Żółte włosy po koloryzacji. Co możesz z nimi zrobić?

żółte włosy u kaczuszki

Ratunku! Mam żółte włosy.
Miały być w zimnym odcieniu blond i zastanawiasz się co poszło nie tak? Czy możesz uratować sytuacje?

Problem z żółtymi odcieniami włosów po farbowaniu najczęściej dotyczy blondynek, jednak nie tylko. Również przy włosach brązowych czy po rozjaśnianiu na długościach i końcach może spotkać Cię taki kłopot. 

Ten tekst przeznaczony jest zarówno dla Ciebie- fryzjera, jak i dla Ciebie- kiedy miałaś taką przygodę podczas farbowania włosów w domu.

Farba farby nie rozjaśni.

Tak jak przyciemnić włosy możesz i te naturalne, jaki farbowane, tak rozjaśnić farbą możesz tylko naturalne włosy.

Zapewniam Cię, że nic nie da, jeśli na pofarbowane włosy położysz jaśniejszą farbę nawet z 12% oksydantem.
W przypadku blondów może odrobinę będą jaśniejsze, natomiast będą bardziej żółte.
Na pewno odrost. Tam jest wyższa temperatura i delikatniejsze włosy. Pomyśl jednak też, że podwójne farbowanie i dodatkowe mocne stężenie oksydantu może znacznie pogorszyć stan włosów.
Aby usunąć sztuczny pigment we włosie, potrzebne jest użycie rozjaśniacza. 

Żółte włosy, co z nimi zrobić?

Ochłodzić. Nałożyć farbę (toner) w zimnym odcieniu na tym samym poziomie kolorystycznym, jaki występuje obecnie na włosach. Możesz też wybrać niższy poziom, czyli ciemniejszy kolor natomiast na pewno nie jaśniejszy.

Prawda też jest taka, że kiedy chcesz ochłodzić kolor, jednocześnie wiąże się to z jego przyciemnieniem.

Spójrz na paletę kolorów, porównaj kolory zimne i ciepłe. Jeśli nie wiesz jak je rozpoznać, przeczytaj o tym artykuł. Wybierz dwa kolory na tym samym poziomie kolorystycznym i zauważ, że ten w odcieniu zimnym optycznie wygląda na ciemniejszy.
Więc kiedy na odroście masz żółty kolor, położysz na niego odcień zimny, nawet na tym samym poziomie kolorystycznym, ochładzasz go i przyciemniasz jednocześnie. 

Pamiętaj też aby wybrać odpowiedni zimny odcień do zneutralizowania tego ciepłego, na podstawie kolorów przeciwstawnych. O tym więcej przeczytasz tutaj.

Teraz też do zmiany odcienia na włosach, czy do ich przyciemnienia nie potrzebujesz dużego stężenia oksydantu. Wystarczy 3% lub maksymalnie 6%.

W przypadku kiedy przyciemniasz/ ochładzasz odrost (bo ten wyszedł żółty) a reszta włosów jest jasna, przeciągnij farbę z odrostu dalej. Tak 2-3 cm dalej niż odrost. Chodzi o to, żeby efekt koloryzacji był naturalny, aby ciemniejszy i chłodniejszy kolor z odrostu delikatnie przechodził w jaśniejszy.
W ten sposób uzyskasz efekt delikatnego ombre.

Żółte włosy u fryzjera, czy to możliwe?

Jesteś fryzjerem i zdarzył Ci się taki wypadek przy pracy, czyli żółte włosy u klientki? Jak to tego doszło, nie wiem 😀
Jednak ustal to. Pomyśl, dlaczego tak się stało, aby na przyszłość nie popełnić tego samego błędu.
Może było to za mocne stężenie oksydantu albo odcień farby za mało chłodny, może czas trzymania za krótki, może za mało produktu na włosach ?

Spokojnie, jesteśmy tylko ludźmi, nie wpadaj w panikę, błędy się zdarzają. Jednak „weź to na klatę”, napraw tę koloryzacje. W jaki sposób?

Poprzez ochłodzenie/ przyciemnienie włosów. Co już wiesz z tekstu wyżej.
Zaznaczę też, że tutaj ważna jest Twoja szczera rozmowa z klientką. Wyjaśnić jej co się stało, zapewnić ją, że nie wypuścisz jej z salonu z żółtymi włosami. Wytłumacz, omów jak to możesz naprawić. Jeśli klientka wyrazi zgodę na ciemniejszy kolor, byleby tylko nie był żółty, nałóż jej farbę, w zimnym odcieniu.

Jeśli klientce zależy na jaśniejszym kolorze, możesz poprawić koloryzacje na dwa sposoby:

-rozjaśnić kolor nakładając rozjaśniacz globalnie i później ponownie kolor stonować zimnym odcieniem.

– dodać pasemka/balejaż aby rozjaśnić kolor, które później możesz stonować. Lub nie, wszystko zależy jak się rozjaśnią i jakiego efektu oczekujesz.

Z tym że miej na uwadze to, że włosy są po koloryzacji. Przez to osłabione więc dobierz do nich odpowiedni rozjaśniacz/pastę rozjaśniającą, oksydant i pilnuj czasu trzymania. Dodaj Olaplex czy podobny w działaniu produkt. Ty odpowiadasz za te włosy.

Czy niebieski szampon uratuje koloryzacje?

To zależy.
Zależy, jak bardzo są żółte włosy. W wielu przypadkach niebieski szampon ochłodzi kolor. Efekt nie będzie oszałamiający, ale chłodniejszy. Jednak zależy to od poziomu kolorystycznego, na jakim są włosy i jakim szamponem chcesz je stonować. Są różne rodzaje takich szamponów, ze względu na ilość zawartych niebieskich pigmentów. Im kolor jest ciemniejszy, potrzebujesz więcej niebieskich pigmentów.

Problem może wystąpić też, wtedy kiedy w przypadku blond koloryzacji odrost wyszedł żółty, a końce włosów są bardzo jasne. Niebieskie pigmenty z szamponu będą osiadać na tych najjaśniejszych włosach, a nie na tych żółtych. W efekcie odrost może trochę się ochłodzić, natomiast końce przybiorą kolor brudny szary.

Chyba że wymyślisz sposób, aby myć tylko nasadę włosów i uważać, żeby długości i końce nie miały styczności z szamponem.
Jednak tak czy siak, jeśli masz żółte włosy, użycie niebieskiego szamponu jest rozwiązaniem tymczasowym. 

Jeśli włosy blond na długościach są szare ?

Przyjmijmy najgorszy scenariusz, jaki może Cię spotkać przy nieudanej koloryzacji blond.
Kolor na odroście żółty, brzydki, ale farba była położona na całe włosy. Więc na jasnych już wcześniej rozjaśnionych długościach i końcach kolor też jest nieciekawy ciemniejszy, szary, brudny.

Na początku zajmij się końcami. Jeśli pod tą nieudaną farbą włosy są bardzo jasne, możesz umyć jakimś mocnym szamponem oczyszczającym. Spień go na włosach i zostaw na jakiś czas. Jest szansa, że kolor się wypłucze.
Ten sposób możesz też zastosować w domu, dopiero, jeśli on nie zadziała i końce nadal są szare, musisz użyć czegoś mocniejszego. Demakijażu lub kąpieli rozjaśniającej.
Tutaj myslę, że najlepiej zostawić to fryzjerowi.
Dopiero kiedy długości i końce zostaną oczyszczone z niechcianych pigmentów, zajmij się żółtym odrostem.

Podsumowując,

Na uzyskanie jasnego chłodnego blondu farbą na naturalnych włosach, masz jedną jedyną szansę. Później, kiedy te włosy już nie są naturalne, tylko farbowane sytuacja staje się problematyczna. Jednak nie bez wyjścia. Jeśli sama farbujesz sobie włosy w domu, pamiętaj, że II i III sposób na jaśniejsze włosy i używanie rozjaśniacza jest ryzykowne, lepiej zostaw to profesjonaliście.

Masz pytanie dotyczące nieudanej koloryzacji? Napisz w komentarzu! Albo bezpośrednio do mnie, na Fb czy Ig. 🙂

Ściskam, pozdrawiam Ada 🙂


57 Replies to “Żółte włosy po koloryzacji. Co możesz z nimi zrobić?”

 1. Pod koniec zeszłego roku miałam wykonywaną dekoracje z koloru czarnego i finalnie dało się go wybić do koloru rudego. Od tamtej pory nic na włosach nie robiłam z kolorem na nich. Chciałabym zneutralizować ten rudy aby kolor był w chłodniejszym odcieniu. Czytałam że dobrze sprawdzi się pigment niebieski ale natknęłam się na informacje że i zielony pigment do tego służy i w tym momencie zgłupiałam 🥴 zaznaczę że u nasady mam swój naturalny średni blond jeżeli ma to znaczenie w wyborze sposobu pozbycia się tego rudego odcienia i co zastanawiać aby neutralizacja była w miarę efektywna?

  1. Niebieski pigment neutralizuje pomarańczowy a zielony neutralizuje czerwony. Czasem rudości mają poświatę czerwoną to warto dodać trochę pigmentu zielonego czy wybrać odcień z pigmentem zielonym. Jednak mimo wszystko rudy neutralizowałabym niebieskim. Niebieski kolor często kryje się pod popielatym odcieniem- w L’oreal tak jest.
   Jeśli od nasady masz swój kolor i nie chcesz go zmieniać to wybierz farbę kwaśną np. Dia Light Loreal. Ona zadziała tylko na wczesniej farbowanych lub rozjaśnianych włosach a natury nie ruszy.

 2. Cześć. Kusi mnie bo chce pomalować rozjaśnione włosy henna brązową. Czego mogę się spodziewać po takim eksperymencie? Szczerze mam dość żółtych włosów po rozjaśnianiu i chce je przyciemnić.

  1. Dzień dobry, nie jestem specjalistka w temacie henny ale uważałabym bo włosy rozjaśnione lubią łapać odcienie zielone/ szarobure. Jeśli chcesz przyciemnić farba syntetyczna do poziomu brązu musisz zrobić prepigmentacje, nie wiem jak to wygląda przy hennie. Zastanów się też czy na pewno chcesz przyciemnić włosy bo ciezko jest potem rozjaśnić włosy po hennie, czasem się nie da i trzeba ściąć.
   Jeśli denerwuje Cię ciepły odcień przy blondach to może spróbuj przejść z farby na rozjaśniacz? W sensie pasemka/ balleyage. Od nasady zostawisz swój naturalny kolor a pasemka rozjaśniaczem nie żółkną tak szybko jak farba. Zejście z farby na balleyage to też proces i efekt fajny jest po 3 koloryzacjach, ale da się 😉
   Pozdrawiam

 3. Małe sprostowanie: napisałam chłodny ciemny brąz – wiem ze zgodnie z numeracja cyferka powinna być niższa (od 5 czy 6). Ale nałożona 6 dawała mniej więcej zbliżony odcień do naturalnego niższe poziomy dawały włosy czarne jak smoła. Plan miałam taki aby potraktować moje włosy farba wella illumina poziom 7 używając oxydantu 3,3 proc. Druga opcja to przetrwanie na zasadzie stosowania toneru color touch ale nie wiem czy tez poz. 8 i jakie stężenie oxydantu. Będę wdzięczna za odpowiedz. Pozdrawiam

 4. Cześć! Super że jesteś. Przeczytałam chyba 80 proc. Bloga:) oto moja historia: mój naturalny kolor to chłodny ciemny brąz 5-6 poziom, niestety pojawiła się siwizna i postanowiłam rozjaśnić włosy (u fryzjera). Nastąpiła dekoloryzacja, refleksy – z tego co zrozumiałam rozjaśniaczem, farba przy skórze głowy i na końcu toner (poz. 7 od nasady, na długości poziom 8). Po wyjściu od fryzjera byłam zadowolona ale w bardzo krotkim czasie wszystko się wypłukało włosy mam wypłowiałe żółtawo pomarańczowe. Chciałam wrócić do naturalnych rozjaśnianie to był błąd. Wszyscy fryzjerzy odradzają mi nakładanie na to farby. Proszę o pomoc.

  1. Cześć, bardzo się cieszę że czytasz bloga 😀
   Jeśli chcesz wrócić do naturalnych włosów to bez sensu je traktowac farba po całości. Lepszy toner na długości i końce. Chyba, że chcesz dobrać farbę do swojego naturalnego poziomu, farba zakryje włosy siwe. Przyszła mi też na myśl farba Dia Richesse Loreal Professionel, która zakryje siwe jeśli jest ich poniżej 50% a bardzo naturalnie wygląda, ona też sie wypłukuje ładnie bez efektu odcięcia odrostu. Niestety nie widzę Twoich włosów więc ciężko mi coś więcej doradzić. Możesz podesłać zdjęcie włosów na kontakt@fryzjada.pl to coś polecę 🙂

 5. Witam, ja ostatnio zaczęłam sama malować włosy na platynowy blond, ale nie jestem zbytnio zadowolona z efektu. Użyłam rozjaśniacza syoss 13_5 na odrosty i trochę przeciągnęłam po całych włosach i dzień później nałożyłam farbę olia 10.1. W czerwcu efekt po malowaniu do 5 myć był super a potem się wszystko splukalo. Ratowałam się gencjana, fioletowymi szamponami ,tonerami itp. Teraz po 14 tygodniach pomalowałam w ten sam sposób i odrost jest zolto- miodowo- słomkowy, potem na połowie włosów jest platyna i druga dolna połowa jest taka żółto – słomkowa. Nie wiem czy bawić się w tonowanie Wella (10.81+10.6) z oksydantem 1,9% czy kupić kolejny rozjaśniacz i położyć na odrosty i te żółte włosy czy może farbę rozjaśniająca Garnier 10.21 tylko na te żółte włosy. Proszę o poradę. Dziękuję

  1. Cześć, żółty odrost ponownie trzeba rozjaśnić. Albo przyciemnić farbą. Toner ładnie wyjdzie na rozjaśnionych długościach ale odrost nadal będzie cieplejszy. Może za krótko trzymałaś rozjaśniacz, może warto też nałożyć czepek foliowy kiedy rozjaśniacz jest nałożony, może spróbuj z innym rozjaśniaczem? (polecam bardziej profesjonalny, możez nawet kupić saszetki nie musisz kupować od razu dużej paczki).

 6. Dzien dobry
  Córka miała naturalne włosy ciemny blond. W
  domu farba z drogerii rozjaśniła sobie pasemka z przodu wyszedł jej żółty. W celu naprawy poszła do fryzjera. Z tego co wiem fryzjerka użyła tonera. Ostatecznie część pasemka jest siwa. Nie wiemy co dalej z tym robić. Poczekać aż kolor trochę zejdzie czy może pofarbować na naturalny kolor.

  1. Dzień Dobry,
   Kolor siwy z rozjaśnionego pasemka się wypłucze ale wróci odcień zółty. Trzeba ponownie rozjaśnić tam gdzie jest zółty odcień lub możesz nałożyć cos cieomniejszego, przykryjesz żółty b edzie ciemniej.

 7. Witam. W salonie fryzjerka zrobiła mi dekoloryzację odrost wyszedł śnieżnobiały (był ciemny blond)a reszta na długości żółta( miałam jasny blond).Po zmyciu decoloryzacji kolor jasnego blondu nie wiem dlaczego położony mi został na długość bez malowania odrostów.Efekt to biały odrost i żółta reszta.Pani fryzjerka zaleciła fioletowy szampon.Chciałam sama zamalować odrost słonecznym blondem żeby to wyrównać ale nie przyjął.Co robić ?

  1. Cześć, potrzebuję wiecej informacji żeby doradzić. Napisz proszę na maila kontakt@fryzjada.pl. Dołącz zdjęcie włosów i napisz też co dokładnie nałożyłaś.
   Pozdrawiam 🙂

 8. Dzień dobry,
  Mam problem ponieważ rozjasnialam dzisiaj włosy u fryzjera i mimo że prosiłam o zimny to mam bardzo cieply odcień. Chciałabym je przyciemnić i wyeliminować żółty kolor. Co moge zrobić ? Nie chcę iść do salonu na reklamacje, co mogłabym zrobić domowymi sposobami ? Bardzo proszę o pomoc 🙁

  1. Dzień Dobry,
   Spróbuj użyć farby Dia Light Loreal Professionnel. Dobierz chłodny odcień, wymieszaj z 2,7% oksy i nałóż na mokre, wilgotne włosy.
   Jaki odcień konkretnie to ciężko mi doradzić nie widząc Twoich włosów. Ale możesz mi wysłać zdjęcie na fb czy insta to coś wymyślimy 🙂

 9. Witam serdecznie,
  nałożyłam na wcześniej farbowane przez fryzjera włosy farbę Goldweel topchic 12 SB i wyszły gdzieniegdzie jasno-rudawe pasma, chce je stonować, przyciemnić farbą ALFAPARF EVOLUTIO PLATYNA 11.11- nie wiem czy to dobry wybór i zniweluje jasno-rude pasma, nie wiem też czy użyć oxydantu 3%, czy też 6%?Bardzo proszę o radę.
  Z góry dziękuję i ciepło pozdrawiam.

  1. Cześć!
   Jest szansa, ale użyj niskiego stężenia oksydantu. Im niższe tym lepsze 🙂

   1. Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź. Czy 3% może być?

    1. tak 🙂

   2. Mam jeszcze jedno pytanie, później jak już pojawią się odrosty, czyli moje mysie włosy wymieszane z siwymi, to do farby ALFAPARF EVOLUTIO PLATYNA 11.11 nadal dodawać oksydant 3%, czy wyższy, by były choć zbliżone do platyny ? Bardzo dziękuję za odpowiedź i serdecznie pozdrawiam.

    1. Wyższy oksy zdecydowanie. 3% to tak na teraz, na uratowanie sytuacji. Jak pojawi się odrost to w zależności o ile poziomów chcesz rozjaśnic włosy takie stężenie oksy musisz dodać. Jeśli masz dużo siwych włosów to wtedy 6% będzie lepsze. Ciężko mi powiedzieć jaki oksy potrzebujesz nie widzac Twoich włosów. Ale też dobra rada, w jasnych blondach mały odrost jest lepszy do farbowania, większa gwarancja ładnego, czystego odcienia.

 10. Witam wczoraj farbowałam włosy farba inoa glow 23 i do tego oxydant 6% odrosty wyszly mi żółte. A na długość 3 różne kolory. Teraz to nie wygląda zbyt dobrze.

  1. Karolino, napisz do mnie na fb czy instagramie. Prześlij fotkę, spróbuję pomóc 🙂

 11. Witam! Ja również dorobiłam się żółtego odrostu ;( moje naturalne włosy są bardzo ciemne( czarne) plus do tego mega mega dużo siwych włosów. Moje włosy były już kilkakrotnie rozjaśnione drobnymi pasemkami u fryzjera . Ostatnio w grudniu fryzjerka nalozyła mi chyba za mocna wodę przez co dokumentnie spaliła mi włosy 🤬. Teraz sama sobie robię sobie tylko odrost i wczoraj położyłam na odrost rozjaśniaczy z wodą 6% plus olaplex no1 . A następnie farba z wodą 3% i na koniec olaplex 2 i odrost mam w kolorze żółtka 😭 I teraz moje pytanie co z tym zrobić ? Myślałam aby nałożyć rozjaśniacz na 3% wodę i do tego niebieski szampon . Proszę o poradę 😭 włosy mam już mega mega zniszczone i boję się że mi wypadną.

  1. Hej Ewelina!
   Napisz do mnie na fb lub instagramie. Perzślij proszę zdjęcie włosów. Coś wymyślimy 🙂

 12. Ratunku. Miałam duży ciemny odrost na blond wlosach. Nałożyłam dziś farbę Garnier nutrisse truly blond. Odrost jest żółty 🐣 mam jeszcze w domu rozjasniacz z Joanny i farbę Garniera beżowy blond. Żałuję teraz że nie użyłam Joanny od razu. Pomyślałam że farba rozjaśniająca będzie mniej inwazyjna. Czy ktoraś z nich uratuje sprawę czy kupić jakąś w zimnym odcieniu? Ogólnie nie lubię gdy mam super jasnym czubek głowy. Lubię jak jest już lekki odrost. 😏 Jaki odcień zniweluje żółć ale nie będzie się gryzł z resztą jasnych włosów na końcach? Mam anemię i w złej kondycji włosy. Boję się znów kłaść rozjasniacz. Pomocy 🙏

  1. Cześć Kamilo,
   Nie chcesz rozjaśniać włosów, to jedyna opcja to przyciemnienie koloru tam gdzie są żółte. Czyli nałóż farbę na suche włosy w zimnym odcieniu i z niskim stężeniem oksydantu. Zobacz farbę Illumina Wella i np. odcień 8/69+ 4% oksydant. Jeśli ten zółty na odrośćie jest intensywnym zółtym to możesz nawet użyć oksydantu 1,9%. Niższy oksydant bardziej przyciemni a jednocześnie ochłodzi kolor. Nałoż na odrost, tam gdzie zółto po 10 min przeciągnij farbę ciut dalej na długościach zostaw na 15 min minutę przed zmyciem dodaj wody z kranu, spień tą całą farbę na włosach jak szampon i spłucz. Efekt będzie naturalniejszy, włosy od nasady będą ciemniejsze ale żółty zniknie.

 13. Witaj!
  Potrzebuje pomocy!! Mam żółte włosy😬 dosłownie żółtko 😭 kreatynowej prostowanie w domu na włosach blond (naturalne mysi blond, farbowane farbą na bardzo bardzo jasny chłodny blond w salonie). Nie wiem co z tym teraz zrobić 😭😭😭
  Proszę, możesz mi coś doradzić?

  Pozdrawiam serdecznie,
  Karolina

  1. Cześć Karolina,
   Myślę, ze wystarczy stonować włosy. Na mokre włosy nałoż chłodny odcień farby na nieskim stężeniu oksydantu. Illumina wella się super tu sprawdzi, np.10/69 z oksy 1,9% lub 8/69 z oksy 1,9%. Ta druga opcja da mocniejszy/chłodniejszy efekt, ale może też trochę przyciemnić włosy.

 14. Witam mam problem z żółtymi włosami pomalowałam włosy farba Loreal professional 01 mam ogólnie włosy bląd chciałam zamalować taki ciemniejszy odrosty niestety wyszedł kolor żółty strasznie jak mam więc się go pozbyć co mam zrobić by go nie było proszę o radę z góry dziękuję.

  1. Dzień dobry,
   Zobacz ten wpis, może to rozwiązanie będzie dla Ciebie – https://fryzjada.pl/jak-pozbyc-sie-zoltego-odrostu/
   Albo napisz do mnie na fb, coś wymyślimy. 🙂

 15. Dzień dobry. Stosowałam juz kilka farb różnych firm. Odcienie blondów. Moje odrosty wychodzą żółte. Ostatnio malowane Loreal Paris PRÉFÉRENCE 11.21 ( ultrajasny chlodny perłowy blond) co moze być przyczyną tego żółtego odrostu?

  1. Dzień Dobry,
   Przyczyn może byc dużo. Niestety jest to kwestia indywidualna. U kogoś ten odcień farby może wychodzić super chłodno, a u Ciebie zółto.
   Jest to zależne od tego na jakim poziomie kolorystycznym masz swoje naturalne włosy, a jaki chcesz docelowo uzyskać, o ile poziomów chcesz włosy rozjaśnić.
   I teraz do tego musisz dobrać odpowiednie produkty, czyli rodzaj farby, odcień i stężenie oksydantu. W farbach drogeryjnych niestety nie wiesz jaki % oksydantu jest w środku, nie ma tego opisanego na opakowaniu. I być może ten % był za niski i dlatego odcień wyszedł za zółto. Jeśli różnica poziomów kolorystycznych pomiędzy naturalnym a docelowym jest duża, dla uzyskania jasnego blondu stosuje się najpierw rozjaśniacz globalnie i potem na rozjaśnione włosy farbę. Lub miesza techniki czyli pasma na rozjaśniaczu na folię i między to na odrost farbę.
   11.21 to perłowy tak, jak napisałaś i ten odcień też mógłbyć za mało chłodny.
   Z drugiej strony, przy cienkich delikatnych włosach, % oksydantu też mógłbyc za mocny i wtedy też włosy mogą być zółte. Albo mają same w sobie dużo feomelaniny czyli czerwono-pomaranczowego pigmentu.
   Jak widzisz, sporo tych przyczyn może być..

  2. Witam, miałam robione pasemka u fryzjera następnie położony kolor jasny brąz, po pierwszym myciu kolor zszedł i teraz mam prześwity żółtych pasemek, nie chce znowu mieć czarnych włosów, jak mogę stonować ten kolor żeby niebylo żółtych pasm a zarazem nieprzyciemnic ich do czerni. Z góry dziękuję, dodam że cały czas stosuje farby artego z wodą 3%.

   1. Cały kolor zszedł? Od nasady też? Czy tylko na długościach gdzie były rozjaśnione? Jaki to był odcień farby?

    1. A ja mam pytanie jak pozbyć się fioletowego/niebieskiego koloru z rozjaśnionych włosów? W celu zniwelowania żółtego odrostu umyłam wlosy fioletowym szamponem. Nie są pokryte równomiernie tylko są takie fioletowe plany na różnych długościach:(

    2. Możesz spróbować ściągnać ten szary/fioletowy odcień myjąc oczyszczającym szamponem, możesz go przytrzymać na długościach. Ewentualnie sok z cytryny lub jeśli nic nie pomoże to demakijaż. https://fryzjada.pl/demakijaz-wlosow-po-co-i-dlaczego/

 16. Witam, postanowiłam rozjaśnić sobie włosy (mój naturalny kolor to mysi blond) i niestety tak od nasady włosów do 1/3 długości wyszło mi żółtko 🙁 chciałabym to odratować bez wizyty u fryzjera, czy jest taka możliwość? Myślałam o nałożeniu farby na włosy, tylko nie wiem jaką wybrać. Proszę o pomoc 🙂

  1. Bez wizyty u fryzjera możesz tylko przyciemnić kolor, farbą w zimnych odcieniu. Zerknij na najnowszy wpis, tam opisałam sposób i podałam konkretną farbę: https://fryzjada.pl/jak-pozbyc-sie-zoltego-odrostu/ 🙂

 17. Witam ,ja również eksperymentowałam sama w domu . Na dość ciemny odrost przy wiecznym farbowaniu na blond nagle użyłam farby Garnier 111 srebrny super jasny blond ,a później rozjaśniacz syoss 13_5 platynowy rozjaśniacz . Odrost to oczywiście żółtko nie z tej ziemi . Proszę o pomoc . Czy mogę użyć teraz samego rozjaśniacza czy najpierw jakiś ciemniejszy kolor i wtedy rozjaśniacz ? Pozdrawiam I proszę o pomoc Marzena

  1. Dzień dobry Marzeno,
   Jeśli chcesz jasny kolor, to tak, tylko rozjaśniacz. Możesz położyć na ten żółty, nie musisz wcześniej nic farbować. Natomiast, proszę ostrożnie, ponowne nałożenie rozjaśniacza może spowodować uszkodzenia włosów. Pozdrawiam 🙂

 18. Kiedy oglądam paletę marijel, mój odcień wypada na poziomie 5 lub 6. Nie wiem, czy to kwestia ustawień koloru na ekranie, a może moja niewiedza i brak doświadczenia w koloryzacji. Nie jestem pewna, czy jest to na 100% poziom 5 lub 6. Z czarnym kolorem było najprościej, mógł wyjść tylko czarny😊 brązy są trudniejsze do osiągnięcia.
  Obawiam się, że nie dam sama rady w domu i chyba muszę poprawić ten kolor w salonie, podetnę jeszcze włosy. Końcówki nie są zdrowe, a to wpływa na wygląd całej fryzury.
  Bardzo dziękuję za odpowiedzi, to miłe że masz kontakt z czytelnikami bloga. Ja zostanę tutaj na dłużej, zaraz zabieram się za czytanie nowego posta o dekoloryzacji😊
  Kiedy już będę wiedzieć „co i jak”, sama będę odświeżać kolor w domu. Zamówię farbę profesjonalną marijel i oksydant 6%. Jestem również na instagramie @fryzjada i lubię słuchać Twojego story😊 pozdrawism🥰

  1. Jasne, kiedy nie jesteś pewna to nie rób nic. Idź do fryzjera na podcięcie i kolor. Wypytaj jaki jest Twój naturalny kolor i jaki będzie nakładać a i w dodatku teraz jesteś bogatsza o nową wiedzę, wiesz co chcesz 🙂 Kolejnym razem już sama możesz odświeżać kolor.
   Jest mi bardzo, bardzo miło, że tak myślisz, dziękuję 🙂 Do zobaczenia na Insta i zawsze możesz pisać 🙂 🙂

 19. Kilka dni temu byłam u fryzjera, przeprowadzałam dekoloryzację czarnych włosów, farbowanych od lat farbą drogeryjną. Włosy niestety się zniszczyły i ze zdrowej długości do pasa, mam włosy do łopatek:( zostały one zafarbowane ciepłym brązem, jednak kolor ten w jasnym świetle ma właśnie paskudne żółte refleksy. Nie wiem co zrobić, żeby się tego pozbyć, bardzo źle się tak czuję.
  Czytałam o pigmentacji włosów, farbą profesjonalną: najpierw nakładamy farbę naturę z zerem po przecinku, bez oksydantu, a następnie na to farbę z refleksem czyli z cyfrą po przecinku, obie ten sam poziom jasnosci. Czy to dobry pomysł? Zrobię wszystko, żeby się pozbyć tego żółtka ;(
  Odrost mam zafarbowany kolorem na poziomie 3 z małą domieszką 4. Długość to jasny brąz z żółtym połyskiem

  1. Hej 🙂
   Czy po samej dekoloryzacji Twoje włosy były koloru żółtego? Czy pomarańczowego? Jak bardzo udało sie je rozjaśnić? Czy masz w planie jeszcze je rozjaśnic za jakiś czas, żeby były jaśniejsze?
   Myślę, że pigmentacja to nie. robi sie ją kiedy z super jasnego blondu chciałbyś brąz.
   Faktem jest też, że po dekoloryzacji kolor nie jest idealny. I ma prawo przebijać ciepły pigment. Ale można to zneutralizować poprzez nałożenie odpowiedniego odcienia farby. Nie rozpisuje się, czekam na Twoją odpowiedź i coś poradzimy 🙂

   1. Dziękuję Ada za odpowiedź❤️ Moje włosy rozjaśniły się do barwy żółtej. Końcówki były oporne w rozjaśnianiu i miały kolor pomarańczowy. Zostały one obcięte ze względu na zniszczenia, prawie 30 cm. Niestety nie wiem jaki poziom koloru mam położony ja włosy. Efekt farbowania wygląda mi na poziom 5. Pod światło prześwituje jajecznica. Nie myślałam o kolejnym rozjaśnianiu włosów, mogłoby tak zostać- pod warunkiem pozbycia sie żółci.
    Chciałabym użyć farby profesjonalnej, ale boję się, że kolor wyjdzie znowu czarny. Będę wdzięczna za każdą radę

    1. To dużo się rozjaśniły, super 🙂 Jeśli wybierzesz farbę na poziomie max 5 nie niższym, to nie wyjdzie czarny. Ja moge polecic farbę majirel Loreal Professionnel. Znam, pracowałam na tych farbach i mnie nigdy nie zawiodła. Ale majirel zwykły, nie cool cover, bo ona wychodzi ciemno. Jesli jesteś pewna że twój poziom to 5 (zobacz na palecie) to polecam odcienie 5,1 lub 5,12 dobierz 6% oksydant marki Loreal. Są to chłodne odcienie, które zneutralizują ciepłą poświatę. Nałóż najpierw farbę na odrost, potem przeciągnij tak do połowy włosów na długościach i potem na 15/20 min na końce. 🙂

  2. Dodam że końce są bardzo jasne z domieszką siwego koloru. Używam maski na żółte odcienie w tym wypadku nie pomogła na górę. Chodź Włosy nie są aż tak bardzo żółte . Taki bardzo jasny zolty ale przy moich końcach wygląda to okropnie. Włosy naturalne mam ciemny blond. Malowałam odrost na Silver Blond sayoss.

 20. Dziękuję ślicznie za odpowiedź i każda poradę 🙂 spray do odrostow mam chyba z isany i kolor jakoś średnio mi pasuje. Lepiej z ta mascara choć to już droższa impreza. A właśnie moze słyszałaś opinie z Joanny jest taka odżywka koloryzujaca 3 min kolor brąz? Jest bez amoniaku i wody utlenionej. To bezpieczna opcja w ciazy? W końcu to tylko odżywka czy nie? Myślałam o hennie ale obawiam się tego koloru ze juz wogole zabrne w ślepą uliczkę. Jeśli dotrwam to kiedys w drugim trymestrze zrobiłabym koloryzacje farba z apteki na jakiś brąz. Co myślisz o tej odżywce? Dziękuję:*

  1. Odżywki nie testowałam, nie mam opinii na jej temat… Ale jest bezpieczna napewno, to nie koloryzacja 🙂 Zdrówka Ci życzę, powodzenia 🙂

   1. Witam. Ja tak samo kombinowalam z odrostem i wyszedł żółty jasny. Na długości włosy są w bardzo pięknym odcieniu blond a góra żółta. Nie wiem co mam zrobić nie stać mnie na fryzjera. Czy jakaś farba fryzjerska lub toner załatwi sprawę. Nie wiem ci robić. 😞

    1. Hej 🙂 Jedyne rozwiązanie to przyciemnienie góry, farbą w chłodnym odcieniu. Jeśli możesz, wyślij mi proszę zdjęcie włosów najlepiej w naturalnym świetle, na fb czy na kontakt@fryzjada.pl . Coś poradzimy, spokojnie 😉

 21. Witam 🙂 Niestety ja też podzieliłam los żółtych wlosow ehh. Bardzo proszę o jakąś poradę bo sytuacja jest dość złożona. Wlosy farbuje w domu na kolor brąz który zawsze początkowo wychodzi ciemny, prawie czarny. Jednak szybko się splukuje. Mąż bardzo chciał żeby wlosy były jaśniejsze i nakłonil mnie (jak mogłam się zgodzić?!) żebym użyła rozjasniacza. Efekt jest taki że całość wlosow niewiele chwyciła ale niestety odrost tak na kolor dość zoltawy. I juz bylam zapisana do fryzjera żeby to ratować albo w ostateczności i polozylabym na to ciemniejsze farbę gdyby 2 tygodnie później nie okazało się że jestem w ciąży 🙂 A że jestem po 3 poronieniach az za bardzo się wszystkiego obawiam. I nie chce póki co kłaść farby. Co mogę zrobić żeby poczuć się lepiej? Jakoś to zamaskowac? Kupiłam taka mascare do włosów, efekt po lekkim musnieciu jest całkiem niezły. No i 2 krople gencjany do odżywki trochę poprawiają efekt. Nakładam ja szczoteczka tylko tam gdzie to konieczne. Czy te sposoby żeby przetrwać początek są ok? Bynajmniej nie sa szkodliwe prawda? Czy jest coś jeszcze bezpiecznego co mogłabym zrobić? Pozdrawiam

  1. Hej 🙂
   Ogromne gratulacje! 😀 Trzymam kciuki, zeby wszystko było dobrze. Jeśli po jakimś czasie, będziesz chciała położyć cos na włosy, to możesz cos delikatnego bez amoniaku, półtrwałą farbę, ona też zawiera barwniki które oklejają włos z zewnątrz z niskim stężeniem aktywatora. Ale rozumiem, wolisz dmuchac na zimne, jasne 🙂 Spray koloryzujący możesz spróbować? Taki do tuszowania siwych włosów Loreal. Używa się podobnie jak suchy szampon, są różne odcienie. Też okleja tylko włos z zewnątrz i efekt jest tylko do umycia włosów. Możesz też spróbować używać szamponu i odżywki do włosów brązowych. Nałożenie samej henny nie polecę bo fanka nie jestem. I kiedy będziesz chciała w przyszłości przejść na jąsniejszy kolor to trudno zdekoloryzować włosy po hennie. Podczas rozjaśniania takie włosy wchodzą w niebieskie/zielone odcienie. 🙂

 22. Fajnie się czyta pani posty.
  Dziś Boze Narodze ia a ja w stresie od wczoraj. podkusiło iść do fryzjera w Wigilię rano… W każdym bądź razieefekt taki że zamiast chłodnego blondu jak na końcówkach mam żolty odrost i nierówny kolor na końcach. Niby dobry salon i produkty schwarzkopf a jednak. Potrzebuje pomocy jak to naprawić. Nie poprosiłam w salonie bo się bałam że będzie jeszcze gorzej. Mam mocne i wytrzymałe włosy. Myślałam o tonerze
  Z góry dziekuje zawszyskie rady

  1. Dziękuje 🙂
   Myślę, że powinnaś pójść do tego salonu z reklamacją. Nie bój się, masz do tego pełne prawo. Poproś o konsultacje innego fryzjera lub szefową/szefa. Sam toner tutaj może nic nie dać, trzeba wyrównać kolor. Salon musi wziąć odpowiedzialność za nie udaną koloryzację.
   Pozdrawiam 🙂

Dodaj komentarz