Jak zregenerować włosy po wakacjach?

Długotrwałe przebywanie na słońcu może działać na włosy destrukcyjnie. Jednak no powiedz, jak nie korzystać z uroków lata i urlopu? Słońce, woda, piasek? Nic, tylko cieszyć się chwilą. A kiedy lato mija, wracasz do codzienności i orientujesz się, że Twoje włosy nie są takie jak wcześniej? Jak możesz im pomóc? Czego potrzebują Twoje włosy po wakacjach? Jak słońce wpływa na kolor włosów? Poznaj sprawdzony sposób by przywrócić im chłodny odcień i blask.

Sama w domu, czy jednak u fryzjera?

Ja Ci powiem, że to i to. Zdrowe włosy i skóra głowy to w 80% Twoja praca z nimi codziennie w domu.
Podczas wizyty w salonie otrzymasz sporo wskazówek dot. Twoich włosów jednak to od Ciebie zależy czy je wdrążysz w życie.
Zabiegi pielęgnacyjne u fryzjera to zawsze dobry pomysł. Fryzjer dobierze odpowiedni do rodzaju włosów. Jednak żeby efekt był długotrwały, a nie na chwilę, najlepiej zastosować pewne produkty podtrzymujące efekt. 

No i najważniejsze, dbanie o włosy to też regularne podcinanie! A tutaj wizyta w salonie niezbędna. Więc po wakacjach wizyta w salonie zawsze mile widziana.

„Jak często podcinać włosy?” przeczytaj.

Cięcie i zabieg w salonie

Mam taką zasadę u siebie w pracy, że przed zabiegiem robię wywiad, jakie kosmetyki są obecnie używane i specjalnie przy zabiegach używam czegoś innego. A po słoneczku włosy będą zawsze potrzebować mocniejszej dawki uderzeniowej.

Lista zabiegów, które można wykonać po powrocie z wakacji jest spora. Zależy, co lubisz we włosach, od stopnia ich uwrażliwienia oraz rodzaju włosów. Zawsze patrzę też na skórę głowy i do niej też dobiorę coś extra.

Na pewno dobrym rozwiązaniem dla włosów jest ampułka. Jest to koncentrat wartości odżywczych w bardzo małych cząsteczkach czasem 100 razy mniejszych niż w masce i odżywce.

Prawda jest taka, że nawet najmocniejszy zabieg nie zregeneruje tego, co trzeba obciąć. Rozdwojone końcówki trzeba obciąć, żeby pęknięcia w strukturze nie szły wyżej. W pewnym nieoczekiwanym momencie włos może się po prostu złamać.

Po słońcu, włosy potrzebują nawilżenia

Skóra po opalaniu potrzebuje nawilżającego balsamu, prawda? Tak samo jest z włosami.
Chodzi o to, że po wakacjach na słońcu i wśród morskiej czy chlorowanej wody zmienia się porowatość włosa.
Niestety na te letnie czynniki zewnętrzne bardziej narażone są włosy blond. Są cieńsze, nie mają melaniny, która jest naturalną ochroną przed promieniowaniem UV. Wtedy łuski włosa zaczynają odstawać, włosy stają się szorstkie, puszą się.

Pierwszym krokiem po powrocie z wakacji to zaopatrzyć się w maskę do włosów. Do włosów zniszczonych, uwrażliwionych, łamliwych, wysokoporowatych.
Warto wybrać produkty zawierające: kwas hialuronowy, kolagen, aloes, pantenol, mocznik, minerały morskie, witaminę E oraz antyoksydanty. One wszystkie będą opatrunkiem na Twoje przesuszone włosy.

Jak często stosować maskę?

To zależy. Jeśli czujesz, że masz masakrę na włosach, to nałóż ją dwa razy z rzędu. W sensie, po umyciu włosów, osusz włosy ręcznikiem, wpracuj ją we włosy, przytrzymaj 10- 15 min i spłucz. jeśli myjesz włosy co dwa dni, to za dwa dni zrób to samo.

Daj włosom dawkę uderzeniową składników odbudowujących. Później, wystarczy raz w tygodniu. Nie zwalnia Cię to, z używania odżywki. Po umyciu włosów, kiedy nie nakładasz maski, obowiązkowo daj odżywkę. Może być lżejsza, nawilżająca czy do włosów koloryzowanych.

Pamiętaj też, że po masce (po spłukaniu) trzeba nałożyć odżywkę. Odżywka wyrównuje poziom pH, zakwasza włos i sprawia, że łuski włosa się domykają, które po masce mogą być uchylone.

Olejek na końce przed rozczesaniem włosów zawsze polecam. Jeśli suszysz włosy suszarką, daj produkt termoochronny. Polecam nektar termiczny lub cement termiczny, one robią dobrą robotę!

Słońce zmienia też kolor włosów

Niestety włosy farbowane po wakacjach przybierają ciepłe, nawet żółte odcienie. Dotyczy to tak samo włosów blond, jak i brązowych.
Naturalne włosy po wakacjach też są jaśniejsze, ale nie wpadają odcieniem w żółty jak to w przypadku włosów farbowanych.

Dlatego kolor po wakacjach też warto odświeżyć. Na początek możesz spróbować zadziałać na ciepły odcień blondu produktami z niebieskim pigmentem.

Ochłodzenie koloru i regeneracja?
Maska do stosowania w domu Ultra Blond Kerastase. W salonie fryzjerskim dostępny jest cały zabieg Ultra Blond z ampułką fusio dose Kerastase. Odżywia, regeneruje i nadaje chłodny, świetlisty odcień włosów blond. Po wakacjach, świetna sprawa.

Coś na ochłodzenie włosów brązowych między koloryzacjami? Proszę bardzo 🙂
Maska koloryzująca Chroma ID.  Wystarczy dobrać odpowiedni chłodny odcień wg numerów farb marki Schwarzkopf. Nałożyć na włosy, przytrzymać, spłukać.

Jak odczytać numery farb marki Schwarzkopf? Mała ściąga- Przeczytaj.

Ściskam, Ada

Dodaj komentarz