Chcesz uzyskać jasny chłodny blond na włosach?Musisz wiedzieć o jednej rzeczy.

Wiadomości, które otrzymuje od Ciebie, najczęściej dotyczą koloryzacji. Z nich, najwięcej dotyczy problemów z koloryzacją włosów na jasny blond.
Ja to rozumiem, jasny chłodny blond i dla fryzjera jest wyzwaniem.
Często wychodzi od nasady żółty, często na końcach szaro. Idąc tropem Twoich wiadomości, przypomnę Ci, o czym musisz pamiętać kiedy chcesz na włosach jasny blond.

Co lubi blond?

Farby drogeryjne na opakowaniach mają fotkę pięknej dziewczyny z lśniącymi włosami, w idealnym równym odcieniu. I tym w większości się kierujesz, prawda? Chcesz mieć włosy jak ta Pani na zdjęciu? Weźmiesz farbę z tą Panią.
Niestety rzadko wychodzi ten piękny kolor z opakowania. Najczęściej, jak już wspomniałam, wychodzi żółto.

Przyczyn, dlaczego tak się stało może być wiele i u każdej z nas będzie inna. Nie mniej jednak, warto żebyś wiedziała, że jasny blond najbardziej lubi… mały odrost.

Dlaczego blond lubi mały odrost?

Można wtedy uzyskać jasny, chłodny, idealny, wyrównany blond przy pomocy jednej mieszanki farby. Nie trzeba go wcześniej rozjaśniać (tu wyjątek- bardzo ciemny, naturalny odrost), nie trzeba dodawać pasemek. Nie trzeba potem tonować.

Od nasady włosy są ładne, jasne a potem pasek żółtego. Dlaczego tak? 

Po pierwsze, przy samej nasadzie włosów jest wyższa temperatura. Ciepło podczas farbowania przyspiesza reakcje we włosie. Włosy się szybciej i ładniej rozjaśniają. Im dalej od głowy tym temperatura jest niższa i mieszanka nie ma już takiej mocy. Rozjaśni wolniej, do niższego poziomu. Co w praktyce oznacza żółto.

Po drugie, włosy, które są przy nasadzie, są delikatniejsze niż te na długości. Włosy na długościach są starsze, zbudowane ze starszej, twardszej keratyny. Te przy nasadzie są miękkie i jak młode gałązki na drzewie potrzebują trochę czasu, żeby dorosnąć, żeby zrobiły się bardziej twarde.

To dlatego, kiedy farbujesz całe naturalne włosy, po raz pierwszy musisz użyć na długościach mocniejszego stężenia oksydantu niż przy nasadzie. Na długościach, bo końce często tak samo szybko będą łapać pigmenty. W związku z tym, że są bardziej uwrażliwione. Siłą rzeczy, uszkodzenia mechaniczne, termiczne sprawiają, że końce się rozdwajają i to oznacza też, że musisz je regularnie podcinać. Co ile? Przeczytaj.

Co jaki czas farbować włosy?

3-4 tygodnie to max. Jeśli masz ładnie wyprowadzone włosy, równe na długościach to szkoda to popsuć. Pilnuj tego, żeby regularnie farbować odrost i odświeżać odcień na długościach i końcach. Może to być toner lub tylko spienić farbę z odrostu na całych włosach.

Jeśli masz swój naturalny odrost ciemny, na poziomie 4 możesz nawet farbować co 2 tygodnie.

Zapytasz na pewno czy w związku z tym nie zniszczę włosów? Jasne, jest to chemia i zawsze zostawi ślad we włosie. Natomiast jeśli będziesz regularnie nakładać jedną mieszankę na odrost, to jest to bezpieczniejsze niż użycie rozjaśniacza, wyższego stężenie oksydantu, do tego farba i/lub jeszcze toner.

Oczywiście możesz wcześniej zabezpieczyć włosy, do rozjaśniacza dodać Olaplex czy później zregenerować włosy K18. Nie mówię, że użycie rozjaśniacza zawsze będzie fuj, bo ja lubię na nim pracować. W dodatku sam produkt nie szkodzi, a niewłaściwe użycie.

Może powiesz też, że nie masz czasu żeby tak często farbować włosy. Rozumiem to, ale zaskoczę Cię bo to większa oszczędność czasu. Nałożenie farby na mały odrost zdecydowanie idzie szybciej niż nałożenie pasemek na folię na duży odrost, pomiędzy farbę i potem jeszcze toner. Z wizyty 2 h często robi się 4h. To jest różnica, w dzisiejszym świecie, gdzie czas jest najcenniejszą walutą.

To co, będziesz już pamiętać żeby nie hodować dużego odrostu ? 🙂

Ściskam, Ada

16 Replies to “Chcesz uzyskać jasny chłodny blond na włosach?Musisz wiedzieć o jednej rzeczy.”

 1. Dzień dobry,
  Chciałbym mieć ładny jasny chłodny blond przy pomocy oxydantu 4% ponieważ nie mogę używać mocniejszych oxydantów. Proszę o poradę jaką najlepszą farbę użyć do tego. Do tej pory używałam farby Wella touch kolor 9.1 jednak odcień wychodzi z poświatą żóltawą, ciepłą. Moje naturalne włosy to średni blond, włosów siwych mam bardzo mało. Zależy mi na chłodnym, naturalnym odcieniu blondu.

  1. Dzień Dobry,
   Color touch to farba półtrwała która teoretycznie, nie podjaśni włosów. Z 4% oksydantem jest to mozliwe, jak w twoim przypadku, ale ten kolor nigdy nie będzie czysty, chłodny, jasny. Wybierz farbę trwałą np. Illumina z 4 % oksydantem można uzyskac ładne, chłodne odcienie. Na poziomie 9 to musiałabyś zmieszać 8/69 i 10/69 ( po tyle samo każdego odcienia) i wyjdzie poziom 9 chłodny i będzie jaśniej.

   1. Blond wyszedł dosyć chłodny, jednak nadal poświata jest lekko rudawa. Co można zrobić, aby kolor był tonę jaśniejszy, chłodny i naturalny? Czy wystarczy do wskazanej przez Panią mieszanki farb użyć mocniejszego oxydantu?

    1. Mocniejszy oksydant niestety może pogorszyć sprawę- bardziej będą ciepłe. Najlepszą opcją jest dodanie cienkich pojaśnień rozjaśniaczem na folie i pomiędzy to na odrost farba z 4% i potem po zmyciu toner albo zmalaksujesz wszystko tą mieszanką z odrostu. Niestety samej będzie ci trudno to zrobić. Pracując w salonie ja bym tak właśnie zrobiła na Twoich włosach.

   2. Dzień dobry. A może poleciłaby mi Pani farbę lub mieszankę kolorów dzięki której można uzyskać jasny, ale bardzo naturalny blond. Chciałabym jednak spróbować uzyskać jak najbardziej neutralny blond ani zimny, ani ciepły.

    1. Dzień Dobry,
     Proszę podesłać zdjęcia włosów na kontakt@fryzjada.pl Coś doradzę:)

 2. Dobry wieczór ja mam pytanie jak uzyskać zimny brąz który nie wpada po kilku myciach w miedź, czerwień, itp. Naturalnie mam włosy ciemny brąz chciałabym zachować jak najbardziej naturalny kolor ale który pokryje siwe kosmyki. Próbowałam brązy Loreal preference i zawsze po kilku myciach ta sama okropna poświata czerwieni. Z góry dziękuję za podpowiedź.

  1. Cześć,
   Może z innej strony, Czym myjesz włosy? jakim szamponem? Może on wypłukuje pigment? Może twarda woda w kranie?
   Jeśli chodzi o farbę to wybieraj zimne odcienie. Brąz to poziom 4 w Loreal zimny brąz to 4.1. Tylko nie wiem, czy w drogerii będzie taki odcień. Napewno profesjonalna farba Loreal Majirel jest w odcieniu 4.1 do tego 6% oksydant

 3. co za bzdury właśnie przeczytałam? przecież włosy u nasady są ciemniejsze z zasady i zdrowsze niż końcówki i żółtko wychodzi głównie na nich, bo rozjaśniają się wolniej.

  1. Od nasady włosy są młode o innej strukturze niż na długościach i końcach. Mają mniej warstw łusek keratynowych. Przez to farba czy rozjaśniacz ma ułatwione zadanie, szybciej przedziera się do kory i rdzenia. Jeśli naturalne włosy są ciemne, mają dużo naturalnego pigmmentu, zwłaszcza feomelaniny to siłą rzeczy włosy będą się rozjaśniać w ciepłych odcieniach. Mimo wszystko zawsze przy nasadzie włosy będą się szybciej rozjaśniać niż na długościach.

 4. Dobry wieczór,
  czy mogłaby Pani podpowiedzieć jak uzyskać ładny kolor jasny chłodny blond farbą Wella Illumina. Mam odrosty siwych włosów, a farbowałam ostatnio farbą Alfaparf na poziomie 9 i oxydantem 6%. Jednak chciałabym uzyskać jaśniejszy kolor.
  Pozdrawiam

  1. Dzień Dobry,
   Siwe włosy kryje farba do poziomu 9. Poziom 10 farby nie pokryje ich. Wella Illumina też kryje siwe transparentnie, delikatnie. Możesz spróbować farbą rozjaśniającą np. Majirel High Lift włosy będą jaśniejsze ale siwe nie będą do końca zakryte. Możesz użyć Majirel cool cover np. 9.1+ 6%, włosy będą chłodne, ciut ciemniejsze ale siwe pokryte. W salonie mieszam techniki. nakładam pasma z rozjaśniaczem zawinięte w folie, pomiędzy na odrost nakładam ciemniejszy chłodny blond który pokryje mi siwe. w efekcie od nasady włosy są ciut ciemniejsze, wsyztsko ładnie się miesza z jaśniejszymi, siwe pokryte i wychodzi ładny blond. Ale to technika w salonie, samemu cieżko to zrobić

 5. Jaką drogeryjna lub fryzjerską i z jakim oxy poleca Pani, aby uzyskać jasny blond z bazy natury 5/6? Czy może jakaś farba super rozjaśniająca dla kogoś kto się boi samemu użyć rozjasniacza. Ja kiedyś używałam Garnier color naturals 102 lodowy blodn, ale z czasem zaczęła słabo rozjaśniać. Bardzo podobają mi się blondy perłowe, takie ani ciepłe ani zimne ;)) pozdrawiam!

  1. Dobry wieczór,
   Z takiej ciemnej bazy uzyskać jasny blond możesz na dwa sposoby. Użyć farby rozjaśniającej np. Majirel High Lift z 12% (farba profesjonalna) albo rozjaśnić rozjaśniaczem z 6% czyli stworzyć jasną bazę, a potem na te rozjaśnione nałożyć kolor docelowy np. 10.21 lub 10.23 Majirel (perłowy jeśli Ci się podoba albo jakiś inny odcień) z 6%.

  2. Czy toner coś zdziałać na żółty odrost? Chodzi mi o uzyskanie popielatego blondu. Jaki mogłaby Pani polecić?

   1. Jeśli do tonowania użyjesz farby demi-permanentnej i dobierzesz odcień tej farby ciut ciemniejszy albo zdecydowanie chłodniejszy to zadziała. Niestety jaśniej już nie będzie, ale zniwelować żołty odcień możesz. Dia Light Loreal Professionel możesz zobaczyć sobie. Podsyłam link o tych farbach https://natu.care/pl/produkty/toner-do-wlosow-loreal

Dodaj komentarz