Toner do włosów. Jak działa? Na czym polega tonowanie?

Toner. Pierwsze skojarzenie? Drukarka. Prawda, ale coś bliższego tematyce fryzjerskiej? Toner do włosów to coś związanego z farbą do włosów. Ciepło. Może coś więcej? Nic? To koniecznie to sprawdź. Co to jest toner? Jak działa na włosy? Jak wygląda tonowanie w salonie fryzjerskim?

Toner do włosów. Skąd nazwa?

Toner jak sama nazwa wskazuje, pochodzi od słowa ton. Czyli stopień nasycenia koloru. We fryzjerstwie ton jest to odcień na włosach. Odcień może być zimny, ciepły, neutralny, miedziany, czekoladowy, złoty, beżowy itd.
W każdym numerze farby znajduje się poziom kolorystyczny i odcień. Ton to jest właśnie ten odcień. Więcej o odcieniach i ich wyznacznikach w numerach farb znajdziesz tutaj.

Do czego stosuje się toner w koloryzacjach?

Jak wynika z powyższego akapitu do zmiany odcienia/tonu na włosach.
Toner działa tylko na włosach rozjaśnionych.
Stosując po koloryzacji toner, możesz ochłodzić kolor, bądź ocieplić. Możesz też, zniwelować niepożądany odcień, stosując na niego toner w innym przeciwstawnym odcieniu. 
Bardzo często włosy po rozjaśnianiu czy balejażu mają ciepłą poświatę. Aby się jej pozbyć, najlepszym sposobem jest nałożenie właśnie toneru.
Toner może oczyścić włos z niepożądanego odcienia, zmienić odcień na tym samym poziomie kolorystycznym lub poprzez tonowanie możesz przyciemnić włosy.
Teoretycznie toner nie zmieni barwy włosów wcześniej już farbowanych czy naturalnych. Teoretycznie, bo to zależy, jaki oksydant zastosujesz. Jednak o tym za chwilę.

Na czym polega tonowanie włosów?

Działanie tonera na włosach wygląda w ten sposób, że, okleja on włos z zewnątrz. Pigmenty nie wnikają do środka włosa, ale osadzają się na jego wierzchniej warstwie, bądź pomiędzy łuskami włosa.

Tonerem można tak naprawdę nazwać każdą farbę do włosów (oprócz tych na bazie olejów). I użyć każdej farby do włosów jako toner. Musisz znać tylko zasady, aby ta farba zadziałała jako toner, a nie jako trwała farba do włosów. Czyli osadziła się na zewnętrznej warstwie włosa, a nie doszło do reakcji chemicznych w jego wnętrzu.

Reasumując, każdą farbę możesz użyć jako toner, stosując do niej niskie stężenie procentowe oksydantu.
Oraz nałożyć go na mokre włosy.

Dlaczego? Ponieważ warstwa wody, powoduje spowolnienie reakcji chemicznych.
Toner nakłada się tylko na wcześniej już rozjaśnione włosy. Rozjaśnione włosy (w zależności też od ich stopnia rozjaśnienia) szybko chłoną pigmenty. Więc bezpieczniej jest nakładać toner na mokre włosy.

Jeszcze jedna rzecz. Wcześniej wspomniałam o tym, że teoretycznie toner nie zareaguje z włosami naturalnymi czy już farbowanymi. I tak będzie, jeśli użyjesz do tonowania oksydantu poniżej 3%. Czasem jednak do tonowania używa się wyższego stężenia. Dlaczego? Ponieważ są farby, które pięknie tonują włosy blond, oczyszczają z niepożądanego odcienia, ale przeznaczony do nich oksydant ma 7,5%. Mam tutaj na myśli farby Loreal Professionnel Luo color.

I nakładając nawet taką farbę jako toner, czyli na mokre włosy, to stężenie może ciut rozjaśnić naturalny włos czy farbowany. Oczywiście też zależy od czasu trzymania na włosach. Wyższe stężenie oksydantu użyte do tonowania włosów blond jakby bardziej też je „oczyści”. To taki myk który czasem stosowałam w pracy w salonie.

Jak stosować toner do włosów?

W salonie fryzjerskim toner nakłada się na mokre włosy, tuż po zmyciu farby (bez szamponu). Wykonuje się to przeważnie na myjni fryzjerskiej.
Włosy przed tonowaniem muszą być rozczesane. I tutaj czas ma ogromne znaczenie. Nałożenie mieszanki musi być szybkie i dokładne. Z tego względu, że jak wcześniej wspomniałam, rozjaśnione włosy szybko reagują z farbą.

Szybko nałóż mieszankę. Rozczesz grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami i pilnuj, co się dzieje na włosach. Im bardziej włosy są rozjaśnione, tym krócej przytrzymasz toner. Czasem wystarczy nawet minuta. Cały czas musisz pilnować odcienia, ściągając nadmiar mieszanki z pasma włosów. Patrzysz, kontrolujesz, jak reagują na tonowanie. Gdy widzisz, że osiągnąłeś zamierzony efekt, zmywasz i przystępujesz do mycia i pielęgnacji.

Toner do włosów a koloryzacja ton w ton.

Co, jeżeli chcesz tylko zmienić odcień na włosach naturalnych? Czy możesz zrobić to tonerem? Nie.
Możesz to zrobić tą samą mieszanką, używając niskiego stężenia procentowego oksydantu, natomiast nakładasz ją na suche włosy. Wykonujesz normalną koloryzację. Dlatego to nie jest już tonowanie włosów a koloryzacja ton w ton. Czyli koloryzacja, która zmienia tylko odcień włosów. Do takich koloryzacji są przeznaczone też osobne gamy farb do włosów. Są one delikatniejsze, często bez amoniaku i z przeznaczonym do tej gamy oksydantem o niskim stężeniu procentowym. 

Na koniec,

Słowo toner we fryzjerstwie jest szeroko rozumiane i trochę mylone i nadużywane. To tak jak z cieniowaniem włosów. Nie każdy dobrze wie co dokładnie znaczy to słowo, ale profesjonalnie brzmi więc się go często używa. Dlatego zależało mi, aby dokładnie wytłumaczyć, na czym polega tonowanie włosów i co to jest toner.

Tonowanie włosów to sposób na zmianę odcienia włosów, a przeznaczony do tego toner może być każdą farbą, o ile nałożysz ją na rozjaśnione, mokre włosy. Tonowaniem włosów możesz również nazwać używanie płukanki. Ponieważ w ten sposób, też zmieniasz odcień na włosach. 

Nie wspomniałam jeszcze o jednej kwestii. Przez to, że tonowanie włosów polega na oklejeniu ich pigmentami z zewnątrz, tym samym szybciej się one wypłukują. Toner nie jest trwały. W zależności jak często myjesz włosy tak z czasem, z każdym myciem wypłukuje się z włosów.

Czy teraz już rozumiesz jak działa toner do włosów? Stosujesz na swoich włosach?

Masz jakieś pytanie? Pytaj 🙂

Ściskam, pozdrawiam Ada 🙂

45 Replies to “Toner do włosów. Jak działa? Na czym polega tonowanie?”

 1. Cześć,
  Mój naturalny kolor to ciemny blond, który latem nabiera ciepłego odcienia czego nie cierpię wręcz. Dotychczas rozjaśniałam mocno plus toner w odcieniach szarości i było ok. Na ostatniej wizycie fryzjer zrobił i baleyage na odroście dość sporym, „wyhodowanym” specjalnie na ten cel i nałozył toner jak zwykle. Od razu nie spodobał mi się efekt. Mam wrażenie że mój kolor się rozjaśnił do pomarańczowego odcienia. Czy to możliwe, że oksydant z tonera rozjaśnił lekko mój naturalny kolor?
  Obecnie, to jest po około 3 tygodniach jest koszmar. Mam trzy kolory. Dotychczasowy jasny na całości, około 5 cm baleyage jasny z moim naturalnym kolorem, który jest „pomarańczowy” i odrost który się pojawił ciemny blond.
  Co robić?
  Chciałabym baleyage jasny (perłowy) blond z moim naturalnym kolorem.
  Czy zrezygnować z tonera i jedynie rozjaśniać? I czy wtedy gdy zaczną rozjaśnione żółknąć z czasem stosować jedynie szampony i płukanki?
  Doradź mi proszę 🙏
  Mam wrażenie, że odkąd weszły tonery nie jestem w stanie uzyskać baleyage z dawnych lat.

  1. Cześć Ewelina 🙂
   Jest to możliwe, że toner rozjaśnił Twój naturalny kolor. Toner miesza się z oksydantem i to ten oksydant robi tę brudną robotę. Nakładając też na odrost, tam jest wyższa temperatura co wzmacnia działanie oksydantu i działa mocniej, rozjaśnia. A jak rozjaśnia to kolor robi sie ciepły. Myślę, że najlepiej jeśli zrezygnujesz z toneru, i właśnie tak jak piszesz, przerzucisz się na szampon fioletowy. Są też odżywki/maski koloryzujące np. CHI Color, one nie mają oksydantu, one będą działać tylko na rozjaśnionych włosach.
   Coś w tym jest, jednej strony to fajne, że jest możliwość różnych odcieni przez tonery a z drugiej trochę wygoda, że zamiast dobrze i czysto rozjaśnic włosy to szybciej nałożyć toner. 🙂

   1. Dziękuję pięknie ☺️
    Pomyślności 🌷

 2. Mam prośbęo poradę. Mam włosy ciemno brązowe, które farbowane były regularnie farbą drogeryjną na poziomie koloru 4. Już od dawna chodziła za mną radykalna zmiana na bardzo jasny blond, tym bardziej, że z powodu coraz większej ilości siwych włosów walka z odrostami była coraz trudniejsza. Metamorfozę zaczęłam od wizyty u fryzjera – przy pierwszej wizycie zrobiono mi bardzo lekki balejaż jasny brąz/ ciemny brąz, przy drugiej wizycie (po miesiącu) balejaż ciemno blond, miejscami wpadający w rudawy / ciemny brąz. Ponieważ włosy mam obcięte na pixi, a balejaż był wykonany jedynie na dłużyszych włosach na górze, nie byłam zadowolona z ciemnego dołu i postanowiłam działać sama. Włosy od skroni w dół tydzień temu rozjaśniłam rozjaśniaczem drogeryjnym Syoss. Obecnie mam kolor pomarańczowy, ale postanowiłam dać włosom kilka dni odpocząć (mam włosy bardzo grube, nadal są w dobrej kondycji). Teraz chciałabym najpierw te pomarańczowe włosy rozjaśnić rozjaśniaczem Matrix Light Master z oxydantem Matrix 9%, a następnie na mokre nałożyć Matrix Color Sync toner kwasowy w kolorze Ash z aktywatorem Matrix Color Sync 2,7%.
  I tu moje pytanie: czy ta operacje ma szanse się udać (to znaczy zbiliżyć mnie do jasnego blondu)? i czy toner powinnam nakładać na te jednolite włosy, które będę rozjaśniać, czy na balejaż powyżej też?

  1. Cześć !
   To dobry plan, ma szansę się udać. Super, że wybrałaś rozjaśniacz Matrix, jest dobry. Natomiast ja użyłabym 6% oksy do rozjaśniacza. Lepiej dać niższy oksy a dłużej przytrzymac na włosach (będzie mniej żółto). O ile włosy ładnie się rozjaśnią, bez mocno zółtych odcieni, to ten toner sobie poradzi. Choć ja mam inny pomysł, p[roponuję aby nałożyć odcień 9A matrix sync lub 8AV+10AV +aktywator 2,7% na wilgotne włosy od nasady. Kolor będzie chłodniejszy. I potem kilka minut przed zmyciem, dodaj wody z kranu, spień wszystko jak szampon po końce, przytrzymaj minutkę, dwie i spłucz.

 3. Prosze o podpowiedź
  Mam naturalny kolor włosów jasny brąz chciałabym pofarbować moje włosy ponieważ zaczynają się pojawiać siwe włosy które na słońce widać niestety bardzo dobrze. Nie mogę używać ciężkich farb z amoniakiem ponieważ moje włosy są cienkie i nie powinnam ich obciążać. Czy pofarbowanie ich ton w ton był by to dobry pomysł? Jak to zrobić? Jakiej farby użyć?
  Jak to będzie wyglądało później jak farba zacznie się zmywac?

  1. Koloryzacja farbami ton w ton to super pomysł na początek. Zobacz farbę L’oreal Dia Rechesse, do tego aktywator 2,7%. Dobierz odcień do Twojego naturalnego. Jest bez amoniaku, kolor będzie sie wypłukiwać, z każdym myciem tracić na intensywności, siwe włosy będą pokryte. Przez to że się wypłukuje, nie będzie pojawiać się widoczny odrost.

 4. Dzień dobry Ada 😉

  W komentarzu, który zostawiłaś jest napisane, że korzystasz z farb Wella Illumina 😉 Jakiś czas temu zainspirowałam się blogiem Wella na którym podane są zdjęcia i przykładowe formuły do uzyskania danego koloru.
  Kupiłam już farby i utleniacz, ale … nie wiem jak przełożyć gram na mililitr.
  Czy 25g farby = 25 ml farby Wella, a 50g oxydantu to 50 ml oxydantu ?
  Przykładowa formuła; 20g 10/6 + 20g 10/81 + 80g 1.9%
  Nie mam wagi i muszę przełożyć to na mililitry (farbę i oksydant).

  1. Cześć 🙂
   W mieszaniu farb najważniejsze są proporcje. Illuminę miesza się 1:1. Nie ważne czy odmierzysz w gramach czy mililitrach. W tej formule masz proporcje 1:1:2. 1 część 10/6+ 1 część 10/81 + 2 części oksydantu. Tutaj możesz bez problemu zamienić g na ml, czyli 20ml farby+ 20ml farby+ 80 ml oksy. Natomiast ogólnie, nie zawsze 1 gram to tyle samo co 1 ml. 🙂

   1. Super 😉
    Przyszło mi na myśl, że 1 gram nie musi być równy 1 ml (farby) dlatego zwątpiłam.
    Jeszcze chciałabym zapytać o proporcje farby i utleniacza 1.9% Welloxon.
    W większości formuł jest proporcja 1:2 (Welloxonu 1.9 zawsze jest dwa razy tyle, co farby).
    Czy to jest reguła, która dotyczy tego konkretnego oxydantu ?
    Czy gdybym wymieszała 50 ml farby + 50 ml welloxonu efekt końcowy byłby zupelnie inny ?

    1. Welloxonu 1,9 % zawsze musi być dwa razy więcej. To jest taka reguła która dotyczy tylko tego jednego produktu. Gdybyś dała welloxon 1,9 % w proporcji 1:1 to podejrzewam, ze efekt byłby ciemniejszy, kolor bardziej głęboki. Na welloxonie tego nie sprawdzałam, ale na innych farbach tak było. Jak zmieniłam proporcje np. w farbie L’oreal majirel gdzie jest 1:1,5, dałam 1:1 i efekt był ciemniejszy.

   2. Dzień dobry Ada 😉
    Użyłam farby Wella Illumina, kolory są bardzo ładne. Mieszankę robię w proporcjach 1:2. Do staniej koloryzacji użyłam kolorów Wella Opal Essence. Chciałam trochę eksperymentować i najpierw użyłam Platinum Lily i Titanium Rose, teraz testowałam Silver Mauve.
    Utleniacz 1.9% rozjaśnił moje naturalne odrosty (w internecie czytałam, ze tak „slaby” utleniacz nie rozjaśnia i służy bardziej do przyciemnienia i/lub jako toner. Czy to normalne, że 1.9% rozjaśnia czy jest to raczej „anomalia” ? 😉
    Ada, jak mogę najszybciej zmyć Silver Mauve ? ;)) Średnio mi się podoba, wolę wrócić do Titanium Rose, ale … różowy odcień zmyl się bardzo szybko, Silver Mauve trzyma się mocno (jest chyba trwalszy).

    1. Cześć Daria:)
     Tak, 1,9% jest teoretycznie do przyciemnienia i tonowania włosów. Jednak może też rozjaśnić włosy i tak dzieje się najczęściej kiedy nałożysz farbę/toner na odrost. Tam przy skórze jest wyższa temperatura co powoduje, że oksydant działa bardziej agresywnie czyli rozjaśnia włosy. Z blond włosów rozjaśnionych toner mozesz zmyć wykonując demakijaż (https://fryzjada.pl/demakijaz-wlosow-po-co-i-dlaczego/) , lub spróbować cytryną albo szamponem przeciwłupieżowym.
     Ten rozjaśniony odrost przez 1,9% niestety musisz przykryć farbą, to się nie wypłucze. 🙂

    2. Może najpierw spróbuję cytryną (myślę, że jest mniej szkodliwa).
     Ada, mam jeszcze pytanie odnośnie keratynowego prostowania włosów.
     Kilka miesięcy temu byłam w salonie fryzjerskim.
     Kolor z jakim wysalam z salonu był wyjątkowy, bardzo mi się podobał.
     Ciemny blond na którym była zimna metaliczna poświata. Nie wiem jak go opisać, ale włosy wyglądały jakby miały dwie warstwy koloru. Kolor z „głębią”, że na wierzchu jest nałożona zimna srebrzysta „obudowa”, a wewnątrz ciemny blond ;)) Zapłaciłam (według mnie) dużo bo 220 zł (podcięcie końcówek i farbowanie włosów do ramion). Farba marki Guy Tang Mydentity. Kolor zmył się po drugim myciu włosów. 220 zl do dwóch myc 😉
     Wella Opal Essence trzymają się dłużej, mają ładne kolory, ale nie ma metalicznej poświaty. Czy Wella ma takie kolory, które na powierzchni są zimne, lekko srebrzyste?
     W tym samym salonie fryzjerskim pytałam o keratynowe prostowanie włosów i powiedziano mi, że efekty nie zawsze są dobre. Zdarza się, ze włosy po zabiegu są w gorszej kondycji niż przed zabiegiem. Mam włosy przejaśnione. W trakcie trwania C-19 salony były zamykane i zdecydowałam się rozjaśnić włosy w domu. Czasem znajdę włos, który wygląda jak „poszarpany”. Czy mogę takie włosy naprawić zabiegiem keratynowego prostowania lub innym ? Chodzi także o to, żeby efekt utrzymał się przez kilka miesięcy.

    3. Niestety tonery na włosach sie wypłukują, jedne bardziej inne mniej. Widzę,że cieżko dostępne są farby Guy Tang. Tak to mogłabyć kupić farbę i sama w domu nałożyć jako toner, jeśli tak bardzo podobał ci się kolor. Znalazłam odżywki koloryzujące w necie tylko https://hair2go.pl/pl/c/mydentity/162.
     Z welli możesz nałożyć 10/69 Illumina +1,9%. Albo 9/60+ 10/69+ 1,9% na mokre włosy i uzyskasz chłodny efekt. Jednak ciężko stwierdzić, czy wyjdzie tak samo jak opisałaś. Czasem tak jest w koloryzacjach,że nawet jeśli ponownie wszystko było nakładane to samo, to efekt i tak się różni.
     Jeśli chodzi o keratynowe prostowanie, przy blond włosach nie polecam. Głównie ze względu na to jak ten zabieg sie wykonuje. Po nałożeniu keratyny na włosy, suszy się włosy, każde małe pasmo traktuje się prostownicą kilkakrotnie. Przy cienkich włsach jest to zbrodnia, włosy się palą dosłownie. Nanoplastie tak samo się wykonuje. Ewentualnie taki zabieg jak botox dla włosów, może być rozwiązaniem. Poczytaj sobie: (http://www.milekdesign.pl/blog/botox-na-wlosy-po-zimie/).

  2. Witam serdecznie. Mam problem z równym tonowanie włosów blond. Po rozjaśnieniu odrostu trzy miesięcznego. I Nałożeniu tonera często odrost łapie szybko i bardzo dokładnie. A końce i długości nie chcą przyjąć tonera. Pomimo że zostały wcześniej oczyszczone ze starego tonera.

   1. Cześć 🙂
    A to trochę zagadka jest. Bo zazwyczaj jest odwrotnie, odrost może być oporny na tonowanie a końce szybko łapią. Rozgryziemy problem 😉 Jakich produktów używasz do tonowania? I jakie stężenie oksydantu?

 5. Jakim kolorem pokryć naturalny odrost(trochę siwych)tonerem i oksydantem? Czy toner przeciąga się po całych włosach? Tu moje włosy, od połowy są jaśniejsze.
  https://zapodaj.net/dc291ee7fd518.jpg.html

  1. Cześć 🙂
   Toner nie zakryje twojego odrostu. Toner może przyciemnić tylko te włosy jaśniejsze na długościach.
   Jaki efekt chcesz uzyskać? Zakryć odrost? Zostawić naturalny odrost a tylko przyciemnić długości i końce? Czy zafarbować na jednolity kolor?

   1. Chodzi mi o taką farbę ton w ton np Goldwell Colorance bądz inna która jest bez amoniaku. Chcę zejść z farbowania włosów, nie przyciemniać, pokrywać tylko odrost z uwagi na siwe włosy. Ewentualnie pokryć całość w swoim naturalnym kolorze farbą semi-permanentną. Jaka delikatna farba bez amoniaku pokryje odrost i jaki odcień? Wydaje mi się że odrost mam na poziomie 6.11. Na długości są zniszczone rozjaśnianiem stąd ta ostrożność:)

    1. Taka farba ton w ton nałożona na suche włosy tak, pokryje siwe, bo nie masz ich jakoś dużo. Natomiast jakbyś chciała w formie toneru ją nałożyć na mokre włosy to przyciemnisz/ochłodzisz tylko rozjaśnione długości i końce. Goldwell to dobra marka natomiast ja nie znam ich koloryzacji tak dobrze. Polecę tylko to co znam. Np. L’oreal Dia Richesse farba bez amoniaku, daje super naturalny efekt do tego aktywator 2,7% Odcienie na poziomie 6. Możebyć sam naturalny 6 lub odrobinę chłodniejszy 6.01 i będzie pięknie 🙂

 6. Cześć!
  Do tej pory farbowałam swoje blond włosy farbami drogeryjnymi (LOREAL EXCELLENCE 9.1). Ostatnio odkryłam Wella Illumina 9/6. Kolor super, zapach farby nie przeszkadza.
  Niestety po zmianie farby włosy straciły jednolitą barwę.
  Czy mogłabym ją odzyskać stosując Wella COLOR TOUCH? Tylko jaki najlepiej wybrać odcień (czy też które kolory zmieszać) tak, aby uzyskać jednolity odcień i nie mieć „żółtego” blondu?
  Pozdrawiam

  1. Cześć 🙂
   Myślę, że tak. Da się tak odzyskać ładny kolor. Tylko powiedz mi, chciałabyś aby włosy na całości były takie jak odcień 9/60 Illuminy? Z jakim oksydantem nakładasz na odrost?

 7. Witam. Potrzebuję pomocy. Jestem z natury szatynką, i farbuję swoje włosy ze względu na dużą ilość siwych odrostów. Do tej pory używałam Matrix socolor beauty mieszając 1:1 kolory 8M(8.8 jasny blond mokka) + 8AV (8.12 Jasny blond popielato-fioletowy) + oxydant 2,7 %. Kolor wychodził bardzo naturalny. Z racji, że kolor przestał kryć siwe, chciałam się przerzucić na Matrix extra coverage. Tutaj postawiłam na kolor 508 M (508. 8 Intensywnie Kryjący Jasny Blond Mokka + 509 AV (508 AV nie było) i to jest 509.12 Intensywnie Kryjący Bardzo Jasny Blond popielato-fioletowy) również w stosunku 1:1 + oksydant 6%. I mam rude odrosty plus rudą poświatę na całości włosów! Pomyślałam o dekoloryzacji Colour B4 + ewentualną tonizację koloru, gdyż podejrzewam, że mogą wyjść rude? Proszę o podpowiedź jakich tonerów mogę użyć po dekoloryzacji? Nadmieniam, iż zawsze dążyłam aby uzyskać chłodny kolor, chociaż przeważnie wychodzą ciepłe z racji chyba używania mokki do proporcji.
  Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam 😉

  1. Dzień dobry,
   Raczej tak, ta ruda poświata wyniknęła z odcienia mokka. Natomiast ja myślę, że dekoloryzator o którym piszesz to nie jest dobry pomysł. Bo jest to dekoloryzator kwasowy, który podjaśni włosy, na pewno będą cieplejsze (może rude, może pomarańczowe) ale mogą też po jakimś czasie włosy zrobić sie z powrotem ciemniejsze. Pisałam o tym tutaj https://fryzjada.pl/jaki-produkt-wybrac-do-dekoloryzacji/
   Lepiej zrób kąpiel rozjaśniającą. Czy odrosty też będziesz chciała dekoloryzować? Czy tylko długości i końce?
   Jako toneru możesz użyć 8 AV matrix z 2,7%.
   Jeśli tamta mieszanka 8M+ 8AV nie kryje siwych, to może spróbuj 8N+8AV pół na pół.

  2. Dzień dobry, po ostatniej wizycie u fryzjera chciałam nieco rozjaśnić pojawiający ale odrost.
   Z natury mam średni blond z rozjaśnianym pasemkami. Kumpela poleciła mi wiec Wella CT 10.81 z 1.9% aktywatorem. Totalny strzał w kolano, gdyż zamiast blondu wyszedł rudy 😭
   Pierwsze pytanie, czy to się zmyje do stanu z przed tonowania? Tu są zdania różne, jedni mówią że to się zmywa inni, że jak do zabawy wkraczają aktywatory to niezaleznie od % nic sie nie zmje.
   Myślałam tez o nałożeniu CT 7/1 żeby ten dramat u nasady przciemnic może ale cykam czy nie pogorszę albo zielona nie wyjdę?
   Doradzisz proszę?
   Ściskam- Domi

   1. Cześć 🙂
    Niestety to się nie zmyje. Co możesz teraz zrobić, to albo rozjaśnić rozjaśniaczem ten odrost, lub przyciemnić farbą w chłodnym odcieniu.
    W tej drugiej opcji zamiast CT szczerze polecam Illuminę. Color Touch będzie się szybciej wypłukiwać niż Illumina i ona nie zrobi Ci zielonego odcienia. Możesz nałożyć 8/1 +1,9% a jeśli wydaje Ci się to za jasne, to 8/1+ 7/81 (pół na pół)+1,9%. Efekt od nasady będzie ciemniejszy ale chłodny. Jak będziesz nakładać farbę, to najpierw na odrost po 10 min przeciągnij ciut dalej farbę, żeby było łagodne przejście między ciemniejszą nasadą a resztą włosów. Jeśli jeszcze masz jakieś pytanie, pytaj 🙂

 8. Ja niestety zapomniałam o zasadzie mokrych włosów i nałożyłam toner na mój balejaz na suche włosy czas 10 minut. Mój naturalny kolor uległ zmianie a włosy stały się szare. Czy można to jakoś uratować? Czy kolor sie wyplucze?

  1. Z długości i końcy, gdzie włosy były rozjaśnione wcześniej, ten szary się wypłucze. Tam gdzie zostały zafarbowane włosy naturalne, niestety spora szansa, ze będą z czasem robić się ciepłe. Możesz myć włosy szamponem oczyszczającym lub przeciwłupieżowym to przyśpieszy wypłukanie szarego odcienia. W ostateczności demakijaż, tylko na tych włosach które wcześniej były rozjaśnione. https://fryzjada.pl/demakijaz-wlosow-po-co-i-dlaczego/

 9. A ja mam takie pytanie, czy mogę nałożyć farbę trwałą na toner? Mam włosy rozjaśnione z poziomu 6 do 12 i stonowane do chłodnego popielatego odcienia, ale chciałabym żeby ten popielaty odcień był trwały i się nie wypłukiwał.

  1. Aneto, możesz. Wtedy nakładasz farbę na suche włosy. Na niskim stężeniu oksydantu najlepiej. Tylko cały czas obserwuj co sie dzieje na włosach po nałożeniu farby. Żeby sie zrobiły sie szare, czy zielone. Oczywiście to też zależy od odcienia jaki nałożysz, ale wolę uprzedzić o tej najgorszej wersji 🙂

 10. Witam. Chciałam poprosić o pomoc w doborze toneru. Mam zrobiony flamboyage. Mój naturalny kolor włosów to poziom 7. Włosy rozjaśnione to poziom 8-9. Chciałabym je schłodzić, moja fryzjerka pracuje na Wella. Z góry dziękuję.

  1. Dzień Dobry,
   Ja lubię tonować Wella Illumina. Mogłoby się sprawdzić 8/69. Albo jest jeszcze Color Touch Wella np.8/81. Choć Illumina wyjdzie chłodniej 🙂

  2. Witam. Dopiero zaczynam z farbowaniem:) I tak skusiłam się na ciemnym naturalnym brązie na refleksy karmelowe… I owszem takie były, do 3-4 mycia. Teraz na naturalnych ciemnych świeca się pomarańczowe refleksy i końce:( Co na to poradzić? Jakiego tonera użyć u czy nie naruszy tych naturalnych?
   Pozdrawiam

   1. Cześć 🙂
    Zobacz farbę Color Touch Wella. Odcień 6/71 lub 6/7. Ten pierwszy odcień jest chłodniejszy, drugi cieplejszy. Jeśli na włosach jest dużo pomarańczowego to lepiej 6/71, trochę go zneutralizuje. Nałóż na mokre/wilgotne włosy z oksydantem 1,9%. W proporcji 1:2 (jedna porcja farby, dwie porcje oksydantu). Nie naruszy Twoich naturalnych włosów.
    Pozdrawiam Ciepło 🙂

 11. Witam. W salonie fryzjerskim, fryzjerka zrobiła mi za ciemny odrost do dołu blond. Poprawiła mi górę, czyli rozjaśniała mi ten odrost, dodając od nasady parę pasemek. Te pasemka rozjaśnione, wyszły w innym odcieniu , czyli bardziej w odcieniu siwym, niż dół włosów. Teraz zamierza mi zastosować toner, żeby pozbyć się tego siwego odcienia u nasady. Czy lepsza byłaby farba i czy farba pokryje te siwe kosmyki, czy może ten toner? Z góry dziękuję.

  1. Dzień Dobry,
   Farba pokryje jaśniejsze pasemka tak, natomiast znowu ten kolor może się przyciemnić. Toner zadziała subtelniej, zadziała przede wszystkim na rozjaśnionych pasmach. Zmieni ich odcień, kolor się bardziej wyrówna. Minus toneru jednak jest taki, że będzie się wypłukiwać z włosów. Z każdym myciem tracić na intensywności.

 12. Mam pytanko, czy jeśli miałam rozjaśnione włosy a właśnie dzisiaj u fryzjera położony toner to czy jeśli on się wypłucze to włosy wrócą do wcześniejszego koloru to znaczy czy będą rozjaśnione tak jak przed tonowaniem?

  1. To też zależy od tego jak bardzo intensywny jest odcień ale generalnie tak, toner się wypłukuje i „odkrywa” rozjaśnione włosy.

  2. Witam. Farbowałam włosy farbami drogeryjnymi ciemny blond poziom 6_8 z syoss . Jednakże źle się czuje w tym kolorze i chce teraz na jasny blond . I teraz pytanie: mam już odrosty (9-miesieczny) i rozjasniaczem mam dać na całość głowy czy tylko na odrosty ? I pytanie drugie: I jeśli już rozjasnie włosy to jak użyje farby / tonera color touch 10/01 z aktywatorem 4% to uzyskam jasny blond?

   1. Cześć,
    Wiesz co, to skomplikowana sprawa. Nie uzyskasz ładnego blondu. Najpierw musisz pozbyć się starej farby która jest na długościach i końcach. Jeśli nałożysz rozjaśniacz na całośc to tam gdzie naturalny odrost kolor będzie ładny ale końce będą zółte/pomarańczowe. Samej będzie Ci trudno to zrobić, pójdź na konsultacje do fryzjera.

 13. Witaj. Mam pytanie. Fryzjerka rozjaśniła mi włosy zostawiając lekki odrost. Jednak chciałabym je lekko stonizować bo są za jasne, zaznacze że końce włosów są bardzoej rozjaśnione i szybciej chwytają nawet płukankę typu fiolet, od razu widać ze włosy są nierówno rojaśnione. Czy w takiej sytuacji lepiej użyć tonera/farby z niższym oksydantem, czy tak jak piszesz np ” farbę Loreal Professionnel Luo color. która pięknie tonują włosy blond, oczyszczają z niepożądanego odcienia, ale przeznaczony do nich oksydant ma 7,5%” .? Co możesz doradzić w tej kwestii? 🙂 Pozdrawiam.

  1. Cześć Iza 🙂 Odpowiedziałam Ci mailowo na Twoje pytania 🙂

   1. Zoltawy odrost i boki says: Odpowiedz

    Witam ostatnio robie odrost z woda 9 rozjasniaczem i pozniej fryzjerka troche podsusza wlosy i naklada toner w kolorze platyny kolor wlosow ok.ale odrost z 2cm zoltawy dlaczego tak sie dzieje skoro mocna woda 9 i siedze godz.czasu z tonerem siedze pol godz.boki zoltawe i odrost 2cm jak kurczak i czemu tak sie dzieje czy to wina rozjasniacza jakis tani czy jak?

    1. Cześć 🙂 niestety przyczyn może być dużo. Może to być wina samego rozjaśniacza- cena produktu idzie z jakością, moze to być wina złych proporcji-oksydantu i rozjaśniacza, może to być za mało produktu nałożone na włosy, możesz mieć dużo pigmentu czerwonego w swoich włosach- a on potrzebuje czasu żeby się rozjaśnić, lepiej użyc niższy oksy a wydłużyć czas trzymania. Może warto też dodać ciepło, kiedy masz rozjaśniacz na włosach, chociaż przez czepek jednorazowy. Jeśli włosy są słabo rozjaśnione to toner zneutralizuje ten żółty na chwile, potem jak będzie się wypłukiwać to żółty będzie się odkrywać.

Dodaj komentarz