Jak czytać numery farb do włosów?

znak zapytania na białym tle

Tajemnicze cyferki na opakowaniach farb do włosów. Nie są one przypadkowe, każda ma swoje uzasadnienie.
Myślę, że tekst ten pomocny będzie przede wszystkim fryzjerom. Jednak wiem dobrze, że dla Pań, które same farbują sobie włosy w domu, te numery farb również są zagadką. Bardzo często miałam sytuacje, w których tłumaczyłam klientkom, jaki numer na opakowaniu farby w drogerii wybrać, aby uniknąć np. czerwonej poświaty w brązach.

Uważam, że każdy fryzjer, który wykonuje koloryzacje w salonie fryzjerskim, powinien znać zasady numeracji farb na pamięć. Jest to absolutnie podstawowa wiedza i niezbędna, aby prawidłowo wykonać usługę koloryzacji.

Chciałabym w prosty i łatwy sposób przekazać Ci to, co wiem. Mam nadzieję, że mi się to uda 🙂

Chcę jeszcze nadmienić, że ja pracowałam długie lata głównie na produktach i farbach firmy L’oreal Professionnel. Tych zasad, które Tobie tutaj przedstawię, nauczyłam się na szkoleniach tej marki. W związku z tym te reguły przeznaczone są dla farb L’oreal Professionnel. Kiedy jednak nauczyłam się ich, zauważyłam, że intuicyjne mogę je dopasować do innych marek. Poziom koloru we wszystkich farbach jest taki sam, lub bardzo podobny. Różnice możemy zobaczyć w numeracji refleksu/odcienia albo w tym, że zamiast liczb pojawiają się litery. Jest też sporo firm produkujących farby, które posługują się tymi samymi oznaczeniami co L’oreal.

Tak samo sprawa wygląda w farbach drogeryjnych. Te farby na których jest logo L’oreal obowiązują te same zasady numeracji co w farbach profesjonalnych. (Zwróć uwagę przez kogo jest wyprodukowana farba, bo drogeryjny Garnier też jest produkcji L’oreal)

Każda tuba farby profesjonalnej czy drogeryjnej posiada numer

Może składać się on z samych cyfr lub cyfr i liter. Jeżeli taki numer jest złożony z samych cyfr, dochodzi jeszcze przecinek. Przecinek ten oddziela poziom kolorystyczny (oznaczony cyfrą/liczbą) od refleksu, odcienia (też jest to cyfra/liczba).

Zasady są takie:

Liczba która jest z przodu (przed przecinkiem) oznacza poziom koloru

Czyli na jakim poziomie będzie kolor włosów.

Podstawowe poziomy kolorystyczne:

1- czarny

2- bardzo ciemny brąz 

3- ciemny brąz

4- brąz

5- jasny brąz

6- ciemny blond

7- blond

8- jasny blond

9- bardzo jasny blond

10- bardzo, bardzo jasny blond

10 ½ – super jasny blond

Im niższy numer – tym ciemniejszy kolor. Im wyższy numer – tym jaśniejszy kolor.

Numer, który jest po przecinku oznacza refleks


Refleks, czyli odcień, poświata, ton jaki będzie miał kolor na włosach. Refleksy te można podzielić na zimne i ciepłe.

0 – pogłębienie lub obniżenie refleksu

1 – popielaty

2- opalizujący

3- złocisty

4- miedziany

5- mahoniowy

6- czerwony

7- metaliczny

8- mokka

Schemat numeru wygląda tak:

Pod cyfrą 5 poziomu koloru, kryje się – jasny brąz. Pod cyfrą 3 refleksu, kryje się – złocisty. Pod cyfrą 2 refleksu, kryje się – opalizujący
I kiedy znasz „składniki” tego numeru. Masz też gotową nazwę farby.

>>>POBIERZ DARMOWEGO E-BOOK’A<<<

Co jeżeli na opakowaniu farby jest tylko jeden numer bez przecinka? 

Oznacza to że kolor tej farby jest naturalny. Bez refleksu, więc podany jest tylko poziom koloru.

A jeżeli numer farby po przecinku ma 0? Tak jak 7,0 albo 4,0 ?

Oznacza to jak wyżej opisałam- 0-pogłębienie poziomu kolorystycznego.

Na przykład 7,0 – blond głęboki. Farba ta ma więcej naturalnych pigmentów, kolor jest głębszy, ale też może być pół tonu ciemniejszy.

Taka farba jest najlepsza dla włosów siwych, które są często oporne na farbowanie.

„0” w numerach farb posiada jeszcze inną funkcje:

0 na pierwszym miejscu po przecinku zmniejsza intensywność refleksu. Kolor jest delikatniejszy.
0 na drugim miejscu po przecinku, pogłębia refleks. Kolor staje się bardziej głęboki.

Najbardziej intensywny kolor jest wtedy, kiedy ten sam numer refleksu jest na pierwszym i drugim miejscu po przecinku.

Najlepszym przykładem intensywności refleksu jest kolor rudy.

Tak jak wspominałam wcześniej, te zasady obowiązują w farbach L’oreal Professionnel. W farbach innych firm ta numeracja może być inna, zwłaszcza numeracja refleksów. Stworzyłam również instrukcję czytania numerów farb marki Wella. Kliknij tutaj i sprawdź czym różni się od L’oreala.

Przeczytaj również: „Jak dobrać odpowiedni oksydant do farby”.

Ściskam, pozdrawiam Ada 🙂

181 Replies to “Jak czytać numery farb do włosów?”

 1. Witam 🙂 chcę zakupić toner z firmy wella (color touch) bez amoniaku. Chciałabym uzyskać odcień „chłodne kakao”. Znalazłam taki numer farby jak 7.89 i zastanawia mnie ta 9 po kropce… co to może być?

  1. Cześć, 7/89 to blond perłowo-grafitowy. Nr 9 w odcieniach wella to grafit 🙂

 2. Witam
  Mam farby Igora royal 9,5-46 ,8-00 ,7-65 I aktywator igora vibrance 1.9% Chcialabym uzyskac cos pomiedzy blondem a brazem . Nie za jasny I nie za ciemny Jak powinnam zmieszac farby? W jakich proporcjach ?

  1. Cześć,
   Tutaj masz poziom 9,5 czyli toner bardzo jasny, poziom 8- jasny blond i 7- blond. Najciemniejszy z tych to poziom 7 i jeśli chcesz uzyskać coś pomiędzy blondem a brązem to wybrałabym nałożenie samego 7-65, aktywator 1,9% sprawi że będzie odcień będzie ciut ciemniejszy. Jeśli pomieszasz te trzy odcienie razem (każdego po tyle samo) to uzyskasz +/- poziom 8. Nie jestem w stanie więcej pomóc bo nie wiem jaki konkretnie efekt chcesz uzyskać. Dla mnie coś pomiędzy blondem (poziom 7) a brązem (poziom 4) to bardziej ciemny blond- poziom 6. A tutaj masz jaśniejsze odcienie.

   1. Dzień dobry

    Chciałam się dowiedzieć czy jeśli nałożę na wcześniej farbowane włosy kolorem 8.32 , kolor 7.1 jaki może wyjść efekt ?? Proszę o poradę

    1. Dzień Dobry,
     wyjdzie ciemniej i chłodniej 🙂

 3. Mam pytanie odnośnie numeracji. Chodzi mi o farbę syoss oleo intense 10-50. Nazwa popielaty blond sugeruje odcień chłodny, a według numeracji będzie to odcień ciepły. Czy ja może źle zrozumiałam?

  1. Każda firma ma swoje numery odcieni. Popiel to oczywiście chłodny odcień. W Loreal popiel kryje się pod numerem 1. Syoss to niby schwarzkopf ale numeracja też jest inna przy profesjonalnych produktach tej firmy a drogeryjnych.

 4. Dzień dobry, w jakich proporcjach wymieszać farby z poziomu 4 oraz 9, by uzyskać kolor na poziomie około 7? (Wiem, że 4 i 9 są od siebie daleko, ale te właśnie farby mam do dyspozycji. Kilkakrotnie mieszałam już farby o odleglejszej numeracji i wychodziło ok. Robiłam to w taki sposób, że do jaśniejszej stopniowo dodawałam ciemniejszej i mieszałam, czasem była to nawet proporcja 6:2 – jasna farba : dużo ciemniejsza farba).

  1. EDIT: w przykładzie źle podałam proporcje, miało być: … Robiłam to w taki sposób, że do jaśniejszej stopniowo dodawałam ciemniejszej i mieszałam, czasem była to nawet proporcja 6:1 – jasna farba : dużo ciemniejsza farba). W każdym razie moje najważniejsze pytanie brzmi: jak wymieszać te 9 oraz 4, by uzyskać coś około 7. Pozdrawiam

  2. Dzień Dobry,
   Możesz szybko to sprawdzić w teorii. 9+4=13 13/2=6,5. Czyli jeśli dasz w proporcji 1:1 to wyjdzie Ci poziom 6,5. Jeśli chcesz poziom 7 to musisz dać trochę więcej jaśniejszej farby. Teoretycznie ryzykowne jest mieszanie tak odległych numerów bo ciemne farby mają mocniejszy pigment ale jeśli już to robiłaś to okej 🙂

   1. Dziękuję za odpowiedź, no to będę próbować 🙂

   2. Dzięki za odp. A mam jeszcze przy okazji pytanie: czy moc oksydantu (wody aktywizującej) najlepiej regulować zmieniając jego proporcje do farby? Pisałaś chyba w komentarzahc, że będzie w takim wypadku bardziej nasycony kolor. Słyszałam też, że do oksydantu można dodać zwykłej wody (ile? łyżkę?) i wtedy oksydant jest słabszy i kolor mocniejszy? Jak to wpływa na trwałość koloru?

    1. Odcień będzie bardziej nasycony kiedy dasz wyższe stężenie oksydantu, a nie więcej oksydantu(najlepiej to widać przy rudościach). Proporcja oksydant-farba zawsze jest opisana na opakowaniu i trzeba się tego trzymać żeby uzyskać ładny kolor. Nasycić odcień można też dodając sam pigment do mieszanki farby. Pigmanty to osobne podstawowe kolory np. czerwony, zółty, niebieski, pomarańczowy. Ale to już trochę wyższa szkoła jazdy 🙂
     Czasem można dodać zwykłą wodę z kranu ale ona bardziej „rozcieńcza”, nie powiedziałabym że kolor wtedy jest mocniejszy. Ten sposob można użyć tylko na długościach i końcach włosów. Przy farbie majirel Loreal tak się robi. Jeśli robisz kolor jednolity, od nasady dajesz kolor docelowy+6% a na końce do mieszanki dodajesz 15 ml wody (dokładnie nie pamiętam ale to chyba jest 15ml na 40g farby) i wtedy nakładasz na końce. To zawsze jest niewiele tej wody z kranu. Tylko wiesz co, podejrzewam, że wymyślili to bo długi czas przy majirel nie było niższego oksydantu niż 6% i wtedy ta dodatkowa woda obniżyła % trochę rozcieńczyła pigmenty. Teraz jest oksydant 3,75% i on fajnie się sprawdza na długości.

 5. Dziękuję.

  1. Włosy po kąpieli rozjaśniającej są jasno rude jakim numerem mogę je przygasić? Naturalne mysi blond chciałabym kolor zbliżony do natury

   1. Jeżeli włosy mają w sobie więcej pomarańczowego pigmetu to jest to poziom kolorystyczny 6, jeśli włosy są bardziej żółto-pomarańczowe to jest to poziom 7. Pomarańczowy pigment zniweluje odcień popielaty. Czyli wybierz farbę o numerze 6.1 lub 7.1 (włosy po rozjaśnieniu często szybko i mocno łapią pigmenty więc żeby nie było za ciemno to 7.1) Jeśli włosy są na poziomie 7 to wybierz odcień fioletowy i popielaty żeby zniwelować niepożądane ciepłe refleksy. Np. 7.21 lub 8.21. Do trgo niskie stężenie oksydantu. A jeśli nie chcesz zmieniać swojego naturalnego koloru to wybierz farbę Dia Light i ona zadziałą tylko tam gdzie były wcześniej rozjaśnione włosy.

 6. Witam. Wie Pani co, jeśli chodzi o skrócenie cienkich piór na końcach,to mi ich szkoda. Mam już naprawdę dlugie wlosy a chcę jeszcze dłuższe. Kurcze już tyle razy obcinałam te właśnie cienkie końce….I ciągle to samo….obetnę kilkanaście cm i widać tą lepszą objętość ale długość mnie nie satysfakcjonuje…później urosną i w między czasie znów zaczynają wypadać i jak są dlugie to znów na końcach cienkie….A jeśli chodzi o suplementacje to jadłam już i piłam wiele różnych witaminek itp, które powinny pomóc na włosy…nowe rosną ale po jakimś czasie stare wypadają…błędne koło. Podstawowe badania różne robiłam więc nie wypadają chyba przez jakąś dolegliwość…chyba,że przez stres. Może to dlatego że są suche i się łamią. Stosuje nawilżający szampon i odżywkę ze sklepu fryzjerskiego i cieszy mnie to iż wlosy są świeże nawet na trzeci dzień a nie tłuste ale są troszkę zbyt suche. Wcierka….hmmm domowe specyfiki z kozieradki itd stosowałam. Może jakąś profesjonalną mi Pani poleci?

  1. Wcierka Banfi, słyszałam o niej od klientek- podobno działa. Natomiast warto wprowadzić do codziennej pielęgnacji peeling do skóry głowy. Dbać o skórę głowy, żeby była czysta i świeża, szampon nie oczyści tak dobrze jak peeling. Co około 6te mycie. Wtedy jak przy mieszkach włosowych będzie czyściutko, składniki z wcierki zadziałają.

 7. Dzień dobry. Co Pani sądzi o odżywkach koloryzujących? Farbuje wlosy olią 6.60. Chcę mieć bardziej czerwony kolor o czym wcześniej z Panią pisałam, że chyba 6.66 byłby dla mnie odpowiedni, ale takiego w Polsce nie ma. Usłyszałam od Pani z Garnier że są takie odżywki czerwone,np Biolage też firmy loreal. Podobno moge ja nakladac zaraz po farbowaniu i wtedy bedzie bardziej intensywny. Co Pani o niej myśli? U mnie w mieście mają inne firmy takich odżywek, więc jeśli tamta dobra to mogę w necie zamówić. Czy nie obciąży moich długich rzadkich włosów? A i jeszcze mam pytanie co do tych przerzedzonych końcówek? Czy koniecznie muszę je obciąć, czy jest dla nich jakieś rozwiązanie aby były grubsze? Ogólnie wychodziły mi bardzo wlosy i mam ich nie duzo,ale jeśli chodzi o około 15 cm końcem są jak piórka. Ma Pani dla mnie jakąś radę? Dziękuję z góry za odpowiedź.

  1. Dzień Dobry,
   Jest coś takiego jak odżywki koloryzujące. Działają na zasadzie oklejenia włosa pigmentami więc kolor będzie bardziej intensywny ale będzie sie to wypłukiwać i trzeba powtarzać. Nie stosowałam Biolage ale znam CHROMA ID Schwarzkopf i ma w ofercie RED. Dla odświeżenia koloru fajna sprawa.
   Co do końcówek włosów to niestety nie mam magicznego sposobu żeby były grubsze. Jeśli sporo włośów wypadło to te końcówki będą cieńsze. Warto skrócić włosy na tym etapie, dbać o wzrost nowych, zadbać o skórę głowy, suplementacje. Stosować peeling do skóry głowy, wcierki. I uzbroić się w cierpliwość podczas zapuszczania. A na same końcówki to warto zawsze używać serum (np.Kerastase Resistance), żeby się plątały, były wygładzone i nie uszkadzały się mechanicznie. 🙂

   1. Czy sama farba, począwszy od piziomu 8 jest także rozjaśniająca?

    1. Farby rozjaśniające to te najjaśniejsze, podjaśniające włosy do 4-5 tonów.

 8. Dziękuję za odp. To jak na moich włosach 6.60 wyszedł jak bordo to 6.66 będzie bardziej głęboki i czerwony tak?

  1. Tak, powinien być bardziej czerwony 🙂

  2. Witam
   Nałożony mam kolor 7.1 -woda 3%
   chciałabym nałożyć kolor 8/69 z wodą 6%
   Jaki przybliżony kolor może wyjść

   1. Hej,
    Niestety nie jestem w stanie przewidzieć co będzie, bo nie widzę Twoich włosów. Teoretycznie podejrzewam, że 6% podjaśni włosy i mogą wyjść cieplejsze niż wygląda 8/69 na palecie.

 9. Dzień dobry. Mam pytanie. Farba olia 6.60 to ciemny blond czerwony a 6.66 ciemny blond czerwono czerwony. Co to oznacza w praktyce? Jak jest różnica pomiędzy tymi odcieniami.

  1. Dzień dobry,
   6.66 będzie bardziej intensywny w odcieniu. 6.60 profesjonalnie opisywany jest jako ciemny blond czerwony głęboki, ale mniej czerwieni niż 6.66.

 10. Dzień dobry.
  Mam pytanie jaki kolor uzyskam po zmieszaniu farby syoss oleo intense 9-10 jasny blond z farbą syoss oleo intense 7-10 naturalny blond? Włosy mam jasny blond wpadający w żółty. Zależy mi żeby kolor nie był ani jasny ani ciemny i przede wszystkim nie wpadający w żółty. I w jakich proporcjach najlepiej zmieszać? (a może z innym kolorem?)
  Dziękuję i pozdrawiam.

  1. Dzień Dobry,
   Jak zmieszasz poziom 9 i 7 w proporcji 1:1 (czyli po tyle samo) to wyjdzie poziom 8 czyli jasny blond. Odcienie sa te same więc wyjdzie Ci 8-10. Nie znam tych farb dobrze, w salonie pracuje na profesjonalnych farbach. Jedynie co mogę doradzić to jeśli chcesz chłodny odcień to nałóż odcień popielaty.

   1. Dzień dobry, od długiego czasu farbuję włosy na kolor 7.3, ale przestałam czuć się dobrze w mocno złocistym odcieniu ponieważ moja skóra często się czerwieni i chciałabym uzyskać coś bardziej beżowego ale na tym samym poziomie. Czy 7.13 lub 7.31 byłoby odpowiednie żeby trochę zmniejszyć złoty odcień bez efektu glona, czy powinnam pomyśleć o czymś opalizującym jak 7.23? Z góry dziękuję za odpowiedź.

    1. Dzień Dobry,
     Według mnie wybierz 7.13 🙂 7.23 też bedzie niezłe ale będzie mniej chłodne niż 7.13.

  2. Jaki kolor wyjdzie jeśli pomieszam ciemny blond 6-0 z czekoladowy brąz 3-68? Proszę doradzić.

   1. Jeśli pomieszasz w proporcji 1:1 (czyli tyle samo obu odcieni) to uzyskasz kolor na poziomie 4,5. Niestety odcień czekoladowy zostanie „rozcieńczony” przez 6-0 i nie będzie tak intensywny.

 11. Ufarbowalam zanim odpisałaś. Zrobiłam sobie trzy próbki. Miałam uzbierane włosy które mi wychodzą.. i dobrze ze to zrobiłam bo już wiedziałam że najlepszy będzie sam 6.60 dla mnie i taki nałożyłam. Próbka 1 1:1 6.60 i 4.0wyszlo prawie czarno a 2:1 również bardzo ciemno tylko z poświata czerwieni w słońcu. Domyśliłam się wtedy że gdyby to był 4.6 a nie nie 4.0 wtedy po zmieszaniu byłby super a tak to ciemny zdominował ten jaśniejszy i czerwień się zagubiła. Fajnie ze to odkryłam.

  1. Jestem pod wrażeniem 😀 no widzisz, sama to odkryłaś! Fajnie, bardzo mnie to cieszy 😉

 12. Dobry wieczór. Mam pytanie: czy po zmieszaniu olia 6.60 i 4.0 uzyskam odcien 5.60? Nie sugeruje już się za bardzo obrazkami na opakowaniach farb tylko numeracjami. Chodzi mi o to że chcę uzyskać kolor bordo taki soczysty ciemny. Nie tylko przy świetle ale tak poprostu,ale nie ma takiego odcienia wiec chce go sama wykonac.Teraz mam wymyty 6.60 i połowa 3.16 tej samej firmy olia. Najlepszy by chyba był 5.62 ale nie wiem jak go uzyskać. Może 6.60 i 4.20 ale tego drugiego nie ma na rynku. To toche zabawne, zrobić kolor, którego na rynku nie ma, z tych ktorych tez nie ma. Mozesz coś doradzić w tej kwestii? Proszę o szybką odpowiedź o dziękuję.

  1. Dzień Dobry, 6.60 + 4.0 da poziom 5 ale możesz rozcieńczyć odcień. Chyba, ze dasz 2 części 6.60 + 1 część 4.0.

 13. Czesc do tej pory farbowałam wlosy mieszając loreal preference 9.1 i 9.12. Niestety od nasady po wymyciu są zbyt jasne i żółtawe. Kupilam teraz farbe serum.eu 9.96 i zastanawiam się jakiej wody użyć na odrosty ( swój kolor mysi) a jaki na dalsze włosy zeby wyrównać kolor. Bede bardxo wdzięczna za radę. Dziękuję ślicznie Anita

  1. Cześć, podejrzewam, że w loreal preference był 9%. Niestety nie znam farb serum.eu. Może jeśli przy loreal kolor był zbyt jasny i ciepły to spróbuj 6%? Ale z drugiej strony teraz używasz innej farby i może przy użyciu 9% będzie chłodno i ładnie. A na końce nie nakłądałabym osobnej farby tylko kilka minut przed zmyciem dodałabym wody z kranu i spieniłabym farbę z odrostu jak szampon, po końce. Kilka minut i spłucz. Bo kiedy używasz pierwszy raz jakiejś farby to bezpieczniejszy sposób żeby na końcach nie wyszło jakoś szaro buro.

 14. Witam serdecznie zafarbowalam sobie włosy paletta 10.2 super jasny popielaty blond i wyszły mi takie jakby żółte rude czy sayoss 7.5 sciemnil by mi ten kolor

  1. Dzień Dobry,
   Teoretycznie przyciemni, jednak do przyciemnienia włosów najlepiej użyć 3% oksydant (lub niższy). W farbie z drogerii nie znajdziesz 3%, w ogóle nie ma oznaczeń jaki % oksydantu jest dołączony..

 15. Dzień dobry.
  Mam pytanie jaki kolor uzyskam po zmieszaniu farby syoss oleo intense 8 -05 beżowy blond z farbą syoss oleo intense 8-50 naturalny popielaty blond a włosy mam jasny blond wpadający w żółty czy nie będzie nadal wpadał w żółty czy lepiej użyć tylko farby 8-50 naturalny popielaty blond?
  Dziękuję i pozdrawiam.

  1. Dzień Dobry,
   Farba 8-50 jest bardziej chłodna. Zależy jaki efekt chcesz uzyskać. Jak użyjesz 8-50 i wyjdzie za chłodno to zawsze możesz umyć szamponem przeciwłupieżowym i będzie cieplej. A jak użyjesz mniej chłodnego odcienia, wyjdzie Ci za ciepły odcień na włosach to będziesz musiała ponownie nałożyć coś co ten kolor ochłodzi. Więc w praktyce lepiej za chłodno niż za ciepło 🙂

  2. Bardzo dziękuję i serdecznie pozdrawiam😊

   1. Nie ma sprawy 😉

 16. Dzień dobry,
  Mam pytanie. Jaki kolor uzyskam używając farby do włosów 2.20 z firmy Garnier Color Naturals?
  Moje włosy są w kolorze raczej ciemnego brązu/brąz (nie umiem dokładnie określić myślę, że to poziom 4). Będę wdzięczna za odpowiedź, ponieważ na opakowaniu kolor jest dość ciemny.

  1. Dzień dobry, 2.20 to już podchodzi pod czarny. Z fioletowa poświata.

 17. Witam , bylabym bardzo wdzięczna za pomoc, postaram się krótko opisać sytuacje, z natury średni, mysi blond, latami pasemka jasne, troche siwych pasemek już u nasady, wlosy delikatne, szybko się rozjaśniają …postanowiłam sama zacząć farbować i mieszałam koleston 9.0 i 9.1 (10 i 30 mg) plus woda 9%, odrost i góra troche żółtawe wyszły, reszta ładnie, jakiej innej mieszanki by można było użyć żeby, nie wyszły żółte, raczej beżowe, nie do końca zimne, bo mi nie pasują? Dziękuję i pozdrawiam serdecznie

  1. Witaj,
   Może farba Illumina ? 9/0 i 9/1 ?
   Koleston na moich włosach też wyszedł żółto i nie lubię 😉

   1. Dzień dobry, robiąc kiedyś kolor za granicą, który bardzo mi pasował, dostałam taki opis:
    Bottom: 8N + 9 vol Dia Rich
    Top: 10N + 20 vol
    Jak mam to czytać i dopasować do oznaczeń w Polsce?
    Pozdrawiam

    1. Dzień Dobry,
     Dia Rich to oznaczała by gamę farb Loreal Dia Richeese i oksydant 9 vol (2,7%) też jest w tej gamie. Natomiast Nie ma w Dia Richeese oznaczeń 8N czy 10N. więc podejrzewam, że te 9vol czyli sam oksydant zostało tylko użyte do tonowania na końcach. Oba numery 8N i 10N To odcienie naturalne czyli bez żadnego ciepłego czy zimnego pigmentu. Niestety nie ma napisane z jakiej firmy są te farby. Druga kwestia jest taka, że w tym zapisie nie pasuje mi to, że na górę czyli odrosty została użyta farba na poziomie 10 czyli bardzo bardzo jasny blond a na końce została użyta farba dwa tony ciemniejsza- jedyne co mi się nasuwa to pewnie zamierzenie bylo takie żeby z bardzo jasnych końcy przyciemnić je do naturalniejszych. No dobra, podsumowując:
     Na końce: 8N- Bardzo jasny blond naturalny + oksydant 2,7% Dia Richesse
     Góra: 10N Bardzo bardzo jasny blond naturalny+ 6% oksydant
     Niestety nie wiadomo jakiej firmy to były farby. Możesz zobaczyć farby Matrix, mają takie oznaczenia.

 18. Dzień dobry jaki efekt uzyskam po zmieszaniu farb Syoss 8.50 + 10.55 ?
  Czy powinnam wcześniej rozjaśnić odrost ?

  1. Dzień Dobry,
   8.50+ 10.55 zmieszane w proporcji 1:1 da Ci poziom 9 w odcieniu popielatym. Tylko jeśli jedna to oleo intense a druga to normalna farba z amoniakiem to nie możesz ich mieszać razem. Czy wcześniej musisz rozjaśnić odrost? nie wiem tego. Nie widzę Twoich włosów więc nie mogę nic doradzic.

  2. Jaki jest kolor farby 6.07 oraz 7.71?

   1. To zależy jakiej firmy jest farba. Jeśli wella to 7 w odcieniu to brąz.

 19. Już ufarbowalam. Dopiero odczytalam wiadomośc.Nie mam takiej wagi.Brałam wszystkiego na oko i zrobiłam dwie probki na kepkach włosów. W rezultacie zmieszałam całość 6.60 i 3/4 koloru 3.16. Mogłam dać go troszkę żeby było jaśniej ale jest spoko. Dziękuję za odpowiedzi. A mam pytanie odnośnie zdjęcia koloru tak o jakieś dwa tony. Moja mama ma kuca czarnego a czubek głowy jaśniejsze i chce sobie zrobić wiśnie np.

  1. O, super! Cieszę sie 🙂 U mamy trzeba by było zrobić najpierw dekoloryzacje żeby pozbyć się czarnego a potem w zależności jak sie rozjaśnią włosy nałożyć kolor.

 20. Nazbierałam troszkę wlosow takich co wyszły przy czesaniu. Taka mała kępkę mam właśnie zeby wypróbować ale nie wiem jak to zrobić żeby farba się nie zepsuła. Tzn jak zmieszam całość i nałożę tak na próbę to zanim zrobię prawdziwe farbiwanie to to żeby farba due nie utlenila jakoś. I niexeiem ile dać oksydantu.

  1. Potrzebna Ci waga kuchenna. Najpierw zobacz w jakich proporcjach miesza się ta farbę. Moze to byc napisane na opakowaniu lub zobacz ile jest kremu a ile oksydantu w środku. Zmieszaj nie duże ilości farby do pofarbowania na próbę. Po 5 gram każdej farby i do tego oksy. Całe farby zmieszaj bezpośrednio przed farbowaniem włosów. Inaczej się utleni i kolor nie wyjdzie tak jak powinien.

 21. A i jeszcze pytanko uzupełniające…myślę że 3.16 I 6.60 w proporcji 1:1 da mi burgund. Dobrze myślę?

  1. Coś zbliżonego do burgundu. Musisz nałożyć i się przekonać jak to wyjdzie na Twoich wlosach 🙂 zawsze też możesz zrobić próbę na grubszym pasemku.

 22. Dzień dobry. Czy możesz mi dokładnie napisać jaki kolor uzyskam po zmieszaniu 3.16 i 6.60 olia? Wiem że jestem niezdecydowana ale poprostu nie ma tych kolorów z olia które mi się podobają.

  1. Już Tobie odpisuje.
   3.16 + 6.60 po zmieszaniu w proporcji 1:1 uzyskasz poziom 4 1/2 czyli coś pomiędzy 4 a 5. A odcienie .16 to popielato czerwony a .60 to czerwony głęboki. Po ich zmieszaniu będzie przewaga czerwieni przełamana Popielem.

   Możesz też zmieszać w proporcji 2:1 czyli 2 części 3.16 i jedna 6.60 co da Ci poziom 4 i odcień popielato czerwony z tym że czerwieni będzie więcej niż przy samym 3.16.

 23. 4.26 na polskim rynku nie ma. Można zamówić na allegro bo mają ale nie dali odpowiedzi co do daty ważności. Tzn takiej nie ma ale daty produkcji też nie zamierzają podać a ja się obawiam że skoro tego prawie nigdzie nie ma to może jakiegoś starocia mają. Kurcze.

  1. Farba bez amoniaku to też Dia Light Loreal, profesjonalna. Ja pracuje też na tych farbach i właśnie sprawdziłam ze tam jest odcień 4.20 czyli brąz fioletowy. Jeśli nie masz siwych włosów to możesz nałożyć ją z oksydantem 4,5%, który musisz dodatkowo kupić do farby.
   Jeśli masz siwe to naloz tą olie 3.16 od nasady lub pomieszaj 3.16+4.0 i naloz tylko od nasady. A na resztę włosów naloz ten Dia Light 4.20 +4,5 % na 20 min.
   Taka moja propozycja 😉

 24. Jest Pani bardzo miła że odpisuje mi na komentarze a pisze ich chyba sporo i mam kolejne pytanie. Czy po zmieszaniu 4.0 i 3.16 nie będzie to głównie braz? Chce tego uniknąć. Bardzo długo wychodziłam z czarnego koloru i teraz wreszcie mogę farbować wlosy na fiolet i jest on widoczny a może nawet na burgund bym się odważyła ale jakby byla olia ale oczywiście nie ma. No nieważne. Chodzi o to żeby to nadal był fiolet po zmieszaniu i intensywny tylko mniej ciemnego brązu żeby było. To mogę po całym opakowaniu zmieszać? Proszę znaleźć chwilkę na odpisanie. Dzięki.

  1. Jeśli zmieszasz 3.16 i 4.0 to ten refleks -fiolet bardziej się rozmyje to fakt. Bo jakby rozcieńczasz ten odcień przez 4.0. Ten 4.26 byłby idealny ale pisałaś,że go nie ma ?

 25. A może 3.16 zmieszać z 4.0 lub nawet 5.0. Czy wtedy wyjdzie fiolet na poziomie brązu a nie ciemnego brązu?

  1. Tak, jeśli zmieszasz 3.16 z 4 to będziesz mieć pół tonu jaśniejszy kolor.

 26. Dla moich włosów amoniak jest straszny. Nie użyje go napewno. Napewno nie teraz. A gdybym zmieszała Oli 4,15 i 3,16 to byłby to fiolet tylko trochę jaśniejszy?

  1. rozumiem. To lepiej zmieszaj 4 (sam odcień naturalny) z 3,16 w proporcji 1:1. Będzie jaśniej i będzie fiolet. Bo 4,15 to popielato mahoniowy odcień

 27. Rozumiem że nie zawsze jest czas na pisanie komentarzy tylko nie byłam pewna czy one do Ciebie dochodzą ale już wiem że tak😀. Kurcze tak pisałam o tych farbach olia a okazało się że w Polsce nie ma ani 4,26 ani 4,62 ani nawet 6.60. Nie wiem już czym ufarbowac te wlosy. Te pojedyncze siwe klaczki to mnie wkurzają bo sterczą jak antenki😉 . Jest odcien loreala 4,26 ale to z amoniakiem chyba a takiej to nie chce. Amoniaku odpada. Fryzjer odpada rowniez,nie ufam im co do koloru itd a farba profesjonalna z fryzjerskiego sklepu to tak nie bardzo bo jak mi kolor nie popasuje to mogłoby się zdarzyć że później olia nie będzie na to chwytać. Doradzisz mi coś może? Przypomnę że chce mieć brąz z fioletem i czerwienia. Dzięki.

  1. A dlaczego amoniak odpada? Jeśli boisz się o kondycje włosów to amoniak nie jest taki dla nich straszny 🙂
   ja mogę Ci zaproponować farby profesjonalne bo na takich się najbardziej znam. Np. Inoa L’oreal jest bez amoniaku. Tylko nie ma w palecie 4,26 ani podobnego fioletu.. L’oreal majirel za to ma 4,26 ale to farba z amoniakiem.

 28. Dzień dobry. Kiedyś pisałam do Pani o farbie garnier 3.16.Pytalam czy wyjdzie podobnie jak casting 316. Otrzymałam odpowiedź twierdzaca i to prawda. Odcien poprostu super. Tera mam pytanko odnośnie również farby Olia tylko ze o numerze 4.62. Czy dobrze myślę że to będzie odcien jaśniejszy od poprzedniego? Wie Pani nadal chce nutkę fioletu. Poprostu po 3.16 są na początku ciemne i teraz chce trochę jaśniej. 3.16 jak się zmywa to jest taki fajowy trochę jaśniejszy ale się mi się pokazują nowe urosniete pojedyncze wlosy i mnie to wkurza…chce więc odświeżyć kolor ale żeby nie był bardzo ciemny..żeby te siwe zakryć ale żeby nie były zbyt ciemne. Teraz mam takie jakby delikatny brąz z nutka czerwieni czy fioletu…zmyty ten 3.16. Farbowałam wlosy ponad 3 miesiące temu. Zaryzykowałabym i użyła tej 4.62 ale czy jak efekt będzie niezadowalajacy mogę znów po kilku tyg np użyć 3.16 i będzie to normalnie wyglądać? Jest jeszcze tej firmy 6.60 ale to poprostu czerwień i nie wiem czy to się nadaje do mojego aktualnego koloru. Proszę o szybką odpowiedź i z góry dziękuję.

  1. Dobry wieczór,
   4.62 będzie o ton jaśniejszy niż 3.16 i będzie mieć więcej fioletu. Możesz spróbować bo 3,16 jest ciemniejszy i bez problemu przyciemni ale wtedy ostrożnie, nie tak od razu żeby nie przepigmentować włosów. Możesz też pomieszać 4.62 i 3.16 (dać po tyle samo każdego odcienia) wtedy masz kolor pół tonu jaśniejszy. Albo zmieszać odcień 6.60 i 3.16 wtedy uzyskasz poziom 4 1/2 z widocznym fioletem.
   Widzę Twoje komentarze, ja je musze zatwierdzić żeby pokazały sie na stronie. Niestety ostatnio odpisuje z opóźnieniem na komentarze, nadmiar obowiązków, wybacz. Pozdrawiam serdecznie 🙂

 29. Witam, co to za farba 0,25?? czy to blond? z jaką wodą się go stosuje?

  1. Zalezy jakiej firmy to farba. Jednak wg mnie może to być farba, która ma w sobie sam refleks. Bez poziomu kolorystycznego. Można ją łączyć z innymi odceiniami żeby jeszcze podkręcić refleks lub odcieniami naturalnymi.

 30. Witaj Ada 🙂 , W jakich proporcjach należy wymieszać kolory Kemon 6.06 i 5.06 i z jakim oksydantem jeśli sam nałożony kolor 5.06 jest za ciemny a 6.06 trochę za jasny ?? Odrost mam na poziomie 6 , potem kilka cm włosów z poprzedniego farbowania 5.06 ( robiony był tylko odrost i kolor się wypłukał o pół tonu ) a na długości mam kolor 6.06 na starych blond pasemkach obecnie lekko wypłukany , chciałbym położyć kolor na całość włosów , help 😉

  1. Cześć 🙂
   Wymieszaj 6.06+5.06 w proporcji 1:1. Czyli po tyle samo jednego odcienia i drugiego. Co do oksydantu, to zależy. Jeśli powyżej 50 % siwych włosów do z 6%, jeśli nie ma to możesz z niższym % (nie wiem jakie ma stężenia kemon, jeśli ma 3% to spróbuj ten). Na przykrycie blond pasemek to zdecydowanie niski % oksydantu. 🙂

 31. Witam wszystko jest bardzo dobrze wytlumaczone w zwiazku z rozszyfrowaniem numeru farb do włosów. Z tym że wszystkie numery są po przecinkach kropkach gdzie można rozszyfrować jaki jest refleks oraz poziom koloru. A co w przypadku jeśli numer farby to 694?

  1. Pierwsza cyfra to przeważnie poziom kolorystyczny. Możesz po 6 zrobic przecinek: 6,94. Jednak jaki dokładnie jest refleks, zależy jakiej firmy jest dana farba. Każda ma swoje oznaczenia.

 32. hej,
  chciałabym uzyskać zimny odcień brązu na poziomie 4, lecz farby oznaczone jako zimne dość szybko się wypłukują i zostawiają ciepłą poświatę, ostatnio natknęłam się na produkt
  LISAP MILANO LK FARBA DO WŁOSÓW 00/2 GŁĘBOKI POPIEL i zastanawiam się czy uzyskałabym efekt popielatego brązu łącząc brąz naturalny na poziomie 4.0 z tym właśnie produktem, jeśli tak to w jakiej proporcji do farby i z jakim oksydantem.
  z góry dziękuję:)

  1. Cześć 🙂
   Nie znam tych farb, nie wiem jaki efekt wyjdzie. Podejrzewam, że 00/2 to pigmenty więc w połączeniu z farbą 4.0 uzyskasz brąz w chłodnym odcieniu. Może być też tak, że oksydant „podbija” ciepło we włosach, mimo chłodnego odcienia farby. Spróbuj niższego stężenia oksyadntu. np. 3%. Albo majirel cool cover, to seria farb super chłodnych. Tylko wychodzą ciemniej niż na palecie, więc ze spokojem możesz wybrać na poziomie 5, lub wymieszać 5 i 4.

   1. dziękuję za radę, właśnie zawsze mieszam z 3%, a jeśli bym zakupiła ten pigment to w jakiej proporcji mieszać z farbą i oksydantem?

    1. Tę farbę miesza się 1:1. Jedna część farby, jedna oksydantu. Zazwyczaj tych pigmentów daje się nie dużo. Ja bym dała na 50 g farby tak max 10g tego pigmentu. Ale tylko sugeruję, przypuszczam, czy to jest wg zasad- niestety nie wiem.

 33. Witaj! A czy pracowala Pani na farbach Palette? Od misiecy probuje dobrac farbe zastepcza i nikt w nie jest w stanie mi pomoc. Uzywam Palette A10 na odrosty ale niestety farba ta nie jest dostepna w Norwegii. Generalnie wszystkie znane marki sa tutaj dostepne w drogerii ale jeszcze nikt nie pomogl mi w znalezieniu odpowiednika i kazda kolejna proba konczy sie zoltym lub rudym efektem😢

  1. cześć,
   Niestety nie znam tej farby. Widzę, że jest super rozjaśniająca i w odcieniu popielatym. Zobacz może, Matrix So Color Extra Blonde UL-V+. W tej farbie Palette jest dołączony 12% oksydant, to też ma ogromne znaczenie. Żeby znaleźć taka farbę aby też było stężenie 12 %. Do farby Matrix dodatkowo trzeba oksydant dokupić.

   1. Bardzo dziekuje za odpowiedz! A czy mysli Pani, ze farba L’ORÉAL PARIS Préférence Core Récital 11,11 Ultra Light Extra Light Cool Silver Blonde bylaby zblizona do niej? Szukam bo tych numerach z artykulu i chyba ta najbardziej zblizona jest.. ale nie wiem🙈

    1. Po numerach jak najbardziej się zgadza. Poziom 11 i podwójny popiel. Nie wiem czy wyjdzie tak samo, nie ma żadnej informacji jaki oksydant jest w środku. Musisz zaryzykować, żeby się przekonać 🙂

    2. Witam ponownie! Chcialam tylko dac znac jak poszlo🙂 uzylam Loreal Preference 11.21 . Mialam bardzo duzy, ciemny blond odrost. Przyznam, ze efekt tej farby jest ok. Nie, nie taki jak na opakowaniu. Wpada w zolc niestety ALE chyba w mniejsza niz po Palette A10. Takze chyba znalazlam odpowiednik. Dziekuje za dodamie mi odwagi 🙂

    3. Cieszę sie 🙂 To kolejny krok, może próba z farbą profesjonalną ? 🙂

 34. Witam, mam takie pytanie. Farbowałam włosy kolejny raz i znowu odrosty są żółte (naturalne włosy mam ciemny blond taka 5/6) reszta włosów siwa (ten siwy bardzo mi się podoba) Użyłam loreal paris excellence pure blonde 01 – I nie mam siły dalej walczyć i próbować ich rozjaśniać żeby nie były żółte 🙁 i teraz pytanie – jaką farbę wybrać, żeby bardzo nie przyciemnić włosów ale zakryć te okropne żółto-pomarańczowe odrosty i uzyskać jakiś taki siwy/szary kolor? Czy np farba l’oreal paris excellence cool creme 8.11 albo 7.11 będzie odpowiednia? Dodam, że fioletowy i niebieski szampon nawet trochę nie tonują tego odrostu. Pozdrawiam

  1. Cześć Elizo 🙂
   Jeśli nie chcesz przyciemnić koloru, to dobierz poziom kolorystyczny farby do takiego, który obecnie masz. Chociaż wizualnie kolory zimne są ciemniejsze. Wybór farby która po kropce ma 11 to dobry pomysł. Możesz spróbować najpierw 8.11, jeśli boisz się, że 7.11 wyjdzie ciemno.

  2. Chyba tak zrobie. Dziekuje! Moge ostatnie pytanko? Jak czesto takimi farbami mozna farbowac wlosy.. moj odrost (spory) pojawia sie po dwoch tygodniach…

   1. Odstępy między koloryzacjami powinny być nie krótsze niż 2 tygodnie. A przy takich jasnych kolorach, lepiej jest farbować jak jest mały odrost. gwarancja ładnego koloru, lepiej się włosy rozjaśnią bo przy samej nasadzie jest wyższa temperatura.

 35. Witam. Ostatnio farbowałam włosy castingiem 6.00, który po wypłukaniu wpada w rudawo złote tony. Jakiego koloru użyć by lekko go ochłodzić a nie nabawić się zieleni? Czy casting 613 będzie dobrym wyborem?

  1. Cześć 🙂
   6.13 ma w sobie odcień popielaty i złoty. Myslę, że będzie trochę chłodniej niż 600, natomiast najchłodniejszy efekt uzyskasz nakładając farbę 6.1 lub 6.12. Nie wyjdzie zielony. Tylko nie wiem, czy akurat casting ma takie odcienie w palecie.

   1. Dzień dobry, mam zrobione pasemka na włosach naturalnych rozjaśniającą farbą do włosów Schwarzkopf Blonde, poziom trwałości: 3- koloryzacja trwała. Po rozjaśnieniu pasemek moje włosy okazały się o wiele jaśniejsze niż oczekiwałam i lekko żółto-pomarańczowe. Chciałabym je przyciemnić a jak się da to przywrócić im kolor zbliżony do moich naturalnych włosów, mój naturalny kolor włosów to ciemny mysi blond. Jaką farbę poleca Pani? Zastanawiałam się nad Loreal Majirel farba 7.1 lub 6.1 i oksydant niższy 3,75% ? czy nie wyjdą mi włosy zielone ? Czy lepiej wybrać farby 7,13 lub 7,3 z refleksem złocistym (ciepłym)? Dziękuje serdecznie będę wdzięczna za pomoc.💐

    1. Dzień Dobry,
     Ja proponuję użyć L’oral Dia Light z aktywatorem 1,8%. Majirel przyciemni Ci włosy rozjaśnione ale również zmieni włosy naturalne. Dia Light będzie bezpieczniejszy, przyciemni włosy rozjaśnione. Kolor może szybciej się wypłukać ale coś za coś. Przy Dia Light możesz użyć 7,1 albo 7,18. Zielone nie wyjdą 🙂

 36. Witam. Proszę o poradę. Zafarbowalam włosy lereal preferance 8.3 wyszedł lekko za ciemny i wpada w rudość. Z jakim innym kolorem ja zmieszać następnym razem (zostało mi całe opakowanie) aby wyszedl jednak ciut jasniejszy i nie rudawy ?

  1. Cześć 🙂
   8.3 to jasny blond złocisty, więc ma dużo żółtych pigmentów. Teoretycznie farba farby nie rozjaśni, żeby kolor był jaśniejszy, trzeba poprzednią farbę usunąć np. kąpielą rozjaśniającą. Jednak w praktyce no jest to możliwe. Spróbuj teraz myć włosy szamponem oczyszczajacym czy przeciwłupieżowym żeby ten kolor jak najbardziej się wypłukał do następnej koloryzacji. Będzie wpadać w zółte odcienie niestety, to normalne.
   następnym razem możesz spróbować do tej 8.3 dodać odcien 9.2 albo zaszaleć i nałożyć samo 9,2 lub 9,23.

 37. Dobry wieczór:)
  Miałam włosy w odcieniu ciemna czekolada poziom 4 ,rozjaśniłam je kąpielami dwa razy i teraz są rudo-żółte czy mieszając farby „sajosa” 6.8+3.8+7.53 otrzymam fajny odcień brązu na poziomie 6 bez zielonej niespodzianki?

  1. Dobry wieczór,
   Nie znam tych farb tak dobrze. Syoss to firma Schwarzkopf, nie pracowałam na produktach tej marki. Natomiast sprawdziłąm co to za odcienie, i zielonej niespodzianki nie powinno być. W jakich proporcjach planujesz pomieszać te odcienie? Każdego tyle samo? Jesli tak, to obawaim sie że może wyjść ciemniejsza niż poziom 6. Odcienia 3.8 dałabym mniej. Często włosy po dekoloryzacji/kąpieli rozjaśniajacej mają też taką przypadłość, ze szybciej i mocniej chłoną pigmenty i mogą się bardziej przyciemnić. Zwłaszcza długości i końce, weź to pod uwagę. 🙂

 38. Witam, chciałam zapytać, czy stosunek zmieszania farby i utleniacza w farbach drogeryjnych wpływa na ostateczny kolor? Zauważyłam, że Loreal po „udoskonaleniu” mojej farby dodał 50% utleniacza, przedtem stosunek zmieszania wynosił 1:1, a teraz jest to 1:1,5 przy tym samym kolorze farby. Niestety nie napisali na opakowaniu utleniacza, ile ma on procent.

  1. Cześć Ania,
   Proporcje maja ogromne znaczenie w farbowaniu. Jednak w farbach drogeryjnych już jest to wszystko obliczone, wystarczy razem wymieszać farbę i oksydant. Wydaje mi się, że jeśli zmieniła sie ilość oksydantu to w kremie koloryzującym też musiała zajść zmiana. Moze do kremu wprowadzili większą ilość pigmentów. Jeśli dodaliby tylko więcej oksydantu to ten kolor byłby „rozcieńczony” a gwarantują ten sam efekt, prawda? Co to za numer farby? Pofarbowałaś już włosy tą udoskonaloną farbą? napisz jak efekt 🙂

   1. Oj, powinni „gwarantować ten sam efekt”, ale jest inaczej. Ale nie ma dramatu 🙂 Używałam Loreal Ash Blonde, numer 7,1. Wychodziła ta farba dość ciepło, ale w świetle przebłyskiwało coś chłodniejszego. Jak dla mnie było ok. Już gdy pisałam post byłam po zafarbowaniu udoskonaloną wersją. Dopiero gdy kupiłam ją drugi raz zorientowałam się, że zmienili ilość kremu aktywizującego i wtedy właśnie wysłałam pytanie. Bo faktycznie kolor wyszedł dużo dużo jaśniej, podczas farbowania trochę mnie swędziała skóra więc to pewnie dlatego, że mieszanka była mocniejsza? Więc rozwiązanie najprostsze to chyba odlać tego kremu następnym razem i zrobić mieszankę 1:1?

    1. Dokładne tak możesz zrobić. Wymieszać w proporcji 1:1. Wtedy kolor będzie głębszy, ciut ciemniejszy ale jednocześnie bardziej chłodny. 🙂

 39. Dzień dobry, używam farbę z loreal casting z drogeri numer 300 ciemny brąz. Jaki kolor powinnam kupić profesjonalnej z loreal? 3? Jest jak by ciut za jasna? Zmieszać z czarna? Pozdrawiam

  1. Dzień Dobry.
   Może to być odcień loreal majirel 3 lub 3,0. Jeśli uważasz, że 3 moze byc za jasna to wybierz 3,0. Jest to ciemny brąz głęboki.

 40. Dzień dobry.Czy mogłaby mi pani doradzić?Czy na żółto złote wlosy mogę położy casting loreal 515?chcę otrzymać chłodny brąz z poświatą fioletu.Czy mogę np.zmieszać kolor 515 z 680 ? Bardzo proszę o pomoc.Z góry dziękuję.

  1. Dzień Dobry,
   Jeśli chłodny brąz z poświatą fioletu to 5,12. w odcieniu 515 jest popiel ale też mahoń. Mahoń ma to do siebie, że w słońcu daje poświatę czerwieni.

 41. Dzień dobry Pani. Dziękuję za konkretną garść informacji. Marzę o tym by móc farbować włosy w domu ale mam za sobą kilka udanych farbowań ale też i katastrof. Potem i tak zawsze idę do fryzjera. Teraz mam na głowie ciemny brąz ale chciałabym mieć mleczną czekoladę. Fryzjer podpowiedział mi żebym kupiła farbę MOOD 6.00 i farbowala tylko siwe odrosty, a na resztę włosów tak zwane malaksowanie przy spłukiwaniu.. problem w tym, że zawsze wychodzi mi ciemna bardzo grzywka i odrosty (prawie czarne) mimo, że trzymam tylko 30 min.
  Poleci mi Pani coś żebym z moich ciemno brązowych miała mleczną czekoladę. Dziękuję

  1. Dzień Dobry:)
   Z jakim oksydantem miesza Pani farbę?

   1. 3%-10 Vol.firmy Elgon

    1. Jeśli kolor jest ciemny po całości to żeby uzyskać jaśniejszy, konieczna jest dekoloryzacja lub kąpiel rozjaśniająca. Może tak być, że Twoje włosy szybko łapią pigmenty i dlatego kolor mimo, że na poziomie 6 (choć 6,00 jest takim głębokim ciemnym blondem) to wychodzi ciemno, 3% oksy też może to pogłębić. Możesz spróbować z 6% oksy nałożyć. Lub Wypróbuj inną farbę np. Majirel L’oreal (wtedy mieszasz ją z 6% oksy). Ale to zależy co teraz masz na włosach, bo jeśli są super ciemne to najpierw musisz je rozjaśnić i dopiero nałożyć jaśniejszą farbę.

    2. Dziękuję za Pani rady. Bardzo to doceniam. Oksydant 6% już w koszyku i zmienię farbę na Loreal Majirel. Myślę o odcieniu 6.025 ponieważ mam włosy po dekoloryzacji i co prawda grzywka nadal trochę ciemniejsza ale ogólnie włosy brązowe z rudą poświatą po dekoloryzacji właśnie i farbowaniu. Myśli Pani, że to dobry wybór czy poleci jakiś inny odcień? Dziękuję

    3. Nie ma sprawy 🙂
     Nie znam odcienia 6025, te odcienie od niedawna są, wygłada ładnie. Farba majirel jest dobrym wyborem 🙂 Natomiast, włosy po dekoloryzacji mogą szybciej łapać pigmenty, więc przez to mógł wyjść ten za ciemny kolor. Na długościach włosów możesz nałożyć farbę na 15 min, tak będzie bezpieczniej.

 42. Dzien dobry, mam takie pytanie. Wlosy uprzednio byly rozjasniane do jasnego blondu.teraz jest juz odrost naturalny na poziomie ok 6. Chce przyciemnic odrost i przeciagnac. Czy farba 8.69 pozwoli zakryc odrost naturalny i nada ladny odcien pozostalym włosom? Jakiego stężenia użyć? Czy powinnam dołożyć jeszcze innego odcienia np.9.60? Prosze o podpowiedz.Joanna

  1. Dzień Dobry 🙂
   8/69 Wella Illumina to dobry wybór. Nawet pokusiłabym się dać ten odcień z oksydantem 1,9%. Nałoż na odrost, potem przeciągnij dalej farbę na długościach, nawet do połowy włosow. Końce możesz tylko stonować/ zemulgować wtedy będą jaśniejsze i chłodniejsze. Dodaj wodę z kranu, spień całą farbę na włosach jak szampon, wystarczy minuta/dwie i spłucz. efekt będzie naturalniejszy,od nasady ciemniejszy a końce jaśniejsze w chłodnym odcieniu. Kiedy końce też chcesz przyciemnić to na suche włosy nałóż farbę.

 43. Cześć, czy można użyć farby z refleksem metalicznym w momencie kiedy na włosach są resztki czerwonego pigmentu?

  1. Cześć, oczywiście! Jesli chcesz zniwelować czerwony odcień na włosach, użyj metalicznego (zielonego) odcienia w farbie.

 44. Witam serdecznie
  Do tej pory używałam koloru 7NB firmy ALFAPARF EVOLUTION 3D – kolor wychodzi dość ciemny, ale naturalny i byłam zadowolona. Ale wczoraj wykonałam w salonie zabieg keratynowego prostowania włosów i jak to zwykle po takim zabiegu kolor zamienił się w rudy. Chciałabym wykorzystać fakt rozjaśnienia włosów i spróbować np. odcienia 8.3, 8.32 lub 8.23… a może 8NB. Sama już nie wiem. Jedno jest pewne nie chcę zbyt rudych, a na pewno chcę jaśniej. Bardzo proszę o pomoc 🙂

  1. Dzień Dobry,
   Jeśli chcesz zneutralizować kolor rudy (żeby był mniej rudy) to radziłabym użyć odcienia chłodnego. Zeby miał w sobie trochę fioletu i trochę niebieskiego. Co myślisz o tym, żeby od nasady dać 8NB lub 8NB+ 8,21 pół na pół na niskim % oksydantu. Tą farbę z odrostu delikatnie przeciągnąć poza odrost. A na końce 8,21+6%. Nie wyjdą takie jak na palecie srebrne, ten rudy spodspodu go troche ociepli a 6% nie przyciemni końcówek. Od nasady kolor będzie naturalny, i przechodzić będzie w jaśniejszy na długościach. 🙂

 45. Witam, a czym się różni np. farba 7/0 od 7/00 ? Rozumiem, że to natura -ale po co dwa zera po przecinku? Czyżby miała lepiej pokrywać siwe włosy?

  1. Kasia, a jakiej firmy to farba? Oba numery są tej samej firmy? To na pewno naturalny odcień. Ale jeśli to dwie różne farby, różnych firm to może po prostu każda ma inne oznaczenie naturalnego odcienia. Ale może też tak być, że jedna firma ma coś ekstra dla siwych, opornych do farbowania włosów, wtedy mogłoby by to oznaczać podwójne zero po ukośniku.

 46. Dzień dobry. A jak odczytać numery z farb syoss oleo intense? Tam są. Oznaczenia np 6-10 lub 5-86?

  1. Dzień Dobry,
   Syoss to firma schwarzkopf. Nie pracowałam na tej firmie ale spróbuje pomóc. Widzę też, że ta numeracja różni się od tej na profesjonalnych farbach Schwarzkopf. Cyferka na pierwszym miejscu to napewno poziom kolorystyczny. 6- ciemny blond. 5-jasny brąz. Jednak co do odcieni to nie rozszyfruje tego, nie wiem. Mogę ocenić tylko tak, że 6-10 to może być ciemny blond w chłodnym odcieniu (w firmie schwarzkopf 1 oznacza popiel), choć widze, też że Schwarzkopf oznacza farby w odcieniach super naturalnych po myślniku 10 (-10), więc może ten odcień należeć do odcieni naturalnych, czyli bez dodatkowego refleksu. 5-86 to jasny brąz w ciepłym odcieniu (8- czerwień, 6-czekolada) chodź, na opakowaniu nie widzę żeby była poświata czerwieni, bardziej widać że taka ciepła czekolada.

 47. Ja się serio pogubiłam w tych farbach 😀 Po wizycie u kolorysty-stylistki dowiedziałam się, że najlepiej będą mi pasować miodowo-karmelowe blondy lub beże. No i ja szukałam czegoś na szybko, bo chodziłam w wypłukanej fioletowo-zielonej platynie 😀 Wchodzę do rossmana ze ściągawką z oznaczeniem farb i szukam miodowego lub karmelowego blondu, a tam 8.60? Albo Miodowy blond 8.7 i według mojej analizy i ściągawki, te kolory są chłodne… Więc jak to jest z tym karmelowym i miodowym blondem?

  1. Tak, to prawda można się pogubić 😀 Bo każda marka/firma produkująca farby do włosów ma swoje oznaczenia. Zdarza się też tak, że farby profesjonalne dla fryzjerów danej firmy mają inne oznaczenia, i takie drogeryjne tej samej firmy też mają inne. Karmelowy blond firmy Z będzie mieć inny numer i „karmelowy blond” firmy X będzie mieć też inny numer. W firmie Loreal Takie miodowe odcienie na poziomie 8 to 8,34 albo 8,32 czy też samo złoto 8,3 lub delikatna miedź 8,04. Loreal to też farby drogeryjne Garnier. Też ta numeracja jest taka sama lub podobna 🙂

 48. Dzień dobry
  Bardzo proszę o radę.
  Mam naturalny kolor włosów na poziomie 6 ciemny blond bardziej popielaty. Przed dwoma miesiącami chciałam trochę rozjaśnić wlosy farbą użyłam syoss oleo intense 9.11 chłodny blond. użyłam farby dwa razy dzień po dniu,bo wydawało mi się że nie jest zbyt jasny 😊 Włosy wyszły raczej w ciepłym kolorze niż w chłodnym. Nie jest najgorzej,ale nie czuje się w nim dobrze,ponieważ w słońcu raczej przechodzą w żółtawy , ciepły odcień.
  Teraz chciałabym przefarbować na bardziej chłodny i podoba mi się L’Oreal Majirel 9.21 bardzo jasny blond opalizująco-popielaty. Nie wiem tylko jaki oksydant. Jak zachowają się odrosty a jak wcześniej pofarbowane włosy. Żeby nie wyszły żółte. Proszę o radę.
  Dziękuję

  1. Dzień Dobry,
   Teoretycznie powinnaś użyć 9% oksydant. Jednak, ten kolor może wyjść jasny tylko na odroście naturalnym. Tam gdzie poprzednio była farba, może się trochę podjaśnić, ale może byc widoczna różnica w poziomie kolorystycznym i w odcieniu- będą znowu ciepłe. Najlepiej byłoby rozjaśnic pasemkami z rozjaśniaczem ten poprzedni żółty odcień, i dopiero nałożyć farbę, wtedy też mogłby być 9,21. Jeśli poprzednio 9,11 był za mało chłodny i kolor wyszedł żółty, to 9,21 jest mniej chłodnym odcieniem więc tez jest prawdopodobieństwo że wyjdzie zółty. Co możesz teraz zrobić, to spróbować nałożyć 9,21 z oksydantem 6%, choć może być ciepło, dlatego lepiej 9,1 z oksydantem 6%. Albo 8,21 z oksydantem 6%. Nałożyć na odrost, potem przeciągnąć dalej, na ten zółty odcień zostawić na 20/25 min min. Końce tylko stonować. We wszystkich tych przypadkach będzie ciut ciemniej od nasady ale chłodniej i nie będzie różnicy w kolorze wynikającej z poprzedniego farbowania. Takie propozycje ode mnie 🙂

   1. Serdecznie dziękuję za poradę.

    1. Nie ma za co 🙂

 49. Witam,
  farbowałam włosy farbą Casting Creme Gloss numer 515, nie wiedziałam że numer 5 to są mahoniowe refleksy, wpadają w czerwień. Chciałabym uzyskać cieplejszy odcień brązu – złote refleksy. Lepiej byłoby kupic farbę o oznaczeniua 603 lub 503, czy kolor mokka 518? Dziekuję z góry za odpowiedź

  1. Ten Casting 515 wyszedł za czerwony na włosach? nadal ten czerwony jest widoczny na włosach? Jesli wcześniej nałożyłaś farbę na poziomie 5 to teraz też wybierz na poziomie 5 czyli 503. Chyba, że mocno sie wypłukał z włosów, to możesz spróbowac 603, on jest jaśniejszy. Mokka jest chłodnym odcieniem i daje bardziej fioletowy odcień.

   1. Tak, wypłukuje się nadal na czerwono, ale widać też rude tony. Dziękuję za odpowiedź, kupie farbe 503 🙂

    1. Jeśli czujesz, że tej czerwieni jest za dużo, spróbuj odcień 513. Tutaj jest dodatkowo popielaty odcień, on zneutralizuje ciut czerwień. Oczywiście też jest złoto 🙂

 50. Dzień dobry,
  Farbowałam do tej pory Illuminą 9/60 (z 12%). Niestety farba nie pokryła gdzieniegdzie siwego odrostu. Odrost ma jasny fioletowy odcień – reszta wyszła blond. Czy mogę dodać Koleston 8/01. Jeśli tak to w jakiej proporcji? Lubię chłodne odcienie. a co sądzisz o dodaniu Specjal Mix 0/11 żeby też nadać bardziej popielaty odcień całosci.

  1. Dzień Dobry,
   Teoretycznie do siwych włosów powinno się użyć oksydantu 6 % o ile tych siwych jest sporo. Jeśli pojedyńcze to nie trzeba. Nie radzę mieszać Illuminy z Kolestonem, mimo że to ta sama marka to różnią się technologią i pigmentami zawartymi w farbie. Natomiast do Illuminy 9/60 możesz jak najbardziej dodać odcienia naturalnego z Illuminy, czy to będzie 9 czy 8. Special mix też dodaje sie do Kelostonu, i żeby pogłębić popielaty odcień na włosach, dobry pomysł. Spróbuj na początek kilka gram dodać do farby, potem najwyżej zwiększyć ilośc.

   1. Bardzo dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

    1. Nie ma sprawy 🙂

 51. Witaj. Bardzo pomocny artykuł, dzięki 🙂
  Fajnie, że odpowiadasz na pytania, też mam jedno 🙂 Czy mogę zmieszać ze sobą farby Preference numery: 7,1 + 5,3? Niby mówi się, żeby nie mieszać zimnych z ciepłymi, ale przecież cyfry 13 po przecinku często występują razem na farbach z drogerii………?! i oznaczają beżowy.
  Czego mogę się spodziewać, mieszając te dwie farby? Pozdrawiam

  1. Cześć 🙂 bardzo dobre pytanie.
   Jeśli wymieszasz dwa odcienie w stosunku 1:1, czyli tyle samo jednego odcienia i tyle samo drugiego, to efekt końcowy będzie po środku. Farba na poziomie 7 zmieszana z 5 da poziom 6. Co do odcieni to już bardziej skomplikowane. Rzeczywiście nie powinno sie mieszać ciepłego z zimnym ze względu, że kolory kryjące się pod danymi odcieniami mogą być dla siebie przeciwstawne i wtedy będą się wzajemnie niwelować. Z innej strony, masz racje są odcienie takie jak ,13 (popielato-złocisty). Tutaj zwróć uwage, że popiel dominuje jest jej więcej, bo znajduje się na pierwszym miejscu a złoto tylko ją przełamuje. Pod popielem kryje się kolor niebieski a pod złotem żółty. Według koła barw te dwa kolory nie leżą naprzeciw siebie, więc nawet jeśli będzie ich taka sama ilość, to nie zniwelują się zupełnie do neutralnego ale niebieski zmieszany z zółtym, w tych samych proporcjach daje kolor zielony. Czy jeśli wymieszasz 7,1 z 5,3 to włosy wyjdą z poświatą zieleni? Jest taka możliwość jednak zależy też na jakie włosy nałożysz. Bezpieczniej proponuję nie mieszać tych kolorów w stosunku 1:1 tylko zdecyduj się czy bardziej chcesz chłodne, wtedy wymieszaj dwie części 7,1 i jedną 5,3 (poziom kolorystyczny będzie na poziomie 6,5) lub kiedy wolisz bardziej ciepłe to odwrotnie (wtedy poziom kolorystyczny będzie na poziomie 5,5). Mam nadzieję, że wytłumaczyłam zrozumiale 😛

   1. Dzięki! Naprawdę bardzo szczegółowo odpisałaś i czuję, że teraz jeszcze bardziej rozumiem teraz zasady mieszania odcieni 🙂 Hmmmmm, być może odważę się spróbować z mieszaniem

    1. Nie ma sprawy 🙂 Trzymaj się zasad i próbuj. Jak nie spróbujesz, to się nie dowiesz 🙂

   2. Witaj ponownie… Mam jeszcze jedno techniczne pytanie… Na farbach z serii Preference jest wymóg w instrukcji, by farbować zwilżone włosy. Tak się zastanawiam… czy farbowanie włosów mokrych sprawia, że kolor wyjdzie jaśniejszy/ciemniejszy/inny? niż wtedy, gdy włosy są suche? Pamiętam, że kiedyś zapędziłam się 😀 i pofarbowałam farbą wymagających mokrych włosów na sucho, okazało się, że dużo łatwiej mi się nakładało farbę (lepiej się rozdzielało włosy, nie chlapało 😀 ) i właściwie nic specjalnego się nie wydarzyło. Pozdrawiam 🙂

    1. Teoretycznie kiedy nakładasz farbę na mokre włosy to obniżasz stężenie procentowe oksydantu, opóźniasz reakcje chemiczne we włosie. Więc włosy nie rozjaśnią się tak mocno, jak nakładane na suche włosy w przypadku blondów. No ale teoretycznie. Tyle ile firm i gam farb do włosów, tyle innych technologii w nich jest zawarte. Być może właśnie, w tej farbie lepiej nakładać na wilgotne bo nie robi to nic na odcień czy stężenie oksydantu a lepiej się ją nakłada na włosy, tak jak napisałaś 😉

  2. Cześć, to znów ja 🙂 Pewnie się już domyślasz, że jestem w fazie „przejściowej” z włosami i ciągle szukam dla siebie idealnego rozwiązania, stąd też tyle pytań. Hmmm, jeszcze się nie zdecydowałam na pomieszanie 7,1 + 5,3 zgodnie z Twoimi wskazówkami, ale powoli się do tego przymierzałam. Zależy mi na farbach Preference, bo są one po prostu dobre, żadne inne nie trzymają się na włosach tak długo, każda inna po czasie wyglądała u mnie na spraną. Moim marzeniem jest to, aby z tej linii ukazał się kiedyś kolor 6,03 (czyli z niewielką ilością złota). Nie ma, więc pomyślałam, że może zrobienie z tego „domowej roboty” 6,13 będzie najbliższe temu. Aż w końcu dziś 🙂 😀 mam wrażenie, że Preference wypuściło poro nowego, znalazłam na półce kolor 8,3 a także 4,00 i tym razem mam inne pytanie: czy Twoim zdaniem jest możliwość takiego wymieszania tych dwóch farb, by uzyskać coś a la 6.03? (wiem, jest jeszcze przecież to 5,3 ale myślę, że dodając samej 4.00 może połysk złoty nie będzie AŻ tak duży 🙂 chyba jednak wymieszanie pół na pół grozi zbyt ciemnym kolorem, więc zastanawiam się nad proporcjami )

   1. Cześć 🙂 Odpowiadam z opóźnieniem, więc nie wiem czy mam szansę Ci jeszcze doradzić ale wymieszane Pół na pół to będzie za ciemno. Myślę, że jesli 8,3 ma 50 ml to dałąbym 20ml/25ml 4,00. 4,00 trochę „zbije” ten złoty odcień, będzie delikatniejszy.

 52. Hej. Farbuję włosy farbą Loreal Preference 7.1 Pasuje mi to, ale chciałabym, aby kolor był odrobinkę (naprawdę od-ro-bin-kę!) ciemniejszy. Zależy mi na używaniu tylko farb tej linii, bo jako jedyne dobrze działają na moje włosy. Czy jeśli dodam do farby 7.1 NIEWIELKĄ ilość farby 4 (piszę o 4, bo w tej linii w Polsce nie ma dostępnych jaśniejszych kolorów neutralnych, więc to jedyne rozwiązanie. Gdyby była dostępna w Polce 6, to po prostu zmieszałabym obie farby, ale niestety muszę chwytać się „kreatywniejszych” rozwiązań) to uzyskam efekt przyciemnienia, ale tylko trochę? Idąc logiką plastyka: czy dodanie do jasnej farby bardzo małej ilości ciemnej farby przyciemni tę jasną farbę w NIEWIELKIM stopniu? Jeśli tak, to ile jej dodać, by uzyskać tę 7.1 nieco ciemniejszą, ale nie wykraczającą poza poziom 6?

  1. Cześć 🙂
   Dokładnie tak jak myślisz, do jasnej farby możesz dodać coś ciemniejszego i kolor będzie ciemniejszy. Różnice robi nawet dodanie 1 g innego koloru. Ja zrobiłabym tak: Na całą tubkę 7,1 dałabym nie więcej niż 10g odcienia 4. Jesli tubka ma 50g to wychodzi proporcja 5:1. 50 g 7,1 i 10g 4. Tak będzie odrobinke ciemniej 🙂

   1. Dziękuję za odpowiedź i instrukcję 🙂 <3 Pozdrawiam 🙂

    1. Nie ma sprawy 🙂

 53. Witam. Mam pytanie do Pani. Od bardzo dawna chce miec na wlosach kolor fioletu. Takiego glebokiego, nasyconego poprostu intensywnego. Wreszcie znalazlam casting creme glos 316 ktory wlasnie taki byl. Niestety farbę ta moge jedynie kupic przez net z Czech a teraz nie chce tego robic. Moje pytanko brzmi: czy farba garnier Olia 3,16 da mi taki sam efekt? Moje wlosy naturalne to taki sredni braz. Bardzo prosze o odpowiedz.

  1. Cześć,
   Po numeracji mogę powiedzieć, że tak, to ten sam poziom kolorystyczny i odcień. Natomiast czy da taki sam efekt na Twoich włosach tego nie wiem. Generalnie Garnier to też odnoga marki Loreal tylko, że ze względu na konsystencje farby one różnia się składnikami i rodzajem pigmentów. Z tego co sprawdziałam, Olia jest to trwała farba (jeszcze na bazie olejów) a Casting jest półtrwała. Mimo,że odcień ten sam to na włosach mogą, lecz nie muszą wyjść inaczej. Pozdrawiam 🙂

   1. Witam ponownie. Maz zakupil mi dzis olia 3,16 i na opakowaniu jest taki jakis wyplowialy. Zupelnie inny jak na casting 316. Kurcze nie wiem czy ufarbowac te wlosy. Po castingu mimo iz farbowalam ponad rok temu to nadal mam niewymyty w pelni kolor. Tzn nie jest to moj naturalny kolor tylko jaśniejszy czyli tez jakby byla to koloryzacja trwala. A moze pani by mogla polecic jakąś farbe bez amoniaku bo o to mi chodzi.

    1. Zobacz sobie Wella Color Touch 3/66.Jest bez amoniaku. Do tej farby musisz też dokupić oksydant wella 4%. 🙂

    2. A co to ten oksydant?😀 Niw znam wcale takiej farby wiec pewnie nie bede umiala tego wymieszac z tym składnikiem. A co to znaczy odcien chlodny? Niebieski i wisniowy sa wladmie takie w tej olia 3.16

    3. To jest farba profesjonalna, czyli masz tubę kremu koloryzującego i do niego musisz dobrać odpowiednie stężenie oksydantu. Oksydant czyli utleniacz, woda utleniona, ten biały płyn który mieszasz z kremem. W farbach drogeryjnych jaką jest Olia masz ten zestaw już razem w odpowiednich ilościach, wystarczy pomieszać i nałożyć. W farbach profesjonalnych wszystko musisz odmierzyć sama i dobrać to stężenie % oksydantu. Odcień chłodny czyli taki który posiada więcej pigmentów z kolorów zaliczanych do zimnych. Bo są zimne, ciepłe i naturalne. Niebieski to zimny kolor a na drugim miejscu jest wiśniowy/czerwony (ciepły) ale przewaga jest niebieskiego więc odcień jest chłodny.

    4. Karolina M says:

     Czesc. Dziekuje za odpowiedzi. Zafarbowalam dzis ta olia 3 16. Kolor super.

    5. Czyli Twoje obawy nie potwierdziły się 🙂 Cieszę się 🙂

    6. Dzień dobry.
     Mam pytanie jaki kolor uzyskam po zmieszaniu farby syoss oleo intense 7-10 naturalny blond z farbą syoss oleo intense 8-50 naturalny popielaty blond a włosy mam jasny blond rozjaśniony po wakacjach a chciałam sobie przyciemnic.
     Dziękuję i pozdrawiam.

    7. Dzień Dobry,
     Jeśli zmieszasz te odcienie 1:1 to wyjdzie poziom 7,5 delikatnie popielaty.

 54. Witam,co zrobić jak po rozjaśnieniu mam żółte włosy właściwie wybiło dużo pomaranczu a chce mieć chlodny blond ale boje się że zmieszanie farb da odcień zielony. Czy położenie farby o nr 12.11 będzie dobrym pomysłem?

  1. Hej 🙂 Podsyłam link do artykułu: https://fryzjada.pl/zolte-wlosy-po-koloryzacji-co-mozesz-z-nimi-zrobic/
   Obawiam się, że farba 12,11 nie jest dobrym pomysłem. Na mocno rozjaśnionych włosach, zrobi im krzywdę.
   Do stonowania tego pomarańczowego spróbuj Wella Illumina. Nie potrafię ci powiedzieć jaki numer bo nie wiem do jakiego poziomu sie rozjaśniły. 🙂

 55. Witam po zafarbowaniu odrostu farbą garnier olia 10.21 odrost wyszedł bardzo ciepły z poświatą radości reszta włosów blond ,jakim numerem farby ochlodze ten odrost?

  1. Cześć 🙂
   Najlepiej zakryjesz ten żółty farbą w odcieniu popielatym. Po przecinku powinna być cyfra 1. Możesz spróbować zafarbować odrost farbą na poziomie 10 lub 9 z odcieniem popielatym ale na niskim stężeniu oksydantu- 3%. Odrost będzie ciemniejszy ale tylko w taki sposób zneutralizujesz żółty. Podsyłam Ci cały artykuł o tym https://fryzjada.pl/zolte-wlosy-po-koloryzacji-co-mozesz-z-nimi-zrobic/
   Pozdrawiam 🙂

 56. Dziękuję za pomoc 🙂 Pozdrawiam

 57. Proszę o poradę. Mam siwe włosy. Farbuję je farbą 8.32 Loreal Excellence już dość długo, ale zauważyłam, że na odrostach coraz częściej wychodzą rude (czasem nawet z różową poświatą). Chciałabym ochłodzić i lekko rozjaśnić kolor na odrostach. Czy będzie dobrze, jeśli użyję Loreal Preference 92?
  Pozdrawiam 🙂

  1. Dobry Wieczór 🙂
   Generalnie nie znam tych farb, nie pracowałam na nich. Moge jedynie doradzic, sądząc po numeracji. Farba o numerze 92 wydaje mi się, że jest odpowiednikiem numeru 9,2. Co oznacza, że tak, będzie to kolor poziom jaśniejszy i bardziej chłodny od 8,32. Natomiast odcień 2-czyli opalizujący daje taka różową poświatę. W farbie o numerze 9,2 jest więcej opalizującego, co za tym idzie może być bardziej widoczna ta różowa poświata na włosach. Co prawda ona się po jakimś czasie wypłukuje.

 58. Witam,
  też mam pytanie odnośnie mieszania 🙂 Casting creme gloss 316 z 3102? Chciałabym napewno odcienia chłodnego (tu spelnialby się 3102), ale z odcieniem bakłażana, jednak obawiam się by nie doszło jednak do brazowego ciemnego fioletowego 😁 moj obecny kolor to coś ok. mocca, z tymże mam jeszcze resztki sombre.
  pozdrawiam

  1. Cześć 🙂 Możesz pomieszać te odcienie, w zależności jak bardzo chciałabyś fioletowy odcień na włosach. W proporcji 1:1 lub 2:1- 2 częsci chłodnego a jedna fioletu. Możesz też od nasady, na odrost nałożyć sam odcień chłodny 3102, przeciągnąć go ciut dalej a na resztę włosów nałożyć mieszankę 3102 zmieszana z 316. Wtedy od nasady masz pewność że kolor będzie chłodny a na dlugościach pokaże się dopiero foletowy refleks. Co do Twoich obaw to te farby są na poziomie ciemnego brązu, więc są ciemne. Przy ciemnych kolorach ten refleks nie jest tak spektakularnie widoczny, bardziej zauważalny w słońcu. Natomiast mówisz też, że masz pozostałości po sombre, czyli podejrzewam że były rozjaśnione na końcach, to na tych partiach kolor może być bardziej fioletowy- choć to też zależy do jakiego poziomu były rozjaśnione. Kolor mocca nie wiele mi mówi, bo to jest nazwa odcienia, a brakuje mi informacji na jakim poziomie kolorystycznym jest twój kolor włosów 😉
   Jeśli jeszcze mogę Ci doradzić, pytaj 🙂

 59. Dzień dobry
  Mam takie pytania: czy można podłączyć że sobą farby loreal preference o numerach : 10,2 Z 11, 21 ? Jakiego mogę spodziewać się efektu? Bardzo proszę o odpowiedź.

  1. Dzień Dobry 🙂
   Jeśli to ta sama firma i ta sama gama farby to oczywiście, można połączyć. Połączenie 10,2 i 11,21 w proporcji 1:1 (czyli tyle samo jednego odcienia i drugiego) da efekt poziomu 10 1/2 a odcień będzie opalizujący z „nutką” popielu- wizualnie coś w stylu beżowego, perłowego, chłodny odcień.

 60. Czy mogę pomieszać farby o numerach 9.13 i 11.11?

  1. Jeśli farby są tej samej marki to oczywiście 🙂 Po zmieszaniu wyjdzie kolor na poziomie 10 z przewagą popielu.

   1. Dodam jeszcze, że żeby kolor wyszedł na poziomie 10, zmieszaj farby w proporcji 1:1. Tyle samo jednej farby i tyle samo drugiej 🙂

 61. moge sie dowieziec jak odczytac zapis”L6-0″ z kremu rozjasniającego firmy palette?czy z naturalnego koloru (ciemny blond/lekki braz) otrzymam jasny blond czy po porstu rudy jak przy farbie rozjasniajacej?

  1. Niestety nie wiem co oznacza ten numer. Wydaje się, że to jakiś wyjątek wśród tych farb, ale z tego co wyszukałam, słowna nazwa tego odcienia to: skandynawski blond. Nie wiem czym sie różni od innych blondów, które oznaczone są standardową numeracją. Jeśli włosy na całej długości są naturalnego koloru i chcesz przejść w dużo jaśniejsze to w gre wchodzi tylko rozjaśniacz i potem tonowanie. Farbą nawet rozjaśniającą uzyskasz ciepły/zółty/rudy odcień.

Dodaj komentarz