – ile powinnam utrzymywac farbę na włosach oraz co zrobic z pozostałą czescia wlosow, aby odswiezyc poprzedni blond?

  Z góry dziękuję za odpowiedź! 🙂

  1. Asia, odpisałam Ci na poprzedni komentarz, zerknij niżej:) Jeśli nie widzisz tej odpowiedzi, to ścigaj mnie, napisze jeszcze raz 🙂

 39. Hej 🙂 Super artykuł, rozwiał mi troche wątpliwości, ale nadal zostało ich jeszcze kilka 😀
  Mam odrosty na około 4cm na poziomie około 6 + 25% siwych. Reszta włosów ma poziom 9-10. Chciałabym uzyskać w pelni jasny odrost i odswiezyc calosc. Włosy mam juz żółtawe. Z natury lubię cieplejsze, złote odcienie. Zamówiłam farby: Matrix socolor 10P i 10G. Z jakim oksydantem powinnam to nalozyc? Czy powinnam wczesniej rozjasnic odrost, a pozniej nalozyc farbe, czy od razu pracowac na mieszance z farba? W jaki sposob potraktowac odrost, a w jaki końce? Zalezy mi, aby odrost byl tak jasny, jak reszta włosów. Zastanawiam się tez, ktory kolor bylby lepszy w celu uzyskania ladnego, bardziej zlotego blondu. Z góry dziękuję za odpowiedź!

  1. Dodam jeszcze, że nie chciałabym, aby te włosy wyszły zbyt żółte. 10P wydaje sie byc bardzo zimnym odcieniem – czy mozna w taki sposób łączyć kolory, czy to głupota i trzymać się od tego pomysłu z daleka? 😀

  2. Hej 🙂 Teoretycznie kiedy masz włosy na poziomie 6 to żeby rozjasnic do 10tego poziomu, powinnaś użyć 12% oksydantu. Przy cienkich, delikatnych włosach 9% też sobie poradzi. Chcesz uzyskać ciepły odcień, więc teoretycznie samą farbą jesteś w stanie to zrobić. Wtedy odcień 10P i 10G zmieszaj w stosunku 1:1. Ten popielaty odcień sprawi, że nie wyjdzie żółty a ciepły. Nałoż mieszankę na odrost (z 9% lub 12%) a potem na długości włosów (najlepiej z 6% lub 9%, wtedy długości też trochę sie podjaśnią i nabiorą odcienia. ). Możesz też, najpierw rozjaśnić odrost rozjaśniaczem z 6% oksy i później na mokre włosy nałożyć mieszanke z przewagą odcienia 10G. Wtedy kiedy włosy sa ładnie rozjąśnione, wystarczy 3% oksydant. W tym drugim sposobie masz większą gwarancje jednolitego koloru. Istnieje ryzyko, że sama farba nie rozjaśni tak sporego odrostu, przy nasadzie sobie poradzi, bo jest ciepło ale im dalej tym kolor może byc ciemniejszy/żółty. Do farbowania na jasne blondy, najlepszy i najbezpieczniejszy jest mały odrost. Decyzja należy od Ciebie który sposób wybierzesz, ja moge wyjaśnic Ci jakie masz możliwości 🙂 Łączenie kolorów oczywiście ma sens. Tak jak w Twoim przypadku złączenie tych dwóch odcieni daje coś w rodzaju beżowego. Można złamać jeden odcień innym i uzyskac niestandardowe, wyjątkowe odcienie oraz neutralizować te niepożądane które wybijają podczas rozjaśniania. Myślę, że wyjaśniłam wszystko, jeśli jeszcze masz pytanie, pytaj 🙂

 40. Hej! Mam nadzieję, że może coś mi doradzisz. Mam włosy farbowane ostatnio z jasnego blondu poziomu 8 na poziom 7. Odrost niestety po każdym farbowaniu wychodził porudawy i o ile przy braku mojego naturalnego odrostu nie wygląda to aż tak strasznie, tak po czasie się to zmienia. Chciałabym pofarbować włosy farbą Fanola 7.3 lub 7.03 by uzyskać ciemny blond/jasny brąz z odcieniem złotym. Po ostatnim farbowaniu garnierem olia 7 + 7G ktory nazywał się ciemny blond, włosy wyszły jasne a zależy mi na przyciemnieniu ale niezbyt drastycznym. Chciałabym jasniutki brąz, ale boję się uzyc farby z poziomu 6 poniewaz kiedys po farbowaniu lorealem 680 wlosy wyszly prawie czarne. Jakiego oksydantu najlepiej w takim razie użyć, 3% czy 6% ? Bo wg oznaczen na farbach to z poziomu nie zejde, ale kolor Fanoli wg palety powinien wyjsc zdecydowanie ciemniejszy niz ten blond co mam teraz. Siwych włosów nie mam, ale zależy mi na jednolitym pokryciu odrostu i reszty włosów. Z góry dziekuje za odpowiedz😊

  1. Hej! Tak, możesz nałożyć farbę fanola z 3% oxy. Chcesz przyciemnić kolor, więc możesz użyć małego stężenia. Te dwa numery 7,3 i 7,03 różnią się intensywnością odcienia. 7,3 będzie bardziej złoty niż 7,03. Ja też zaobserwowałam że drogeryjne farby od poziomu 6 w dół wychodzą ciemniejsze, cięzko stwierdzić z czego to wynika. Powodzenia w farbowaniu! 🙂

   1. Bardzo dziękuję za odpowiedź! Farba i oksydant kupione, oby w końcu wyszło tak jak chce😆

    1. Daj znać jak efekt 🙂

 41. Cześć, farbowałam włosy Oalia 5.6 Naturalna czekolada z oxy 3,3 a teraz chciałabym zminic kolor na średni złocisty blond Alfaparf Evolution 7.32. Jaki oxydant mam zastosować?
  Pozdrawiam

  1. Cześć!
   Jest taka zasada, że farba farby nie rozjaśni. I w Twoim przypadku tak własnie będzie, nie zależnie od tego jaki oksydant dasz do mieszanki. Aby uzyskać jednolity kolor jaśniejszy o 2 poziomy, musisz wykonac wcześniej dekoloryzacje. Pozbyć się starej ciemnej farby. Kiedy teraz, na włosy na poziomie 5 nałożysz kolor 7.32, zadziała tylko tam gdzie są naturalnego koloru- odrost, a reszta pozostanie bez zmian ciemna. Pozdrawiam ciepło 🙂

   1. Czesc , jestem pewna ze dobrze mi doradzisz. Wlosy naturalne (odrost 2 cm) jest w odcieniu chłodnym poziom 6-7 dosyć ciemne. Cienkie. Na długości mam blond poziom 9 uzyskany czeciowo na końcach rozjasniaczem (bo były bardzo ciemną farbą traktowane) i ku górze jest Alfaparf Platinum z oxy 9 różne odcienie bo tak naprawdę wszystko rudzieje i zolknie bez znaczenia czy to 11.20, 11.11 , 11.13, 11.11+ 10.21. tonery czy plukanki działają do kilku myć i na koncach a u nasady nadal rude. Postanowiłam nie walczyć z rudoscia i tak trafiłam na truskawkowy blond który mi się podoba. Planuję zakupić wella illumina 9,43 lub Alfaparf 9.04 i ewentualnie jeśli będzie za mało różowy zastosować plukanke różowa. Na odrost oxy 9 a na resztę 3 na 10 minut. Czy dobrze myślę? Czy 9% rozjaśni mi 3 tony? A może wystarczy 6 %? Mogę mieć odrobinę ciemniejszy u nasady ale nie chce żeby był ciemny z poswiata.
    A może na końce nie nakładać tego samego koloru tylko jakiś np opal essence z welli ?(to chyba właśnie ma za zadanie tonowac). Albo jeśli Alfaparf 9.04 to na resztę alfaparf metalic 9 copper (to też chyba toner analogicznie do welli?)
    Mam mętlik w głowie i potrzebuje rady. Liczę na Ciebie!! 🙂

    1. Cześć! Jeśli dobrze zrozumiałam, odrost na poziomie bardziej 6- 2 cm, a reszta włosów jasna w ciepłym odcieniu? Wella illumina 9,43 to ładny odcień 🙂 Myślę, że możesz użyć 6 % na odrost. Jeśli użyjesz 9% to kolor będzie bardziej intensywny- podkręci rudość. Natomiast kiedy mówisz o truskawkowym blondzie to lepiej użyć 6% na odrost i na resztę to samo z 4% (wella nie ma 3%). Ja zaproponuje jeszcze taką opcje, bardziej naturalna od nasady: na odrost 9,43 illumina+ 9 (naturalny) w proporcji 1:1 z 6% oxy. Na resztę włosów 9,43 z 4% na 15/20 min. Wtedy odcień od samej skóry nie będzie wpadać w rudość tylko będzie przełamany, naturalny a intensywność będzie na długościach i końcach. Bo sam 9,43 na jasnych końcach wychodzi bardzo ładnie. Ale jeśli nie przeszkadza Ci rudośc od góry, to daj samo 9,43 z 6% a na końce z 4%. Powodzenia 🙂

 42. Hej, super artykuł, tego szukałam 😉

  Mam włosy na poziomie 7-8 i od kilku lat farbuję swoj odrost na odcienie mniej wiecej na poziomie 5, do tego zawsze dawałam oksydant 3% ale ostatnio koleżanka zaskoczyła mnie stwierdzeniem że powinnam używać 6% bo wolniej mi się bedzie spłukiwać… 🤔 I teraz sama nie wiem.

  1. Hej, dziękuję 😀
   Czasem kiedy włosy sa grube, maja dużo warstw łusek warto zastosować wyższe stężenie żeby bardziej rozchylić te łuski. Ale nie jest to regułą, dużo zależy też od samej farby. Jeśli jest to farba półtrwała, która zawiera barwniki bezpośrednie to nie ważne czy zastosujesz 6% czy 3% one będą się wypłukiwać. Niektóre marki farb nie mają 3% oksydantu tylko nawet jeśli przyciemniasz włosy stosujesz 6%. W Twoim przypadku, kiedy przyciemniasz włosy 3% oxy jest dobrym, prawidłowym wyborem. Chyba ze przy włosach siwych, dla dobrego ich pokrycia stosuje sie 6%. Możesz spróbować, obserwować jak kolor będzie się wypłukiwac gdy zastosujesz 6% a 3%. To zależy od wielu czynników, cieżko mi przewidzieć efekt. Ale jeśli taki eksperyment zrobisz, podziel się koniecznie obserwacjami! 🙂

 43. Witam
  Moje włosy naturalne to poziom 7 i 15% włosy siwe. Używam farby fanola 10.1 +10.0 +6%oxy. Chciałabym uzyskać chociaż o jeden ton jaśnijsze czyli 11.1 tylko czy w ogóle jest jakieś rozwiązanie bo pewnie siwizny nie pokryje. Jeżeli jest sposób to prosiłabym o podpowiedź. Jakie powinnam dać proporcje i stężenie oxydantu.
  Pozdrawiam serdecznie

  1. Cześć 🙂 Wiesz co, z tego co patrzę to Fanola pokrywa w 100% siwe. W dodatku masz mały procent siwych włosów, więc nie musisz mieszać farby z odcieniem naturalnym aby te siwe w 100% pokryć. Chyba że mieszasz 10.1 i 10.0 żeby kolor nie był tak chłodny? 🙂 W każdym razie, ja bym nałożyła samo 11.1 + 9% oxy, w proporcji 1:1,5. Niestety siwe włosy mogą gdzieś tam przebijać, ale przy farbowaniu na tak jasne odcienie na poziomie 9/10/11, siwe włosy zawsze będą pokryte transparentnie (nawet jeśli użyje się 6% oxy). Pozdrawiam 🙂

 44. Witam,
  Dziękuję pięknie za odpowiedź, rozwiałaś moje wątpliwości, zwłaszcza jeśli chodzi o oxy.
  Mam jeszcze jedno pytanie,
  Czy bezpośrednio po farbowaniu koleston perfect mogę użyć szamponu Color Motion + i odżywki Express Post-Color Treatment z tej samej linii, czy raczej powinnam użyć szamponu Brillance i Post-Color Invigo. Chciałabym, aby moje długie włosy pozostały w jak najlepszej kondycji.
  Pozdrawiam serdecznie,

  1. Po koloryzacji wskazany jest szampon Brillance potem Post Color Invigo(stabilizator koloru) i potem odżywka lub maska(z serii do włosów farbowanych lub suchych). Super jest ten stabilizator koloru po farbowaniu. Zakwasza włosy i przedłuża trwałość koloru, natomiast nie jest to typowa odżywka pielegnacyjna. Pamiętaj żeby przytrzymać go 5 min, spłukać i później nałożyć jeszcze odżywkę. Później możesz stosowac juz serię do włosów farbowanych lub jeśli zależy Ci na utrzymaniu chłodnego odcienia, to raz na jakiś czas, użyj szamponu z niebieskim pigmentem. Taki do włosów blond 😉

   1. Chce zafarbowac włosy (kolor wpadajacy teraz w rudy pod spodem odrost ciemny blond reszta blond) na 10.69 ( odcienie blondu) ż wella plus oxydant 9% Ale po przeczytaniu artykułu teraz nie wiem czy 9% to dobry pomysł i czy w ogóle zafarbuje mi włosy już ppfarbowane?

    1. Z tego co napisałaś i dobrze zrozumiałam, to swój odrost masz na poziomie ciemny blond (6), reszta włosów blond (poziom7) w ciepłym odcieniu. Poziom 10 na który chcesz pofarbować, to bardzo bardzo jasny blond. Różnica do koloru docelowego, na odroście to 4 poziomy a na długościach 3 poziomy. Niestety z racji tego, że na długościach włosy są już farbowane, nie wyjdzie na nich kolor na poziomie 10. Jeśli nałożysz tę farbę z oxy 9% to na odroście uzyskasz jasny, kolor ale tam gdzie włosy były juz wczesniej farbowane kolor będzie ciemniejszy i będzie wpadać w ciepły odcień. Żeby uzyskać taki jednolity jasny kolor na poziomie 10, musisz najpierw rozjaśnić włosy na długościach, pozbyć się wcześniejszej farby.

 45. Witam,
  Dziękuję za świetny artykuł i proszę o radę.
  Moje włosy naturalne to poziom 8 i blisko 50% włosy siwe. Chcę uzyskać ładny, chłodny odcień. Wybrałam farby wella koleston perfect 10/86 i 10/0 (ze względu na siwe). W jakich proporcjach zmieszać te odcienie, 1:1 czy 2:1 ?
  Jakiego użyć oxydantu? Wiem, że do rozjaśnienia o 2 tony zwykle zalecane jest stężenie 6%, jednak na ulotce farby koleston perfect widnieje informacja, że welloxon 6% rozjaśnia o tylko 1 ton.
  Pozdrawiam,

  1. Cieszę się że tym artykułem mogłam pomóc:) Jeśli włosów siwych jest powyżej 50% to 1:1 jeżeli mniej to 2:1. Musisz ocenić i zdecydować, Czy jednak ich jest więcej niż połowa czy mniej. Spokojnie, żadna tragedia sie nie stanie, jeśli nie jesteś pewna ile jest dokładnie siwych. Jeśli zalezy Ci na chłodnym odcieniu to wymieszaj więcej 10/86. Jeśli priorytetem jest zakrycie siwych to daj 1:1. Rzeczywiście welloxon 6% rozjaśnia o 1 ton. Natomiast ja użyłabym 6%, da radę 🙂 No i jeśli są siwe włosy to też polecane jest stężenie 6%. Pozdrawiam również 🙂

 46. Witam! Obecnie mam na włosach ciemniejszy farbowany odrost na poziomie 8, końce z kolei są blond poziom 10. Takie sombre. Chce wrócić do rudości na poziomie 8G+8RG joico Vero. Jaki oksydant wybrać? Czy 6% wyrówna kolory czy też odrost ciemniejszy powinnam potraktować farba z 9% a końce 3%?

  1. Cześć 🙂 Ja bym spróbowała 6% oksydant na odrost i od razu na całość. Jednak może też tak być, że kolor nałożony na wczesniej już farbowane włosy, może wyjść mniej intensywny. Nawet jeśli chcesz nałożyć farbę na tym samym poziomie. Tak prawidłowo powinno wykonać się demakijaż(czyli delikatne rozjasnienie) tych farbowanych wczesniej włosów i na takie przygotowane włosy nałożyc farbę (z 6% oxy). Jednak cięzko mi też ocenić co wyjdzie, nie widzą Twoich włosów, ale z tego co opisałaś ja bym spróbowała z 6%. 🙂

 47. Dziękuję bardzo za tak dokładną odpowiedź, bo przyznam, że jest to troszkę skomplikowane. Nie ukrywam, że mam już za sobą parę eksperymentów na moich włosach, ale nigdy nie byłam do końca zadowolona z efektu końcowego. Spróbuję więc do farby dodać 6% i zobaczę co wyjdzie. Zależy mi na zimnym odcieniu, ale zawsze wychodził ciepły, przy ostatnim rozjaśnianiu dodałam wodę 6% i też wyszedł ciepły odcień.

  1. Może też odcień farby jest za mało chłodny. Szczerze, nie znam farb Goldwell nie wiem jak wychodzą na włosach. Ja szczerze mogę Ci polecić farby Illumina wella, jesli chodzi o chłodne blondy. Zobacz sobie, poczytaj może kolejnym razem spróbuj Illuminy 🙂

 48. Cześć Ada, również uważam ten wpis za bardzo fajny. Mam zamiar za niedługo zafarbować sobie odrost i chciałam zapytać zanim to zrobię, czy dobry mam tok myślenia. Mój odrost jest w kolorze mysiego blondu, a włosy mam rozjaśnione i zafarbowane farbą Goldwell Topchic 9NA. Czy jak zafarbuję teraz odrost tą samą farbą, czyli 9NA z oxydantem 9%. to odrost się odpowiednio rozjaśni, czy lepiej wcześniej rozjaśnić go rozjaśniaczem? Pozdrawiam

  1. Cześć Patrycja 🙂 Dziękuję, ciesze się że mogę pomóc 🙂 To zależy. Jaki efekt chcesz uzyskać. Teoretycznie- Jeśli masz na odroście blond, czyli poziom 7 a docelowo chcesz uzyskać 9. To jest to różnica 2 poziomów. Czyli powinnaś dobrać 6% oksydant.
   I ja też wybrałabym 6%. Wtedy nakładając tylko tę farbę, uzyskasz efekt ciut ciemniejszy od nasady ale jednocześnie bardziej chłodny, naturalny efekt. Jeśli zastosujesz drugi sposób czyli najpierw rozjaśnisz odrost rozjaśniaczem a później użyjesz tej farby do stonowania ciepłego odcienia jaki rozjąsniacz powoduje, uzyskasz inny efekt. Tym sposobem kolor będzie jaśniejszy od samej nasady. Po rozjaśnieniu pamiętaj że też nie potrzebujesz dodawać mocnego oksydantu do farby. Możesz nawet dać 3%.
   Jesli dasz do farby 9% i nałożysz tylko taką mieszankę na odrost, tak jak pisałaś, bałabym się że wybije zółty odcień.
   Mam nadzieję że zrozumiale to napisałam 😛 Pozdrawiam!

 49. Dzień dobry,
  artykuł był bardzo pomocny przed pierwszym samodzielnym farbowaniem, ale dzięki mojemu antytalentowi i tak gdzieś popełniłam błąd 🙂 Odrost naturalny (ok. 10-20% siwych) ton mniej więcej 6, a za odrostem farbowanie sombre, z górą na poziomie 5, ciepły odcień. Nałożyłam na to Wellę koleston 7.34 z oksydantem 6%, na całość (najpierw odrost), czas wg instrukcji. Efektem był bardzo ładny rudawy ocień odrostu, ale ta część włosów która wcześniej była farbowana brązem prawie nie złapała koloru, ma tylko lekko rudą poświatę. Plus niestety z siwych farba błyskawicznie się wypłukała. I teraz pojawia się pytanie jak to naprawić przy następnym farbowaniu 🙂 bo aktualnie te kilka centymetrów na górze, jest dużo jaśniejsze i bardziej rude niż reszta włosów, farbowanych więcej niż raz.
  Myślałam o wybraniu ciemniejszej farby, na poziomie 6 (np 6.34 Wella) i na długości włosów oksydant 9%, a na odrost 6%. Albo domieszać do rudego trochę brązu na odrost, żeby różnica w kolorze nie była tak widoczna?
  Bedę bardzo wdzięczna za pomoc i uratowanie moich włosów przed czwartym kolorem na głowie (teraz wyszły mi trzy :))
  Pozdrawiam serdecznie

  1. Cześć Ewa,
   Cieszę się że artykuł był pomocny:)
   Z tego co napisałaś myslę że problemem w Twojej sytuacji, był za jasny odcień farby. to normalne że ten odcień, ładnie wyszedł na naturalnych włosach a na wcześniej już farbowanych nie. Jest taka zasada że farba farby nie rozjaśni. Jeśli wcześniej włosy były farbowane na poziom 5 to jeśli na to położysz poziom 7 nawet i z 12% oxy one nie rozjaśnią się. W Twojej sytuacji jeśli chcesz wyrównać kolor musisz położyć farbę na takim poziomie, na którym jest najciemniejszy kolor na Twoich włosach. Lub ciemniejszy od niego. Pisałaś że jest to poziom 5. I tylko jeśli położysz farbę na poziomie 5 kolor sie wyrówna. Jeśli chcesz jaśniejszy odcień i równy, taki jaki nałożyłaś wcześniej 7.34, trzeba zdekoloryzować (przy użyciu rozjaśniacza) ten ciemny fragment. Jednak to polecam zrobić u fryzjera. Jeśli jeszcze mogę Ci pomóc to napisz do mnie na fb 🙂 Pozdrawiam.

  2. Witam a co w takim przypadku jesli mam cienkie wlosy a woda 3 % przy ciemnym brązie nie przyjmuje farby nawet wyplukuje sie i widac odrosty.

   1. Cześć 🙂 Spróbuj zastosować 6% oksydant lub wina leży w farbie. Może do następnego farbowania wybierz farbę innej marki.

  3. Hej, bardzo proszę o pomoc 😊 Włosy na farbowane na poziomie 7 a teraz kupiłam farbę Indola PCC 8.1 i zastanawiam się, który oxydant dodać 6%, czy 9%.
   Z góry bardzo dziękuję za odpis i pomoc 😘

   1. Hej,
    Jeśli na włosach jest poziom 7 a chcesz nałożyć poziom 8 to może być tak, że złapie tylko odrost a reszty włosów nie podjasni. W skrócie, będziesz mieć jaśniejszy odrost. Jeśli masz cienkie delikatne włosy to użyłabym 3%, wtedy jest większa szansa że kolor wyjdzie równy.

 50. Witam. Farbowalam sama wlosy. mialam wlosy jasne balejaz cos na poziomie jasnego blondu a odrost mysi blond taki szarawy , farbowalam farba z oksydantem 9 % w proporcji 1:2 ’ na odrosty 35minut a reszta 15 . Kolor ladny ale odrost rudy. Nastepnego dnia tylko na odrost polozylam na 20 minut farbe z oksydantem 12% rozjasnil ale nadal jest poswiata rudosci. Co robie zle? Jak zrobic by odrost sie rozjasnil i nie bylo rudego?

  1. Cześć Karolina!
   Wydaje mi się że za pierwszym razem wybrałaś za mało chłodny odcień farby. Możesz napisać jaki to był numer farby i jaka firma? W przypadku rozjaśniania włosów naturalnych farbą, masz tylko jedną szansę. Później cokolwiek na te pofarbowane już włosy nałożysz, to nic nie da, a nawet kolor będzie bardziej żółty. Teraz możesz tylko nałożyć coś co ochłodzi odrost ale jaśniejsze już nie będą. Żeby były jaśniejsze w grę wchodzi rozjaśniacz. Z rozjaśniaczem sama nie kombinuj, zwłaszcza że po tej historii z podwójnym farbowaniem i użyciem mocnego %oxy Twoje włosy są osłabione.

   1. Dzień dobry. Super porady na tej stronie, ale jestem początkująca jeśli chodzi o domowe farbowanie produktami profesjonalnymi dlatego chciałam dopytać o coś 🙂 Jestem naturalna szatynka z pojedynczymi siwymi włosami. Do tej pory miałam farbowane włosy w salonie fryzjerskim na kolor rudy miedziany. Niestety włosy brzydko się wyplukuja do rudego blondu i na dodatek straciły skręt. Chciałam spróbować w domu koloryzacji półtrwałej. Wybrałam farbę Alfaparf Color Wear do koloryzacji ton w ton, kolor 8.44 jasny miedziano złoty blond. Jakiej mocy oksydantu użyć, żeby odrost złapał kolor? 3 czy 6%? Siwe włosy nie muszę mieć w pełni pokryte. Chcialabym tylko mieć kolor na włosach i i dorównamy odrost do reszty. Poproszę o poradę 🙂

    1. Dzień Dobry,
     Do koloryzacji półtrwałej nie możesz dodać 6%. Gamy farb półtrwałych mają zazwyczaj swoje aktywatory o niskim stężeniu oksydantu. Niestety nie znam tej farby Alfaparf więc nie doradzę jaki oksydant do niej dać. Przy rudosciach jest tak, że jeśli chcesz intensywny odcień rudy to wybierz większe stężenie oksy ale wtedy wybierz farbę trwałą. Możesz wybrać półtrwałą farbę ale musisz do niej dać niższe oksy i odcień nie będzie tak intensywny, będzie przytłumiony.

 51. Dzień dobry,
  teraz wszystko to wygląda dość klarownie. Mimo to mam pytanie: z wiadomych przyczyn dorobiłam się odrostu bez mała 3 cm w kolorze ciemnego blondu, tak ok. 7 poziomu ze sporą domieszką siwych włosów (ale poniżej 50 %). Reszta to włosy po koloryzacji na poziomie 9-10, znacznie już spłukanym. Z tego co wywnioskowałam podczas pobytu w salonie, fryzjerka najpierw rozjaśniała mi odrost, następnie kładła na niego farbę, na koniec wszystko emulgowała. Rozjaśniania na własna rękę się nie podejmuję, dlatego, po przeczytaniu miliona stron i blogów :), zdecydowałam się na następujący manewr: użyłabym Alfaparf Evolution CUBE 11.11 z 12% oxy (coś w ramach rozjaśniacza), trzymałabym to na głowie 50 min, ale 15 min przed końcem potraktowałabym resztę włosów farbą tej samej firmy w kombinacji 9.1+9 albo 9.21+9 albo 9.1+9.13 z oxy 6% i przeciągnęłabym na odrost. Ostatecznie chodzi mi o jasny, ale nie za bardzo, w niarę naturalny odcień Blondu.
  No ale teraz zaczęłam się wahać. Może lepiej na odrost dać 9.1 z 9% a na resztę na ok 15-20 min 9+9.21 z 6%? Jak większość blondynek nie znoszę żółtych tonów , o które niestety baaardzo łatwo… Będę bardzo wdzięczna za podpowiedź.

  1. Cześć Sylwia!
   Napewno farbę z 12% oxy Ci odradzam, w dodatku na tak długi czas..
   Druga opcja jest lepsza z tym że musisz uważać na mieszankę na długości i końce. Rozjaśnione włosy szybko łapią pigment. Możesz nałożyć samo 9,21 z 6% ale na mokre włosy, jako tylko stonowanie. Musisz nałożyć tą mieszankę szybko i obserwować jak włosy reagują. Jeśli masz pytania jeszcze, napisz do mnie na fb 🙂

Dodaj komentarz