26 marca — Dzień Pięknych Włosów

Czy wiesz, że 26 marca obchodzimy Dzień Pięknych Włosów?

To doskonała okazja, aby poświęcić nieco więcej uwagi Twoim włosom – niezależnie od tego, czy są proste, kręcone, krótkie, czy długie, a także zwrócić uwagę na Twoje nawyki pielęgnacyjne i żywieniowe, które mają ogromny wpływ na ich kondycję.

Włosy to w końcu jeden z najważniejszych elementów naszego wyglądu, a ich stan może znacząco wpłynąć na nasze samopoczucie i pewność siebie. Kto nie chciałby, żeby każdy dzień był Dniem Pięknych Włosów? Na szczęście uzyskanie zdrowych i pięknych włosów nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Najważniejsza jest systematyczność i dobre nawyki. 


Dobrą wiadomością jest to, że istnieją skuteczne sposoby na zachowanie pięknych i zdrowych włosów. O jakich elementach pamiętać, żeby móc przez cały rok cieszyć się piękną fryzurą? Biotyna, kolagen i witamina D oraz B12 to kluczowe składniki, o których nie możemy zapomnieć.

Biotyna


Biotyna, znana również jako witamina H, to związek z grupy witamin złożonych. Bierze udział w wielu procesach metabolicznych organizmu, w tym w produkcji keratyny — białka, które stanowi podstawowy składnik naszych włosów, skóry i paznokci. Uwzględnienie jej w swojej diecie pozwoli wzmocnić i odżywić nasze włosy, poprawi ich elastyczność i wzrost. Biotynę znajdziesz w takich produktach jak jajka, orzechy, ryby, soja.

W swojej pracy w salonie często spotykam się z problemem wypadania włosów. Aby zahamować wypadanie, sporo Pań uznaje suplementacje biotyny za pierwsze lekarstwo. Jest to dobry pomysł, o ile wcześniej został wskazany niedobór biotyny w organizmie. Jej nadmiar nie przyśpieszy wzrostu, nie zahamuje wypadania. Jest wiele innych czynników, które trzeba zbadać, żeby znaleźć przyczynę wypadania włosów, pamiętaj o tym. 

Kolagen

Kolagen to jedno z najważniejszych białek naszego organizmu stanowi aż 30% białek organizmu. Kolagen to budulec naszych włosów a także skóry i paznokci. Pełni kluczową rolę w utrzymaniu ich elastyczności i odpowiedniego nawilżenia. Z wiekiem produkcja tego białka spada, to zupełnie naturalny proces. Twoje włosy są łamliwe i osłabione? Przyczyną może być właśnie niedobór kolagenu. Białko młodości można znaleźć w produktach mięsnych oraz rybach. Niezbędne jest przy tym spożywanie odpowiedniej ilości witaminy C, która pomaga w procesie syntezy kolagenu.

Kolagen z pożywienia wchłania się w niewielkim stopniu, ok. 5%. Jeśli chcesz uzyskać widoczne efekty terapeutyczne, warto zainteresować się wysokiej jakości kolagenem. Jakość kolagenu, ma spore znaczenie.

Kolagen na łodygę włosa? Oczywiście, że tak!

Uwielbiam efekty po zabiegu kolagenowym, który wykonuje w salonie. Są to produkty Guy Tang- Mydentity Myhero. Sam zabieg to 4 kroki pielęgnacyjne, a włosy w efekcie są elastyczne, błyszczące i zregenerowane. Dodatkowo, do pielęgnacji w domu, raz w tygodniu możesz używać Myhero X2, który przedłuża efekt zabiegu.

Witamina B12


Witamina B12 to jedna z najważniejszych witamin dla zdrowia naszych włosów. To witamina rozpuszczalna w wodzie, niezbędna dla produkcji czerwonych krwinek i utrzymania zdrowego układu nerwowego. Odgrywa też ważną rolę w metabolizmie aminokwasów, co z kolei wpływa na kondycję włosów.

Niedobór witaminy B12 może prowadzić do osłabienia i wypadania włosów oraz, co za tym idzie, zmniejszenia ich objętości. Produkty bogate w witaminę B12 to przede wszystkim produkty odzwierzęce, czyli mięso, ryby, jaja i nabiał. Wegetarianie i weganie mogą mieć trudności z pozyskaniem wystarczającej ilości witaminy B12 z diety, więc w tym przypadku warto rozważyć suplementację.

Witamina D

Witamina D syntetyzowana w skórze wywiera korzystny wpływ nie tylko na samą skórę, ale też na włosy i paznokcie. Można ją pozyskać zarówno za pomocą diety jak i syntezy skórnej. Produkty w których znajdziesz witaminę D to: ryby, mleko, jaja, ser żółty, oleje roślinne.

Wystawianie buzi do słoneczka i zdrowa dieta niekiedy może nie wystarczyć. Wtedy trzeba dodatkowo ją suplementować, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Przez niedobór witaminy D mogą wypadać włosy!

Zanim jednak zdecydujesz się na suplementacje witaminy D, sprawdź jej poziom w organizmie.

To co, wprowadzisz nowe nawyki w życie, żeby każdy dzień był dniem pięknych włosów?

Ściskam, Ada

2 Replies to “26 marca — Dzień Pięknych Włosów”

  1. Świetny post!!

    1. Dziękuję, Marta 🙂 🙂

Dodaj komentarz