Co to jest rewelator?

rewelator, pędzel do farbowania na białym tle

Co to jest deweloper?
Do czego służy? Co to jest aktywator koloru? Czy aktywator to to samo co oksydant?

Rewelator a oksydant?

Oksydant inaczej utleniacz, woda utleniona to ogólna nazwa dla wodnego roztworu nadtlenku wodoru. To ta biała emulsja, którą musisz wymieszać z kremem koloryzującym/rozjaśniaczem i dopiero taką mieszankę nakładasz na włosy.
Uwalnia się tlen, utlenia melanina i tworzą się też nowe sztuczne barwniki, jeśli to farba. Tak w skrócie. Więcej o oksydancie i jak dobrać jego odpowiednie stężenie przeczytasz w tekście: „Jak dobrać odpowiedni oksydant do farby”.

Co to jest rewelator?

Jest to aktywator koloru.

Czy aktywator koloru to to samo co oksydant?

Powszechnie oksydantem nazywa się każdą białą emulsję zawierającą nadtlenek wodoru. Wszystkie dodaje się do kremu koloryzującego jako środek aktywujący działanie podstawników barwników w farbach syntetycznych.

Aktywator koloru i oksydant to produkty zawierające nadtlenek wodoru, jednak różnią się składnikami dodatkowymi. Ja uważam, że są to dwa inne produkty. Aczkolwiek podobne.

Rewelator- co z tym składem?

Nie można zaliczyć aktywatorów do zwykłych oksydantów ze względu na ich skład.
Produkty, które można nazwać oksydantami, zawierają nadtlenek wodoru, być może ciut innych składników, ale z nastawieniem tylko na prawidłowy proces koloryzacji.


Rewelator, energizer to aktywatory koloru, zawierają nadtlenek wodoru o niskim stężeniu potrzebny do prawidłowego procesu koloryzacji, ale dodatkowo zawierają sporo środków pielęgnacyjnych. Aktywatory w połączeniu z kremem koloryzującym nastawione są jednocześnie na koloryzacje włosów, jak i pielęgnacje. Tak, jest to możliwe.

Dlatego tak ważne jest stosowanie aktywatora tej samej marki co krem koloryzujący. Składniki tych dwóch produktów się ze sobą komponują i dają obiecany przez markę efekt. 

Co to jest developer?

Jest to oksydant. W innych krajach oksydant to po prostu developer. W Polsce też można spotkać takie nazewnictwo, niektóre marki się takim posługują. Czasem nawet spolszczone pisane przez „w”.

Magia nazw.

Drugą stroną tego medalu jest fakt, że marki fryzjerskie coraz częściej rezygnują z nazw ogólnych. Zamieniają je na swoje, indywidualne, co czyni je bardziej rozpoznawalnymi, w branży.
Rewelator to nazwa stosowana przez Loreal Professionnel dla Gam farb Dia oraz Luo Color. Energizer to aktywator koloru marki Artego do koloryzacji ton w ton You Up2. Taką samą nazwą aktywatora posługuje się też Revlon w koloryzacji „Color Exel”.
Wella natomiast ma Welloxon i jest to oksydant w różnych stężeniach, jednak nazwa jest widzisz oryginalna.

Przyznaj, brzmi to jakby bardziej luksusowo, kiedy nie dodajesz do farby wody utlenionej a rewelatora. Prawda?

Ściskam, Ada.

2 Replies to “Co to jest rewelator?”

  1. Rewelacyjne podejście do tematu.

    1. Dziekuję 😉

Dodaj komentarz